Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 16.1.2018
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2137USD   25.521CZK   0.88983GBP   308.74HUF   4.1722PLN   7.4454HRK . . . viac

Splav Malého Dunaja: Z Jelky do Jelky

Vodáci na Malom Dunaji
Oblasť:
Jelka
 
Klikni pre ďalšie informácie

Viete, že obec Jelka, ktorá leží medzi Galantou a Bratislavou, má jednu zaujímavú špecialitu? Z jedného konca dediny na druhý, čiže z Jelky do Jelky, môžete putovať aj niekoľko hodín. To však len v tom prípade, ak sa na vychádzku nevyberiete po súši, ale po Malom Dunaji.

Fotoreportáž zo splavu okolo Jelky: >>

Na Malom Dunaji pri Jelke

Rieka vytvára práve v týchto miestach malebné meandre, ktoré sú ideálne pre nenáročnú vodnú turistiku. Okolo Jelky sa môžete plaviť aj dve hodiny.

Na splavy ponúkame dvojmiestne kánojky, ktoré je možné spojiť do nepotopiteľných katamaranov, alebo stabilné nafukovacie člny a rafty pre dve a viac osôb. Náklady na dopravu sa rozratúvajú podľa počtu zúčastnených a prepravnej vzdialenosti.

Ceny

Cena za dvojmiestnu, alebo trojmiestnu kánojku na jeden deň: 17 EUR. V cene sú zahrnuté pádla. Požičanie záchrannej vesty stojí 1 EUR.

Preprava na miesto štartu a z cieľa: cena dohodou.

> Objednajte si splav

Malý Dunaj - "mólo" v Jelke

Keď sa nalodíte na hornom konci dediny, v príjemnom prístavisku pod altánkom, ktorý patrí k reštaurácii za cestou, začnete vodnú púť s mnohými zákrutami. Jej vyvrcholením môže byť vodný mlyn.

Tu sa koryto malého Dunaja rozširuje na príjemnom štrkovom podloží. Priľahlá lúka slúži ako pláž, aj ako táborisko pre vodákov.

Vodný mlyn v Jelke - Malý Dunaj

Vodný kolový mlyn, ktorý bol v roku 1994 zrekonštruovaný, je dnes technickým múzeom. V blízkosti mlyna je skanzen zameraný na poľnohospodársku minulosť obce. Scenériu mlyna, lúčky a rieky, v ktorej sa kúpu deti, ale aj husi, dopĺňajú prastaré, bútľavé vŕby a občas aj člny vodákov.

Vydané: 22. 4. 2007
Aktualizované: 11. 6. 2014
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.