Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Záhorácko-malokarpatský osobák ožíva

Súprava zvaná Bageta
Súprava zvaná Bageta. Autor / zdroj: Železničná spoločnosť SR.

Túto informáciu sme uverejnili v roku 2017. Vláčik začal podobne premávať aj v roku 2018.

Od soboty 29. apríla je možné znova cestovať vlakom na výlety k západných úbočiam Malých Karpát. Od soboty 29. apríla sa po viac než 14 rokoch vrátia na trať osobné vlaky do Plaveckého Podhradia, oznamuje tlačová správa Železničnej spoločnosti Slovensko.

Vláčik bude premávať počas sezóny až do 1. októbra dvakrát denne v sobotu, nedeľu a v dňoch pracovného pokoja. Na financovaní obnoveného spojenia sa podieľa Bratislavský samosprávny kraj.

Vo vlaku bude zaradený rekonštruovaný prípojný cyklovozeň, ktorý je prvým svojho druhu vo vozňovom parku Železničnej spoločnosti Slovensko. Prevádzka turistického vlaku má podporiť rozvoj cestovného ruchu v obciach ležiacich na trati.

Víkendové vlaky zo Zohora do Plaveckého Podhradia budú priamym pokračovaním osobných vlakov Záhorská Ves – Zohor, kde už v súčasnosti je zabezpečená osobná doprava. V Zohore bude možné prestúpiť na osobné vlaky z Bratislavy. Spoje budú zaradené do Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja, takže cestujúci v nich využijú aj prestupné lístky na prímestské autobusy a bratislavskú MHD. Zároveň v nich budú k dispozícii všetky zľavy Železničnej spoločnosti vrátane bezplatnej prepravy.

Z Bratislavy je možné cestovať do Plaveckého Podhradia s prestupom v Zohore – vlaky na seba nadväzujú. Z hlavnej stanice odchádza osobný vlak o 8:15 s prípojom v Zohore o 8:50. Do Plaveckého podhradia prichádza vláčik vytvorený súpravou nazývanou Bageta o 9:35 čiže cesta trvá 1 hodinu a 20 minút.

Spiatočný spoj odchádza z Plaveckého Podhradia o 18:23.

Jednosmerný cestovný lístok z Bratislavy do Plaveckého Podhradia stojí 3,05 eura.

Interiér Bagety
Interiér Bagety. Autor / zdroj: Železničná spoločnosť SR.

Podľa tlačovej správy Železničnej spoločnosti SR spracoval ID.

Vydané: 2017-04-28
Aktualizované: 2018-04-28

Kategórie: Výlety, prechádzky