Panorama.sk
Horolezectvo
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Lezecký múr na Žižkovej je znova prístupný - aktualizácia (3)

V utorok úrady povolili pohyb chodcov po Žižkovej ulici v Bratislave. Múr pod Židovským cintorínom, na ktorom trénujú lezci, je znova prístupný.

Zosuv pôdy pod múrom na Žižkovej ulici v Bratislave

Viacerí sme sa v utorok boli pozrieť na múre nad bratislavským PKO, či sa tam dá trénovať. Žiaľ, prístup na múr bol úplne uzavretý. Svah sa zosunul pod začiatkom ľavej časti múru, takže statik tam pochopiteľne uzavrel vstup. Dosť vzdialená od miesta zosuvu sa zdá byť stredná a pravá časť múru, ale značka zákazu vstupu zneprístupňuje aj pravú časť múru. Ako nám povedal mestský strážnik, ktorý tam hliadkuje, môžeme ísť na múr len po značku zákazu vstupu, to je asi desať metrov. Ostáva dúfať, že nejaké "ozveny" zosuvu nebudú mať až také parametre, aby bolo nutné trvalo uzavierať celý priestor múru.

Zosuv pôdy pod múrom na Žižkovej ulici v Bratislave
Zosuv pôdy pod múrom na Žižkovej ulici v Bratislave

Odrezaný od automobilovej dopravy ostal aj vežiak pod Platňou na Žižkovej, čo by mohlo nahrávať v prospech skorej opravy Žižkovej ulice. Ale ten zosuv vyzerá celkom hrôzostrašne.

Vlado Bibel

Pridaj komentárPripojte komentár

Vydané: 2014-09-23
Aktualizované: 2014-09-23

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.