Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Blíži sa festival Hory a mesto 2014 a jeho súťaže

Hory a mesto 2014

Blíži sa populárny festival Hory a mesto 2014 s ním aj jeho fotosúťaž a videosúťaž. Fotografie bolo možné prihlasovať do deviateho marca v štyroch tematických kategóriách. Festival v Bratislave usporiadajú od 2. do 6. apríla.

Súťažné kategórie: Horská kultúra / ľudia; Horská krajina (panoráma, flóra, fauna); Horské a "outdoorové" športy; Humor v horskej fotografii.

Kategórie platia pre fotografie, videá nie sú rozdelené do kategórií a na rozdiel od fotografickej súťaže výhercov videosúťaže budú vyberať návštevníci webových stránok festivalu.

Pozrieť si môžete galériu už prihlásených fotiek a videí. Ako po iné roky aj tentokrát niektorým účastníkom robí problém umiestniť fotografie do tej správnej tematickej kategórie. Ale nevadí, snímky sú pekné, a keď sa vám páčia, môžete ich "ohviezdičkovať".

Každý súťažiaci môže prihlásiť najviac desať fotografií a len v digitálnej forme nahratím na web stránku festivalu Hory a mesto. Každá kategória bude mať vyhlásené 3 miesta, ktoré vyberie odborná porota. Okrem toho udelí aj cenu pre najlepšiu fotografiu Grand Prix.

Hlavnou cenou fotosúťaže je dvojtýždňový zájazd do Severného Pakistanu - oblasti údolia Hunza a k základného tábora Diran Peak, v hodnote $2500.

Záver Batizovskej doliny s Kostolíkom a Gerlachom

Snímka, ktorá je už prihlásená do fotosúťaže festivalu Hory a mesto. Je na nej záver Batizovskej doliny vo Vysokých Tatrách s Kostolíkom a masívom Gerlachu zahaleným do mrakov. Autor, Juraj Mandách nazval snímku Zachmúrený obor nad Kostolíkom.

(id)

Vydané: 2014-02-24
Aktualizované: 2014-02-24