Panorama.sk
Výlety
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Rudava - Malé Leváre

Jazero Rudava

V júni 2014 uviedol Úrad verejného zdravotníctva, že voda v jazerách je vyhovujúca.

Podľa informácií opublikovaných v tlači v roku 2013, bolo jazero po neúspešnej revitalizácii zasiahnuté sinicami. Do jazera údajne preniká odpad zo žúmp chatovej osady v jeho okolí. Pozrite viac: Drahá žaburina...

Autokemping je však podľa podľa jeho stránky funkčný.

Neďaleko obce Malé Leváre (asi 40 km severozápadne od Bratislavy a 8 km severozápadne od okresného mesta Malacky) sa nachádza rekreačná oblasť Rudava, v ktorej je jazero so štrkovými a pieskovými plážami, obkolesené borovicovými lesmi. Miesto je vhodné na plávanie, rybolov a je dobrým východiskom pre pešiu turistiku, aj pre výlety na bicykloch.

V čase ťažby štrku tu našli kosti slona lesného a mamuta. Je tu ornitologická stanica s výskytom močiarnych druhov vtákov.

Rekreačná oblasť býva dejiskom hudobno-športového festivalu Summer Beach Rudava. Autokemping pri jazere poskytuje miesto pre asi 350 stanov.

Viac informácií:

Kempingy v Bratislave a na okolí

Kúpaliská a vodné plochy v Bratislave a na okolí

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.