Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Slovensko a okolie - Zemplín - Domaša - Dobrá

Žiaľ, kamera nefunguje. (2024-06-08 16:13:59)

Dostupný archívny záber:

27. júla 2019: Na zábere webkamery z rekreačnej oblasti Dobrá - Kvakovce bola na druhom brehu vyhliadková loď Bohemia. Bohemia pribudla na Domašu 25. júla 2019 a to znamenalo, že po dvasiatich šiestich rokoch je na Domaši znova väčšia vyhliadková loď. Váži 51 ton a dlhá je 43 metrov a pojme 160 osôb.
Bohemia musela prekonať 2800 km z Prahy na Domašu. Najprv sa plavila po Vltave, Labe a cez Nemecko kanálmi Mittelland, Dortmund - Ems a napokon kanálom Rýn - Mohan - Dunaj. Potom šla dolu Dunajom až do Chorvátska a Srbska. V Srbsku odbočila do Tisy a v Maďarsku odbočila z Tisy do Bodrogu, ktorým pokračovala až do Ladmoviec na Slovensku.
Z Ladmoviec loď previezli po súši ako veľkorozmerný náklad až do vodnej nádrže Veľká Domaša.
Plavba lode trvala od 16. mája do 9. júna. Jej pozemná preprava sa začala 24. júla a prevoz na 90 kilometrov dlhej trase z Ladmoviec sa úspešne skončil 25. júla. Loď preložil do Domaše špeciálny pojazdný žeriav o nosnosti 700 ton.
Plavbu lode komplikovala vysoká povodňová voda a sprevádzalo ju napäté očakávanie, či sa v Maďarsku stihne dostať k priehrade Kisköre na Tise do 4. júna, keď bol naplánovaný začiatok trojmesačnej odstávky vzdúvadla. Našťastie, loď stihla dôjsť do Kisköre pred začiatkom prác.
Informácie o vyhliadkových plavbách na Domaši: www.domasacity.sk.
(id)

Predpoveď počasia
ĎALŠIE WEBKAMERY