Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Anekdoty z Ruska 2

Nápis  z ruských miest: Stará mama vždy hovorila - len aby nebola špeciálna operácia. (Ironický podtext - slovo vojna v Rusku zakázali používať na označenie ruskej invázie do Ukrajiny)
Nápis z ruských miest: Stará mama vždy hovorila - len aby nebola špeciálna operácia. (Ironický podtext - slovo vojna v Rusku zakázali používať na označenie ruskej invázie do Ukrajiny). Autor / zdroj: Telegram.

"Dlhé roky sa Rusi dívali naokolo a rozmýšľali, kto zodpovedá za ich biedu, korupciu, schátralé príbytky, rozbité cesty, zhoršujúce sa zdravotníctvo, chýbajúceu perspektívu i nádej na svetlú budúcnosť. Napokon sa predsa len vinník našiel. Ukázalo sa, že je to Bandera." - citát zo Slávičiej podstieľky (Salovinyj Pamjot), ruskojazyčného opozičného informačného kanálu na sociálnej sieti Telegram.

Na repliku Slávičiej podstieľky prišli nasledujúce reakcie:

  • Povedal by som, že Banderu vzkriesili.
  • Banderu teraz tak často spomínajú, že Veľká noc nie je o Ježišovom vzkriesení, ale o vzkriesení Banderu. Bože, prepáč.
  • Kadyrovovi sa niekto priznal pri výsluchu, že Bandera už dávno nežije... (Kadyrov je čečenský vodca, ktorý bojuje na strane Rusov v Ukrajine.)
  • Nikdy sme nežili v Rusku tak zle ako za Zelenského.
  • Bandera nikdy nemohol ani len tušiť, aká sláva ho po smrti čaká.
  • Západ sa pokúša dostať Rusko na kolená a ono stále leží a leží.
  • Najzaujímavejše je, že mnohí "vatnici" (hurá-vlastenci) nevedia, kto je u nich v meste starostom. Nepoznajú ani poslancov. No vedia, že "prekliate NATO" chce ovládnuť naše zdroje a krajinu. To je vata v hlave.
  • Veľmi sa mi páči táto anekdota: Moskva, v piatok večer, strašná zápcha. medzi autami chodí chlapík a klope na okná: "Teroristi zajali Putina, pýtajú 100 miliónov dolárov, ináč ho polejú benzínom a zapália. Ja teraz vyberám, kto koľko prispeje." - Vodič odpovedá: "Môžem dať najviac päť litrov, musím teraz ešte odviezť svokru na chatu."

vb

Ďalšie info:

Anekdoty z Ruska 1

Ruská skupina Elýzium: Tanky patria do múzea

Rusko historicky patrí medzi najväčšie zásobníky potravy pre delá v Európe. Svet s napätím očakáva, čo urobí jeho diktátor 9. mája - na výročie víťazného sovietskeho ťaženia v 2. svetovej vojne. Z velebenia úspechov Červenej armády urobil Putin oporný stĺp svojej propagandy. Výsledky invázie do Ukrajiny nehrajú tejto propagande do karát. Tu je zopár anekdot, ktoré vystihujú odpor k Putinovej politike.

Vydané: 2022-05-07
Aktualizované: 2022-05-07

Kategórie: Záznamník