Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Školy kajaku v Bratislave

Na vode s Tomášom Lukačovičom
Na vode s Tomášom Lukačovičom. Autor / zdroj: Vodácke centrum.

V Bratislave sú najmenej štyri školy kajakovania - tri sa konajú priamo v meste - dve v Karloveskom ramene, a ďalšia na petržalskom brehu Dunaja pri lodenici vodáckeho klubu Dunajčík. Štvrtú nájdete v Čunove v areáli Divokej vody. Tu sú ponuky jednotlivých lodeníc, klubov, agentúr. Ďalšie informácie nájdete na ich stránkach.

Vodácke centrum - Karlova Ves

Nechcete vo vode len plávať, ale naučiť sa aj niečo nové? Máme tu pre úplných začiatočníkov školu kajakovania v jarných až jesenných mesiacoch. Ešte ste nemuseli sedieť v žiadnom plavidle a my Vás to naučíme! Zúčastnite sa len jednej alebo pravidelných lekcií každý utorok o 17:00. Kurz je vhodný pre amatérov, začiatočníkov, aj pokročilých. Max. počet na jedného inštruktora je 5 kurzistov, je preto potrebné sa ohlásiť predom.

Naučíme Vás ovládať, správne nastupovať na kajak, sedenie, ovládanie pádlom, čítať vodu a nebáť sa vody, jazdu po prúde, proti prúdu a traverz cez prúd...

Email: info@vodackecentrum.sk alebo volajte +421 902 687 586. Stránka lodenice: www.vodackecentrum.sk

Najmenší kurzisti na Karloveskom ramene pod drobnohľadom trénerky Ľubky Koprivovej
Najmenší kurzisti na Karloveskom ramene pod drobnohľadom trénerky Ľubky Koprivovej. Autor / zdroj: Jozef  Malinovský, KVŠ Karlova Ves.

Klub vodných športov Karlova Ves

V Klube vodných športov Karlova Ves sa už začal každoročný vodácky výcvik pre verejnosť. Záujemcovia sa môžu ešte stále prihlásiť, výcviky sa konajú každý utorok a štvrtok od 17. h. Výnimkou je vysoký stav Dunaja (Devín – viac ako 4,5 m) alebo silný dážď. Vodácky kurz sa končí záverečným splavom absolventov.

Výcvik je určený pre všetky vekové kategórie od 10 rokov, podmienkou je, aby bol účastník plavec. Pre deti a mládež je určený najmä štvrtkový termín. Treba si priniesť na oblečenie a prezutie veci, ktoré sa môžu namočiť.

Email: vybor@lodenicakvs.sk alebo volajte +421 907 236 703. Stránka lodenice: www.lodenicakvs.sk

Škola kajaku na petržalskom brehu Dunaja
Škola kajaku na petržalskom brehu Dunaja. Autor / zdroj: Kačenka Michalíková, Teamspirit.

Vodácky klub Dunajčík / Teamspirit

Ahoj Dunajčíci a priatelia klubu, Školu kajakovania na Dunaji túto sezónu začíname 2.5. Na vode budeme následne každý pondelok a stredu od 17:00 do 19:00, ak počasie dovolí. Budeme radi, ak prídete, alebo dáte vedieť svojim kamarátom a známym. S učením Vám pomôže skúsený inštruktor, ktorý zároveň dohliadne aj na Vašu bezpečnosť. Požičiame Vám všetko potrebné vybavenie. Budete si môcť vyskúšať rôzne druhy kajakov: morský, turistický, slalomový, rýchlostný, alebo dvojitý. Zároveň získate možnosť zapojiť sa do ďalších aktivít klubu, ako sú splavy, opekačky a podobne.

Email: info@teamspirit.sk, tel: +421 904 017 680

Stránka: http://dunajcik.sk/inkubator-2018/

Škola kanoe v areáli Divokej vody v Čunove
Škola kanoe v areáli Divokej vody v Čunove. Autor / zdroj: Divoká Voda.

Škola kajaku Divoká voda

Víkendová Škola Kajaku 2018 Divoká Voda začína už 12. mája. Nie je určená len pre začiatočníkov, ale aj pre tých, ktorí už vedia pádlovať. Inštruktorom je úspešný český reprezentant vo freestyle na divokej vodě Lukáš Červinka. Svoje objednávky a dotazy posielajte na: areal@divokavoda.sk. Termíny sú vonku, čakáme už len na Vás... Volajte, mailujte, píšte, posielajte správy vo flaši:) My sme ready a nevieme sa dočkať.

Email: areal@divokavoda.sk, tel: +421 905 313 429

Facebook stránka: facebook.com/SkolaKajakuDivokaVoda

Vydané: 2018-04-24
Aktualizované: 2018-04-24

Kategórie: Voda - splavy, výlety, príbehy