Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Nedeľa bez auta a s cyklobaletom

Maxibicykel, alebo tallbike
Maxibicykel, alebo tallbike.
Z vystúpenia cyklobaletiek ACT 4 Slovakia
Z vystúpenia cyklobaletiek ACT 4 Slovakia. Autor / zdroj: ACT 4 Slovakia.

Viete, čo je to tallbike, alebo recumbent bike? Ak nie, navštívte v nedeľu stánok Cyklokuchyne na námestí pred novou budovou SND pri nákupnom centre Eurovea v Bratislave. O desiatej tam štartujú štvrté cyklistické preteky Višegrádskej cyklosérie Višegrád 4 Bicycle race, ktoré majú na námestí aj cieľ. V čase do príchodu peletónu je pripravený zábavný cykloprogram. Okrem toho sa do tretej popoludní môžete pristaviť pri stánku Cyklokuchyne.

Cyklobalet a cyklotrial

Cyklistické umenie predstavia štyri dievčatá z teamu ACT 4 Slovakia z Kolárova. Niektorí diváci hovoria o kúzlení dievčat na bicykloch ako o cyklobalete. Stránky cyklistických zväzov ich zaraďujú do sálovej cyklistiky.

Nasleduje video z vystúpenia štvorice z Kolárova:

Ďalšou atrakciou zábavného programu je cyklotrialová šou Jána Kočiša. Ukážky z jeho umenia sú na nasledujúcom videu. Rátajte s tým, že cyklotrialista bude hľadať medzi divákmi odvážneho asistenta.

Cyklokuchyňa a Cyklokoalícia

Aktivisti cyklokuchyne prinesú na námestie flotilku detských bicyklov na vyskúšanie, naučia, ako robiť prvé šliapnutia s deťmi do pedálov. V stánku Cyklokuchyne poskytnú základnú údržbu a servis vašich bicyklov zdarma.

V Tvorivej cyklodielni sa môžu zastaviť tí, ktorí si chcú vyrobiť nahrdelníky, náramky, náušnice, prípadne iné výrobky s recyklovaných súčiastok.

Ak nepoznáte anglické názvy špeciálnych bicyklov a chcete si ich vyskúšať, na výber budú: cargo bicykle od Švihajúcich šuhajov, tallbike, recumbent bike, tandem, unicykel.

V stánku Cyklokuchyne bude aj občerstvenie priamo od šefkuchárky Katky a jej pomocníkov. Tiež si budete môcť zašliapať na bicyklovom ozvučovacom systéme. Na cyklokoaličnom stolíku nájdete mapy a informácie o mestskej cyklodoprave.

# cyklistika

Vydané: 2015-05-23
Aktualizované: 2015-05-23

Kategórie: Pozvánky