Panoráma.sk
N O V I N Y
Hlavné správyZ domova Ekonomika Európska únia Publicistika Bratislava Svet Česko Kultúra Šport Hokej Futbal Krimi Zdravie Cestovanie Hry BývanieHiking Horolezectvo Lyžovanie Motorizmus Technológie a IT Internet
News in English and German: Slovakia What World Thinks Neighbors of Slovakia
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 21.10.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0980USD   27.021CZK   0.89568GBP   307.54HUF   4.3282PLN   7.5075HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch

PRAVDA

Francúzsko začne v pondelok s likvidáciou utečeneckého tábora pri meste Calais na severe krajiny, známeho aj pod označením Džungľa. (PRAVDA)
Priestory londýnskeho letiska City evakuovali pre podozrenie z prítomnosti chemikálie, ktorá spôsobila niektorým z prítomných cestujúcich nevoľnosť. (PRAVDA)
Generálna prokuratúra dá preskúmať preskúmať problematické časti spisu kvôli otázkam, ktoré vyvolávajú nové materiály. (PRAVDA)
Po spore o zvyšovanie koncesionárskych poplatkov tentoraz národniari vyjadrili obavy o nezávislosť spravodajstva RTVS. (PRAVDA)
Summit EÚ v Bruseli spor o prerozdeľovanie migrantov podľa povinných kvót nevyriešil, povedal po rokovaní špičiek dvadsaťosmičky maďarský premiér Viktor Orbán. (PRAVDA)
Kto je vlastne senior? Že by len starý nemohúcny človek, ktorý si vyžaduje sústavnú pomoc a opateru? (PRAVDA)
Rusko predĺži prestávku v bojoch proti povstalcom v sýrskom Aleppe o ďalších 24 hodín, a to do soboty 22. októbra 19.00 h miestneho času. (PRAVDA)
Švajčiarsko patrí medzi svetové špičky v školstve, výskume či inováciách a Slovensko je od neho ešte veľmi ďaleko. Konštatoval to prezident SR Andrej Kiska. (PRAVDA)
Ukrajinská vláda zrejme po rokovaniach tzv. normandskej štvorky v Berlíne mierne poľavila zo svojho postoja v otázke kontroly hranice medzi Donbasom a Ruskom. (PRAVDA)
Skupinka približne 15 poslancov Národnej rady Slovenskej republiky ukončila týždeň rokovaním o návrhu zákona o rokovacom poriadku. (PRAVDA)
Opoziční poslanci podali žiadosť na zvolanie špeciálneho Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť. Povedal to na tlačovej besede poslanec NR SR za OĽaNO Vašečka. (PRAVDA)
Talianska vláda nemieni meniť svoje rozpočtové plány na budúci rok ani v prípade, že voči nim vznesie námietky Európska komisia. (PRAVDA)
Sankcie Európskej únie voči Rusku sú nezmyselné a nefungujú. Uviedol to predseda vlády SR Robert Fico po skončení summitu EÚ v Bruseli. (PRAVDA)
Tretiu noc v telocvični majú za sebou ľudia zo žilinskej bytovky, ktorej strechu zasiahol v noci z utorka na stredu požiar. Najradšej by sa vrátili naspäť domov. (PRAVDA)
Česká republika obvinila Rusko z vedenia propagandistickej kampane na jej území a má v pláne vytvoriť špeciálny odbor, ktorý by ju potláčal. (PRAVDA)
Je potrebné zmeniť Ústavu SR, aby sa ochránila budúcnosť poľnohospodárstva, zhodli sa predstavitelia agrárnych organizácií počas konferencie Vidiek žije! (PRAVDA)
Nemecké tajné služby budú môcť na základe nového zákona sledovať orgány Európskej únie a jej členských štátov. Zákon odhlasovali nemeckí poslanci v piatok, píše agentúra AP. (PRAVDA)
Na Slovensku žije veľmi malá komunita moslimov a rastie len veľmi mierne. Našou snahou je ich veľmi rýchlo integrovať do našej spoločnosti, tvrdí Kaliňák. (PRAVDA)
Deficit verejných financií a verejný dlh v eurozóne aj v rámci celej Európskej únie v roku 2015 medziročne klesali. (PRAVDA)
Z verejného obstarávania by mali byť od Nového roka vylúčené schránkové firmy, ktoré sú napísané na tzv. biele kone. (PRAVDA)

Denník N

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker vysvetľuje, ako sa cíti vo vláde, ktorá sa spomína najmä v súvislosti s kauzou Bašternák. (Denník N)
Volvo a Geely vytvorili novú automobilovú značku s podivným názvom - Lynk & Co, ktorá možno spôsobí revolúciu v automobilizme vďaka zdieľaniu automobilov. (Denník N)
Sarah Hurwitzová nadchla prvý americký pár, tak ju odlákali od bývalej rivalky Clintonovej. (Denník N)
Na Slovensku sa dnes uskutoční prvý test LoRaWAN zo stratosférického balóna. Ak dopadne dobre, technológiu možno využijú aj satelity. (Denník N)
Šéf elitných policajtov si vyžiadal čas, kým vysvetlí, ako to bolo so sľubom, že NAKA dá poslancom doklady týkajúce sa Roberta Kaliňáka a jeho obchodovania s Ladislavom Bašternákom. Parlamentu ich nepošle, sú v živom spise. (Denník N)
Nepovažujem za vhodné posielať si odkazy z Bruselu do Bernu o zahraničnej politike, ale som pripravený diskutovať o tom, kto sú naši partneri v zahraničnej politike, reaguje prezident na Ficovu kritiku. (Denník N)
George W. Bush pred nástupom do funkcie hovoril o terorizme málo. Ako on netušil o hlavnej bezpečnostnej výzve, čo ho čakala, nemusia o nej vedieť ani terajší uchádzači. (Denník N)
Rusi si idú do Sýrie vyskúšať, ako ich námorní letci zvládnu bojové nasadenie. Na rozdiel od Američanov s tým nemajú žiadne skúsenosti a chýbajú im lietadlá aj vycvičení piloti. (Denník N)
Podpredseda SNS pochybuje o nezávislosti spravodajstva RTVS na základe neoverenej súkromnej komunikácie, ktorú niekto zavesil na web. RTVS hovorí o diskreditácii bez hodnoverného zdroja. (Denník N)
Opozícia požiadala o zvolanie mimoriadneho výboru k odchodu šéfa tímu Gorila do civilu. (Denník N)

SME

Angažovanie Tomáša Szalaya, niekdajšej pravej ruky ministra Rudolfa Zajaca, vyvolalo podľa Druckera otázky v Smere. (SME)
Súťaže sa zúčastnila iba jedna firma. (SME)
Dve nové stopy ukazujú miesto nárazu stratenej sondy. (SME)
Slúži hlavne podnikateľskej klientele. (SME)
Politický vplyv Pašku sa scvrkáva. (SME)
Na ihrisku ide z ich hry radosť. (SME)
Filmy z blížiacej sa filmovej prehliadky. (SME)
Nespoliehajte sa na ponuky v internetových tržniciach. (SME)
Tyson Fury patrí k najznámejším športovcom. (SME)
Marek Gajdoš je pripravený vypovedať pred poslancami. (SME)
Vláčenie veľkých kufrov by sa malo skončiť. (SME)
Odroda chilli z USA popáli človeku prsty. (SME)
Dostala sa na pódium filmového festivalu. (SME)
Odborníci tvrdia, že ide skôr o demonštráciu sily ako o reálnu hrozbu. (SME)
Spoločnosť je vo vyjadreniach zdržanlivá. (SME)
Vyskúšali sme ho v testovacej prevádzke. (SME)
Na pracovnom trhu chýbajú dlhodobo kvalitní zamestnanci. (SME)
Obľúbený seriál, známy aj slovenským divákom, sa obnovil po desiatich rokoch. (SME)
Čo trápi slovenských vinárov? (SME)
Správy, ktoré zaujali zahraničie. (SME)

HN OnlineTA3

Európska experimentálna sonda vyslaná na Mars dopadla na správne miesto, avšak nesprávnou rýchlosťou - a plná raketového paliva zrejme pri náraze explodovala. Vyplýva to z oznámenia Európskej vesmírnej agentúry. (TA3)
Priestory londýnskeho letiska City evakuovali pre podozrenie z prítomnosti chemikálie, ktorá spôsobila niektorým z prítomných cestujúcich nevoľnosť a ťažkosti s dýchaním. (TA3)
Novelou rokovacieho poriadku ukončili poslanci šiesty rokovací deň 10. schôdze Národnej rady SR. Právna norma má priniesť viaceré obmedzenia pre poslancov, s čím má problém opozícia. Počas schôdze si názorové rozdiely na túto tému vymieňali aj niektorí opoziční poslanci. (TA3)
Hlavné správy z 21. októbra. (TA3)
Dobré správy z 21. októbra. (TA3)
Poplatok za rozvoj by sa nemal vzťahovať na zateplenie bytového domu či údržbu stavby. Navrhujú to poslanci Národnej rady za Most-Híd Gábor Gál, Peter Antal a Péter Vörös v novele zákona o miestnom poplatku za rozvoj, ktorú plénum parlamentu posunulo do druhého čítania. (TA3)
Polícia v Londýne zatkla 19-ročného muža v súvislosti so štvrtkovým incidentom v londýnskom metre, kde našli v jednom z vlakov podozrivý predmet, ktorý bolo potrebné zneškodniť riadeným výbuchom. (TA3)
Slovenský cyklista Michael Kolář obsadil v druhej etape pretekov Okolo Abú Zabí ôsmu priečku a v priebežnom poradí figuruje na desiatom mieste. Víťazom sa stal Brit Mark Cavendish z tímu Dimension Data, ktorý sa ujal aj postu lídra celkovej klasifikácie. (TA3)
O osude obchodnej dohody medzi Európskou úniou a Kanadou známou pod názvom CETA sa zrejme rozhodlo. Podľa kanadskej ministerky Chrystie Freelandovej rokovania medzi Kanadou, Európskou úniou a belgickým regiónom Valónsko skončili krachom. (TA3)
Slovenský olympijský víťaz v chôdzi na 50 km Matej Tóth sa po operácii ľavej holennej šľachy cíti veľmi dobre a s optimizmom hľadí do ďalšej prípravy. Jej vrcholom budú augustové majstrovstvá sveta v Londýne, na ktorých bude obhajovať zlato. (TA3)
Sankcie EÚ voči Rusku sú nezmyselné a nefungujú. Uviedol to slovenský premiér Robert Fico po skončení summitu EÚ v Bruseli pri hodnotení rokovaní v oblasti zahraničných vzťahov. (TA3)
Vývoj technológií výrazne ovplyvňuje problematiku duševného vlastníctva a prináša nové trendy v oblasti patentovania. Aký je vývoj v tejto oblasti, o tom sa Andrej Horváth rozprával s generálnym riaditeľom svetovej organizácie duševného vlastníctva, Francisom Gurrym. (TA3)
Výnimočné nasadenie a odvaha. Nič z  toho nechýba vojakom a vojenským policajtom, ktorých ocenil minister obrany Peter Gajdoš. Dvanásť mužov a jedna žena si uznanie a vďaku zaslúžili najmä svojím nasadením mimo služby. (TA3)
Opoziční poslanci zozbierali podpisy potrebné na zvolanie mimoriadneho Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť. Dôvodom je avizovaný odchod šéfa tímu Gorila Mareka Gajdoša do civilu. Podľa šéfa polície Tibora Gašpara vťahujú políciu do politického súboja. (TA3)
Podpredseda koaličnej SNS a šéf Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Anton Hrnko napísal otvorený list šéfovi RTVS Václavovi Mikovi a chce iniciovať mimoriadne zasadnutie parlamentného výboru na kontrolu SIS, kde si chce vypočuť jeho šéfa Gábora Grendela. (TA3)
Tajfún Haima zasiahol ďalšie oblasti vo východnej Ázii. V Hongkongu spôsobil povodne a ochromil dopravu. Z vyčíňania živla sa spamätávajú Filipíny, kde tajfún spôsobil zosuvy pôdy a pripravil o život najmenej 13 ľudí. (TA3)
Hillary Clintonová a Donald Trump sa po poslednej televíznej debate stretli na charitatívnej večeri. Tá sa oproti tvrdej diskusii pred obrazovkami niesla naopak v pokojnej a uvoľnenej atmosfére. Obaja kandidáti si vymenili pár vtipov a došlo aj k podaniu rúk, ktoré v dueloch často chýbalo. (TA3)
Pozrite si tlačovú besedu poslanca Antona Hrnka, ktorý sa venoval téme nezávislosti verejnoprávnej televízie a rozhlasu. (TA3)
Deficit verejných financií Slovenska v minulom roku dosiahol 2,71 % hrubého domáceho produktu. Uvádza to európsky štatistický úrad Eurostat vo svojej aktuálnej jesennej notifikácii. (TA3)
Zsolt Simon po oznámení, že strana Most-Híd po voľbách vstupuje do vládnej koalície so stranou Smer-SD, z tejto strany vystúpil a vzdal sa aj všetkých volených funkcií. No mandát poslanca Národnej rady si ponechal. Viac nám k tomu povedal nezávislý poslanec Zsolt Simon. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.