Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Počas veľkonočného víkendu do hôr s foťákom

Jar
Jar. Autor / zdroj: Braňo Bibel.

Netradičný veľkonočný program pripravili organizátori Horského fotomaratónu. Veľkonočný víkend 26. a 27. marca vybrali ako termín fotosúťaže, počas ktorej majú účastníci maratónu na horách nafotiť snímky na päť tém. Témy budú zverejnené až v deň súťaže.

Horský fotomaratón v tomto roku má štyri kolá, pre každé ročné obdobie jedno. Podmienkou účasti je bezplatná registrácia na stránke podujatia v rámci každého cyklu zvlášť, no zároveň nie je nutné sa zúčastniť na každom zo štyroch kôl súťaže.

Ako píšu organizátori, združenie Horský internetový klub a časopis Krásy Slovenska, motiváciou účastníkov má byť prezentácia vlastnej tvorby, či už v podobe zaradenia fotografií do knižnej ročenky Horský fotomaratón alebo publikovania vybraných fotografií v časopise Krásy Slovenska.

Tí najlepší z fotografov sa môžu tešiť na samostatnú výstavu v rámci festivalu bienále amatérskej tvorby HORALFEST 2016, kde bude udelené ocenenie Horský fotograf najúspešnejšiemu autorovi.

Všetky informácie o fotomaratóne nájdete na www.fotomaraton.hory.sk.

Téma: Pod perinou
Téma: Pod perinou. Autor / zdroj: Marián Kmeť.

Zimné kúzlo z fotomaratónu

Ľadové pokušenie, Pod perinou, Preniká lesom, Sily prírody, Ďaleký cieľ - také boli zadané témy zimného Horského fotomaratónu, ktorý sa uskutočnil 16. až. 17. januára. Do súťaže sa prihlásilo 64 účastníkov a väčšia polovica z nich úlohy aj zvládla.

Ako ďalej uvádza tlačová správa organizátora, Horského internetového klubu, "na fotografiách prevažovali Vysoké Tatry, no nechýbali ani Zádielska tiesňava, Biele Karpaty, Nízke Tatry, Malá Fatra, Strážovské vrchy a ďalšie pohoria. Súťažiacim sa napriek rôznorodým poveternostným podmienkam podarilo zachytiť čaro zimnej prírody z diaľky, ale aj v detailoch."

Prinášame niekoľko ukážok z odovzdaných snímiek.

Téma: Pod perinou
Téma: Pod perinou. Autor / zdroj: Michal_Rusňák.
Téma: Ľadové pokušenie
Téma: Ľadové pokušenie. Autor / zdroj: Robo Kučák.
Téma: Ľadové pokušenie
Téma: Ľadové pokušenie. Autor / zdroj: Peter Šároši.
Téma: Preniká lesom
Téma: Preniká lesom. Autor / zdroj: Ľuboš Kňažek.
Téma: Preniká lesom
Téma: Preniká lesom. Autor / zdroj: Tatiana Dučaiová.
Téma: Ďaleký cieľ
Téma: Ďaleký cieľ. Autor / zdroj: Kvetoslav Šlavka.
Téma: Sily prírody
Téma: Sily prírody. Autor / zdroj: Šimon Šimko.

Vyhodnotenie prvého, zimného kola fotomaratónu sa uskutoční v najbližších dňoch. Aj verejnosť môže hlasovať, ktorá fotografia je najkrajšia.

Podujatie bude pokračovať jarným cyklom súťaže, ktorý sa uskutoční 26. a 27. marca 2016 a pre účastníkov budú pripravené nové témy.

Ďalšie informácie o súťažnom horskom fotomaratóne nájdete na www.fotomaraton.hory.sk.

(id)

Ďalšie info:

Vyrazte na kopce s foťákom: Z Tatranského fotomaratónu sa stal Horský fotomaratón

Vydané: 2016-01-21
Aktualizované: 2016-01-21

Kategórie: Fotopotulky, filmy, reportáže