Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Anekdoty z Ruska 3

Starý vtip zo sovietskych čias:

Ten, kto číta Marxa, je komunista. Ten kto pochopil Marxa, je antikomunista.

(Z knihy Svetlany Alexejevič: Časy zo second handu, Koniec červeného človeka)

***

Nasledujúca replika je reakciou na v Rusku sa opakujúce tvrdenia, že Ukrajina vlastne neexistuje a má byť jeho súčasťou:

Jedno nedokážem pochopiť: čím onemocneli ľudia, ktorí 10 rokov úplne vážne tvrdia, že Ukrajina neexistuje a zároveň počas toho istého obdobia bojujú a v tisícoch umierajú pod vlajkou už tretinu storočia neexistujúceho Sovietskeho zväzu. (Gorod Glupov, Telegram)

***

Keď sa ma pýtajú, čím sa komunizmus odlišuje od fašizmu, odpovedám - Gestapo mučilo ľudi, aby sa priznali, čo urobili. Sovietska bezpečnostná služba NKVD mučila ľudí, aby sa priznali k tomu, čo neurobili. Taký je rozdiel. (Kabinet pisateľa, Telegram)

***

V Rusku síce všetka moc patrí Putinovi, ale za všetko zlé sú zodpovední Američania. (Kabinet pisateľa, Telegram)

***

Sovietsky diktátor Stalin a americký prezident Roosevelt sa stavili, kto má oddanejších telesných strážcov. Prikázali im, aby skočili z okna na pätnástom poschodí.

Rooseveltov bodygárd kategoricky odmietol skákať a povedal, "že musí myslieť na svoju rodinu." Stalinov ochranca vyskočil z okna a zabil sa.

Prehravší Roosvelt: "Povedzte, prečo to váš ochranca urobil?"

Stalin si potiahol z fajky a povedal: "Tiež myslel na to, čo by sa stalo s jeho rodinou..." (Kabinet pisateľa, Telegram)

Dnes je všetkým ťažko, jedným kradnúť a druhým veriť
Dnes je všetkým ťažko, jedným kradnúť a druhým veriť. Autor / zdroj: Sociálna sieť Telegram.

V Rusku už dlhší čas nemajú mítingy, ale putingy.

Len aby sme túto jeseň nezbierali jadrové hríby.

V ruskej juhosibírskej republike Tuva úrady sľúbili, že rodiny dostanú za mobilizovaného člena rodiny barana. Priateľka sa pýta, či je možné aj za barana dostať mobilizovaného, ak možno mobilizovaného vymeniť za barana. (Gorod Glupov, Telegram)

Jeden môj priateľ riešil dilemu - odviezť do Európy svojich príbuzných, ktorí obdivujú Putina, alebo evakuovať kocúra. Kedže kocúr nikdy neburácal za Putina a nevolil Jednotné Rusko (t.j. Putinova politická strana), ocitol sa v Londýne. Ako len teraz ľutujem, že nie som kocúrom. (Gorod Glupov, Telegram)

Je v Rusku kult osobnosti? - Kult existuje, ale osobnosť už nie.

A ešte jeden od televíznych komikov z Bieloruska: Keď úradník žiada nový portrét prezidenta, tak ho začnú vypočúvať, čo urobil s predošlým...

Pripravil Vlado Bibel

Dajte si puting.

Vydané: 2022-10-01
Aktualizované: 2022-10-01

Kategórie: Záznamník