Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Pozvánka do fotosúťaže na Camere Slovakia - BUBO Bále

Camera Slovakia

Pozrite si víťazné snímky fotosúťaže 2014: >>

Ak ste vo svete niečo pekné a zaujímavé nafotili, môžete ešte do dvadsiateho siedmeho januára poslať snímky do fotosúťaže BUBO BÁLU, ktorú organizuje cestovná kancelária BUBO. Organizátori vyhlásili tri súťažné kategórie, a druhá i tretia kategória - Príroda i Ľudia a kultúra - sú otvorené pre všetkých záujemcov, ktorí niečo pekné nasnímali v zahraničí. (Snímky zo Slovenska možno poslať iba ako nesúťažné.) Tretia, BUBO kategória, je pre snímky zo zájazdov uskutočnených s CK BUBO.

Fotografie môžu byť čierno-biele alebo farebné, o rozmeroch minimálne 20x30cm (A4 formát), uvádzajú organizátori. Maximálny rozmer súťažných fotografií môže byť 90 cm (vrátane pasparty) a musia byť vytlačené na fotografickom papieri. Fotografie nasnímané na Slovensku môžu byť vystavené iba ako nesúťažné.

Prehliadka snímiek a BUBO BÁL sa uskutočnia počas cestovateľského veľtrhu ITF Slovakiatour od 1. do 2. februára v rámci festivalu cestovateľských filmov CAMERA SLOVAKIA.

Podrobné informácie o súťaži a kontakty nájdete na stránke BUBO bálu.

Lady

Pre inšpiráciu pripájame ukážky dvoch fotografií, ktoré boli hodnotené ako najlepšie v roku 2013. Snímku od Zuzany Gajdošovej - The Lady - ocenili ako TOP fotografiu festivalu 2013. Je to okrem iného fotografia fotografie. Vznikla v mjanmarskom (barmskom) hlavnom meste Rangún, deň pred voľbami, v ktorých zohrávala dôležitú rolu Su Ťij, bojovníčka za demokratické práva v Mjanmarsku. Práve tvár Su Ťij je na fotografii, ktorá vytŕča z tašky.

Krížom krážom kráterom

Víťazná snímka kategórie Príroda 2013 je od Kataríny Jurkovičovej. Nazvala ju Krížom krážom kráterom a vznikla v "Mekke" afrického safari, v kráteri Ngoro Ngoro.

Spracoval: id

Vydané: 2014-01-20
Aktualizované: 2014-01-20