Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Milan Lasica a Bratislava Hot Serenaders - CD Ja som optimista, Celý svet sa mračí

Ja som optimista - obal CD

CD Ja som optimista

Evergreeny preslávené Františkom Krištofom-Veselým v jedinečnej interpretácii Milana Lasicu a orchestra Bratislava Hot Serenaders.

Zoznam piesní:

1. Milujem Hanku
2. Ženy nemožno ignorovať
3. Dnes mám prvé randevú
4. Ja sa nedám od Teba už za nos vodiť
5. Keby som sa nebál
6. Pôjdeme dnes
7. Šuhaj vezmi ma do tanca
8. Ja som optimista
9. Skôr než odídeš
10. Haló, dobrý večer slečna
11. Abdullah
12. Veselo sa na tento svet pozerám
13. Ja viem všetko
14. Saigon
15. Ja sa neviem nikdy hnevať

Milan Lasica: Celý svet sa mračí - obal CD

CD Celý svet sa mračí

Pokračovanie úspešného albumu Ja som optimista.

Zoznam piesní:

1. Ty sa mi ľúbiš
2. Miluška moja
3. Podaj mi rúčku
4. Celý svet sa mračí
5. Tak smutno mi je bez Teba
6. Ľúbim Vás
7. Prečo tak pozde, krásna pani
8. Šuhajko
9. Tak nekonečne krásna
10. Nie som ja ešte tak starý
11. Až naše šťastie odletí
12. Jaj Zuzka, Zuzička
13. Prečo sa máme rozísť
14. Anča, Anča, Anča, Hana
15. Do zajtra čakaj

Milan Lasica - Bratislava Hot Serenaders - obal DVD

DVD Milan Lasica & Bratislava Hot Serenaders

Orchester Bratislava Hot Serenaders patrí medzi jedno z mála úzko vyprofilovaných hudobných telies na Slovensku. Hrá hudbu, ktorá prišla z Ameriky do Európy koncom dvadsiatych rokov 20. storočia a volá sa Hot Jazz, alebo Sweet and Dance Music. Vďaka tomu, že v Amerike už i v rokoch dvadsiatych bujnel tzv. gramophonový bussines, sú členovia B.H.S. vášnivými zberateľmi starých autentických nahrávok, z ktorých do (ne)skorých ranných hodín píšu notu po note aranžmány. Tie potom nacvičia a v autentických oblekoch, s brilantínou na hlave, pri jednom mikrofóne a na autentické hudobné nástroje interpretujú k radosti stále väčšej a neskutočne oddanej poslucháčskej obce. Na druhom mieste je to takisto láska k hudbe, tentoraz však z domova. Vznikla na Slovensku, nahrávala sa tu v Bratislave, tu v Prahe, avšak mala jedného spoločného a veľmi signifikantného menovateľa: osobnosť Františka Krištofa Veselého. Tento doyen slovenskej populárnej hudby preslávil hlavne začiatkom rokov štyridsiatych množstvo šlágrov, z ktorých členovia B.H.S. postupne, avšak rukou neomylnou vyberajú tie najlepšie.

Milan Lasica - Bratislava Hot Serenaders - obal DVD

Bratislava Hot Serenaders sa už etablovali i v zahraničí. V roku 1994 orchester a jeho sólisti vyhrali veľký festival zasvätený práve hudbe 20tych a 30tych rokov vo francúzskom Saint Raphael a dostali tam cenu Sidney d’ Or. Pravidelne účinkujú doma i v zahraničí na samostatných koncertoch i džezových festivaloch.

Veľkým úspechom orchestra Bratislava Hot Serenaders je realizácia dvoch profilových CD Prvé rendez-vous v roku 1998 a Cotton Club Stomp v roku 2003, ako aj CD albumov Ja som optimista a Celý svet sa mračí so spevákom Milanom Lasicom. Tieto albumy zaznamenali nebývalý ohlas na celom Slovensku, Optimista bol dokonca celé dva mesiace najpredávanejším CD v konkurencii všetkých hudobných žánrov, vo februári 2002 mu bola slávnostne udelená zlatá platňa a v januári 2003 platňa platinová spolu s platňou zlatou pre album Celý svet sa mračí. Výber z oboch CD poslúžil k nakrúteniu prvého slovenského hudobného DVD Milan Lasica & Bratislava Hot Serenaders.

Zoznam piesní na DVD: Ja sa neviem nikdy hnevať- Ty sa mi ľúbiš - Podaj mi rúčku - Jaj Zuzka Zuzička - Ľúbim Vás - Haló dobrý večer slečna - Prečo tak pozde krásna pani - Nie som ja ešte tak starý - Milujem Hanku - Až naše šťastie odletí - Ženy nemožno ignorovať - Šuhajko - Prečo sa máme rozísť - Anča Anča Anča Hana - Skôr než odídeš - Saigon - Ja som optimista - Do zajtra čakaj

Bonusy: audiokomentár (Milan Lasica, Juraj Bartoš, Pavol Danišovič), texty piesní, groteska (špionáž časozbernou kamerou), dokumet (ako sa nakrúcalo DVD), reportáž (krst albumu Ja som optimista, udelenie Zlatej platne), videoklip (Skôr než odídeš), fotogaléria, 3 audiobonusy, profil Bratislava Hot Serenaders

Dĺžka DVD 91 min.
Regional Code 2,3,4,5,6
Zvuk slovensky: Stereo 2.0
Obrazový formát 4:3
Obrazová norma PAL

CD Keď zastal čas

CD Keď zastal čas

CD Milana Lasicu s pätnástimi starými americkými šlágrami.

Ďalšie info:

CD Keď zastal čas

Bratislava Hot Serenaders (Nahrávky na CD a DVD)

OBJEDNAJTE TU:Order
2CD Ja som optimista / Celý svet sa mračí - vypredané
Cena: 12.00 EUR
Mierka: 0
Kategória: CD - Slovenské a české šlágre, divadlo a iné
Vydavateľ: Fabart
Vydanie 0.
Rok vydania: 2013
ISBN: 0
Počet strán: 0
Nosič: CD
Rozmery: 0.00 x 0.00 cm
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> CD - Slovenské a české šlágre, divadlo a iné

Vydané: 2011-05-17
Aktualizované: 2011-05-17

Kategórie: - Hudba