Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Druhé vydanie lezeckého sprievodcu Malé Karpaty

Obálka sprievodcu
Obálka sprievodcu. Autor / zdroj: Vlado Linek.

Na svete je nové, druhé vydanie horolezeckého sprievodcu po Malých Karpatoch. V stredu, 6. júla sa uskutočnil jeho krst na Medených Hámroch i ďakovačka všetkým pomocníkom, budovateľom lezeckých ciest v Malých Karpatoch. Viac informácií je na stránkach vydavateľa Kaza - Vlada Lineka - Skaly na Slovensku. Tam si možno knihu aj kúpiť.

Prepracovaná verzia sprievodcu z roku 2018 ponúka aktualizované informácie z oblastí, ktorých potenciál ešte nebol doteraz vyčerpaný. Oblasťou s najväčšími zmenami sú Medené hámre, kde pribudlo 118 ciest.

V sprievodcovi je spracovaných spolu 12 oblastí, od Bratislavy až po Prašník.

V okolí Bratislavy sú to oblasti Platňa, Technické sklo, Pajštún a Medené hámre pri Borinke, v okolí Pezinka a Modry sú to Malé hradisko, Medvedia skala a Čertove zuby. Pri Smoleniciach Bezka nad Jahodníkom a Havranica. Pri Dechticiach a Chtelnici Skaly nad Vyvieračkou (Dobrá Voda) a Zlepence. Pri Prašníku Veľká pec.

V tomto malokarpatskom lezeckom sprievodcovi nie sú obsiahnuté všetky malokarpatské lezecké sektory. Tie na západných svahoch Malých Kaprát boli popísané v sprievodcovi Záhorie, ktorý v lete 2022 ešte čaká na aktualizáciu.

vb

Vyšlo dlho očakávané aktualizované vydanie lezeckého sprievodcu po dvanástich oblastiach Malých Karpát. Najviac ciest pribudlo na Medených hámroch.

Vydané: 2022-07-07
Aktualizované: 2022-07-07

Kategórie: Horolezectvo