Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 4.7.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1096USD   27.145CZK   0.71020GBP   315.48HUF   4.1955PLN   7.5970HRK . . . viac LOGIN

Malé Karpaty: Venuša, či Čert? (Lezecké skaly na Bláznovi)

Malé Karpaty: Venuša, či Čert?
Oblasť:
Blázon - skaly pod Plaveckým hradom
Klikni pre ďalšie informácie

Ktovie, kto dal meno Venuša útvaru v skalnatom výbežku pod Plaveckým hradom, v oblasti nazývanej medzi lezcami Blázon. Zjavne ho k tomu motivovalo to, že skalnatá stena je nad dutinou zakončená dvoma výbežkami, ktoré pri určitej dávke fantázie pripomínajú prsníky. A dutinu pod nimi možno považovať za lono. Táto interpretácia koluje medzi turistami a lezcami, ktorí navštívili toto pre turistov pomerne neprístupné miesto.

Ten, kto Venušu vymyslel, musel byť asi dlho osamelý chlap, ktorému sa "venuše" už asi zdali všade. Ja si Venušu predstavujem ináč. Skalný útvar mi omnoho viac pripomína čerta - a sme už najmenej dvaja, čo sme sa na tom zhodli. Za stoličný dôkaz nášho reformného názoru sme považovali dierky, ktoré pripomínajú nozdry. Až po dlhších úvahách o fyziognómii venuší, som ale prišiel na potenciálny protiargument, že tie dierky by mohli byť považované za pupok. Tuším, že prívržencov starého pomenovania Venuša nebude málo. Ale na jednom by sme sa z lezcami, ktorí navštívili túto lokalitu, možno zhodli, a to na tom, že sa tam dá čertovsky dobre zaliezť a užiť si rozkoše ako na venuši.

Vlado Bibel

Vlado Linek pripravuje nového lezeckého sprievodcu po Malých Karpatoch, v ktorom Blázon samozrejme nebude chýbať.

.Pripojte komentár

Vydané: 13. 9. 2011
Aktualizované: 13. 9. 2011
Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.