Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Dunajské ramená v prvý jarný deň 2010

Dunajské ramená - 21.3.2010

Masa vody studená,
trasú sa mi kolená.
Čosi vo mne mi však nedá,
ruka stále pádlo hľadá.
Prasiatka na hladine,
túžim po vás, jéminéé!..

Kedže 21. marec nádhernými možno až dvadsiatimi(?) stupňami odštartoval jar, vybrali sme do Dunajských ramien. Aj sme si pri tom zaveršovali.

Ako sme zistili, dunajské bobry v zime nespali. Ohryzy kôry vyzerali celkom čerstvo, no žiaľ, na žiadneho bobra priamo v akcii sme ani teraz šťastie nemali.

Dunajské ramená - 21.3.2010

Prvý jarný výlet sme začínali aj končili pri Bodíkoch, pri reštaurácii, ktorá stojí priamo pri dunajských ramenách. Od čárdy sme sa vybrali severným smerom. Krátky výlet sme si naplánovali tak, aby sme kanoe čo najmenej prenášali cez prehrádzky. Práve pri prenáškach - pri vystupovaní z lode a nastupovaní - možno najľahšie čľapnúť do studenej vody. Tá ešte potrebuje zopár týždňov, aby sa zohriala na plaveckú teplotu.

Dunajské ramená - 21.3.2010

Bodícka čárda má ešte stále zimnú prestávku. Ako sme sa dozvedeli od jej správcu, otvoria ju koncom apríla.

Veverička Majka, ktorá vlani usilovne krútila kolieskom v klietke pred čárdou, sa na jeseň kdesi zatúlala a nádej, že sa ešte vráti, je už veľmi malá.

Vodné bicykle, ktoré si možno v čárde požičať, vraj ešte treba pred sezónou poopravovať, ale mali by byť návštevníkom k dispozícii.

Na vodnom bicykli sa možno plaviť len od prehrádzky po prehrádzku. Ak s nami pôjdete na vodu na člnoch, uvidíte viac z krás dunajských ramien. Ale aj prechádzka na vodnom bicykli má svoje čaro.

Ďalšie info:

Výlety na kanoe na Dunaji, v dunajských ramenách

Vydané: 2010-03-22
Aktualizované: 2010-03-22

Kategórie: Voda - splavy, výlety, príbehy