Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Máj 2020: Na Pajštúne nič nové - kamene naďalej padajú

V krúžku je kus tehly, ktorý spadol na turistický chodník z hradu. Za sobotné popoludnie sme zaregistrovali 3 takéto pády skália. A po chodníku si to štrádovala jedna rodinka za druhou
V krúžku je kus tehly, ktorý spadol na turistický chodník z hradu. Za sobotné popoludnie sme zaregistrovali 3 takéto pády skália. A po chodníku si to štrádovala jedna rodinka za druhou.

Často používaný turistický chodník pod Pajštúnskym hradom bol v sobotu 30. mája znova bombardovaný padajúcimi kameňmi a úlomkami muriva. Tak to býva vždy počas rušných víkendových dní, keď na hrad nad dedinou Borinka vystupujú stovky návštevníkov z Bratislavy a okolia. Medzi turistami na hrade sa vždy nájde niekto, kto sa priblíži k okraju zrúcaniny a nepozorne zhadzuje dole uvoľnené kamene, či rozpadávajúce sa murivo.

Turisti dolu na turistickom chodníku o tom, že vchádzajú do ohrozenej zóny, nevedia, pretože ich nič na nebezpečenstvo neupozorňuje. O tom, že dole padajú kamene, vedia len horolezci, ktorí na skalách pod hradbami trávia mnoho hodín a sú chránení aspoň prilbami.

Autor textu a fota: Vlado Bibel

Ďalšie info:

Pajštúnsky hrad

Júl 2021: Na Pajštúne nič nové - kamene naďalej padajú

Pajštúnska ruská ruleta, alebo: Nemal by sa Pajštún pre turistov uzavrieť?

Na malokarpatskom hrade Pajštún neďaleko Bratislavy nič nové. Stovky turistov, ktorí prechádzajú po turistickom chodníku pod hradom, naďalej nevedia, že riskujú svoj život.

Vydané: 2020-05-31
Aktualizované: 2020-05-31

Kategórie: Výlety a prechádzky - Bratislava a okolie - Výlety, prechádzky