Panorama.sk in SlovakSK
Weather

Master Days ULUV

Master`s Days ULUV

Festival of folklore crafts in the Old Town Bratislava.

DNI MAJSTROV ULUV 2015

5. – 6. september BRATISLAVA | Pesia zona Stareho Mesta

PROGRAM

Nechajte sa zbalit na remeslo

Hviezdoslavovo namestie

sobota, nedela: 10.00 – 18.00 h viac ako 100 ludovoumeleckych vyrobcov z celeho Slovenska predstavi sucasnu podobu tradicnych remesiel

Cipkovane Slovensko

Primacialne namestie sobota, nedela: 10.00 – 18.00 h predvadzanie palickovania cipiek vybranymi klubmi cipkarok z celeho Slovenska

Skola remesiel

Primacialny palac, Nadvorie sv. Juraja – pre deti od 4 do 15 rokov Primacialne namestie — pre dospelych sobota, nedela: 10.00 — 18.00 h

ULUV vo fotografii

Hviezdoslavovo namestie - exterierova vystava fotografii venovana 70. vyrociu zalozenia Ustredia ludovej umeleckej vyroby a 25. vyrociu festivalu Dni majstrov

Galeria drotarie

Primacialny palac, Justiho sien sobota, nedela: 10.00 – 18.00 h tradicia a sucasnost drotarskej tvorby v spolupraci so Spolocnostou Ferdinanda Martinenga

Oddychova zona pre deti aj dospelych

Primacialny palac, Nadvorie sv. Jana Nepomuckeho sobota, nedela: 10.00 — 18.00 h dreveny kolotoc na rucny pohon, drevene chodule, hojdacka, zapletanie vrkocov, citaren, pernikova chalupka

sobota 15.30: detske babkove divadlo – Kamarat Bambulko

nedela 14.30; Rezbar Calamacha rozprava ozivote na salasi

Vandrujeme za remeslom

Zabavno-sutazny kviz predetiaj dospelych (kvizove listky ziskate w Infostankoch ULUV na Rybnom a Primacialnom namesti)

Hlavna scena Hlavne namestie

Zazen hlad!

Rybne namestie, Primacialne namestie sobota, nedela: 10.00 – 18.00 h vyber z tradicnych jedal slovenskej kuchyne

Sv. omsa za nositelov tradicii

Primacialny palac, Kaplnka sv. Ladislava nedela: 8.30 h

HLAVNE NAMESTIE

sobota

10.00 Otvorenie festivalu-fujaristi Bacovske trio

10.15 – 11.00 DFS Magdalenka z Modry

11.00 – 11.40 Skolicka tanca s DFS Magdalenka

11.40 – 12.30 SLUK- detske predstavenie Zvuky nie su muky

15.30 – 16.00 Skola tancas FS Detva

16.00 – 17.10 FS Detva z Detvy – Obrazky spod Polany

17.30 - 18.30 Vrbovski vitazi (world music)

18.30 - 18.50 Skola tanca s FS Vah

18.50 – 20.00 FS Vah z Liptovskeho Mikulasa — Vodami Vahu prinesene

20.15—21.30 Vydava sa diovca – hudobno-tanecne vystupenie a modna prehliadka netradicnych svadobnych siat. Ucinkuju: FS Vah, FS Detva a TS CreDance

nedela

10.00 – 11.00 DFS Kobylka z Bratislavy

11.00 – 11.40 Skolicka tanca s DFS Kobylka

11.40 - 12.30 babkove predstavenie Tyjatr — Herkules alebo dobytie pekla

14.30 – 15.00 Skola tanca s FS Zeleziar

15.00 – 16.15 FS Zeleziar z Kosic – Vychodnarom na dzeku, druhym pre pocechu

16.30 – 18.00 Pocta majstrom remesla Ucinkuju: Majstri ludovej umeleckej vyroby za rok 2015, Lucnica, FS Zeleziar, TS CreDance

18.00 – 19.00 Rusin Cendeś orchestra (ethno/world music)

Altanok - Hviezdoslavovo namestie

sobota

11.30 solistia dievcenska skupina z FS Detva z Detvy

12.00 zabava s ludovym rozpravacom a remeselnikmi

13.00 Mali remeselnici – Sutaz pre deti, skola malychodzemkarov,

skola hry na zvoncoch 14.30 rozhovory Svyrobcamifujar, fujarovanie a rozkazovanie pred muzikou (hra LH FS Detva)

15.00 RC Presporkovo – Minifolkora Folklor v srdci

15.30 DFS Prvosienka z Bratislavy, Skolicka tanca

16.30 Valassky zaver – piesne valachov

nedela

11.00 gajdowanie, fujarovanie

11.15 FS Bystrina z Banskej Bystrice

12.30 Mali remeselnici – sutaz pre deti

14.00 FS Bystrina

14.45 DFS Kobylka z Bratislavy

15.45 Zoznamtesa s Majstrami ludovej umeleckej vyrobyl

16.15 zaverecny program s vyrobcami, instrumentalistami a LH Martina Pecnika

Zmena programu vyhradena

Pridaj komentarYour comment

More information:

Trip Tips to Bratislava and Surrounding

Published: 2015-08-25
Updated: 2015-08-25