Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Splav Malého Dunaja: Z Jelky do Jelky

Vodáci na Malom Dunaji

Viete, že obec Jelka, ktorá leží medzi Galantou a Bratislavou, má jednu zaujímavú špecialitu? Z jedného konca dediny na druhý, čiže z Jelky do Jelky, môžete putovať aj niekoľko hodín. To však len v tom prípade, ak sa na vychádzku nevyberiete po súši, ale po Malom Dunaji.

Fotoreportáž zo splavu okolo Jelky: >>

Na Malom Dunaji pri Jelke

Rieka vytvára práve v týchto miestach malebné meandre, ktoré sú ideálne pre nenáročnú vodnú turistiku. Okolo Jelky sa môžete plaviť aj dve hodiny.

Na splavy ponúkame dvojmiestne kánojky, ktoré je možné spojiť do nepotopiteľných katamaranov, alebo stabilné nafukovacie člny a rafty pre dve a viac osôb. Náklady na dopravu sa rozratúvajú podľa počtu zúčastnených a prepravnej vzdialenosti.

Objednajte si splav: >>

Malý Dunaj - "mólo" v Jelke

Keď sa nalodíte na hornom konci dediny, v príjemnom prístavisku pod altánkom, ktorý patrí k reštaurácii za cestou, začnete vodnú púť s mnohými zákrutami. Jej vyvrcholením môže byť vodný mlyn.

Tu sa koryto malého Dunaja rozširuje na príjemnom štrkovom podloží. Priľahlá lúka slúži ako pláž, aj ako táborisko pre vodákov.

Vodný mlyn v Jelke - Malý Dunaj

Vodný kolový mlyn, ktorý bol v roku 1994 zrekonštruovaný, je dnes technickým múzeom. V blízkosti mlyna je skanzen zameraný na poľnohospodársku minulosť obce. Scenériu mlyna, lúčky a rieky, v ktorej sa kúpu deti, ale aj husi, dopĺňajú prastaré, bútľavé vŕby a občas aj člny vodákov.

Ďalšie info:

Vodné mlyny na Malom Dunaji

Bratislavský online sprievodca

Na Malom Dunaji z Jelky do Jelky

Vydané: 2015-01-15
Aktualizované: 2015-01-15

Kategórie: Voda - splavy, výlety, príbehy