Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Masív Schneebergu z Nitry

Masív Schneebergu nafotený z Bielych skál nad Nitrou 27. septembra 2020.  Po ochladení nasnežilo a príroda učinila zadosť jeho názvu - Snežná hora
Masív Schneebergu nafotený z Bielych skál nad Nitrou 27. septembra 2020. Po ochladení nasnežilo a príroda učinila zadosť jeho názvu - Snežná hora. Autor / zdroj: Martin Červeňanský.

V posledných septembrových dňoch vo vyšších horách nasnežilo a vidieť to bolo až z Nitry. Najvýchodnejšiu alpskú dvetisícovku - masív Schneebergu s vrcholom Klosterwappen (2076m nad morom), nafotil počas výbornej dennej viditeľnosti z Bielych skál nad Nitrou Martin Červeňanský.

Schneeberg je od Nitry vzdialený vyše 180 kilometrov, a tak pochopitešne diaľkové fotografie zachytili aj objekty pred ním - les stĺpov veterných elektrární v Rakúsku i najvyššie budovy - dominanty Bratislavy.

Pri diaľkových fotografiách sa priestor parádne scvrkáva, a tak sa zdá, že Bratislava leží bezprostredne v podhorí Schneebergu. V skutočnosti je však Bratislavský hrad z miesta fotografovania vzdialený 77 km a vrchol Schneebergu 182 km. Čiže medzi Bratislavou a Schneebergom je ešte viac ako 105 km.

Podrobný článok aj s ďalšími fotografiami priniesli stránky Na obzore.

vb

Webkamery na Schneebergu a v Dolnom Rakúsku

Ďalšie info:

Podhorská Bratislava

Pri diaľkových fotografiách sa priestor parádne scvrkáva, a tak sa napr. Bratislavský hrad ocitá v podhorí najvýchodnejšej alpskej dvetisícovky Schneeberg.

Vydané: 2020-09-30
Aktualizované: 2020-09-30

Kategórie: Fotopotulky, filmy, reportáže