Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 25.10.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2659USD   27.695CZK   0.78870GBP   308.65HUF   4.2235PLN   7.6730HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia
26. októbra:
Demeter
25. októbra:
Aurel a náušnica

SME

Našou chybou nebolo to, že by sme ponížili Rusko, ale to, že sme podcenili jeho revanšistický potenciál. (SME)
Priniesol kváskový chleba na Slovensko, dnes má bio pekáreň s kamenným mlynom. (SME)
Novinár, čo presadil lustračný zákon, sa snaží vymeniť staré tváre v parlamente. (SME)
Malé Karpaty ponúkajú cyklotrasy pre rodiny s deťmi či náročnejších cyklistov. (SME)
Televízie predali ministerstvu formálne len čas, o relácie nemuseli súťažiť. (SME)
Americká firma rozšírila okruh krajín pre svoju novú megainvestíciu. (SME)
Čo zaujalo analytikov či obchodníkov posledný týždeň? (SME)
Paleolitickí lovci boli inteligentní a mali tiež bystré deti, inak by sme tu dnes neboli. (SME)
Oveľa viac ako chrómové doplnky nás zaujalo správanie nemeckej novinky v zákrutách. (SME)
Ako rozmýšľajú tí, ktorí dávajú obchodným centrám na Slovensku mená. (SME)
Boli sme sa pozrieť, ako funguje najväčšia lisovňa gramofónových platní na svete. (SME)
Archivárom chýba komora na ošetrovanie písomností prelezených mikororganizmami. (SME)
Čas sa posúva z tretej hodiny rannej na druhú. Budeme spať dlhšie. (SME)
Exprezident poslal na Ústavný súd podanie päť minút pred začiatkom pojednávania. (SME)
O niekoľko mesiacov by sme mohli poznať finálny vzhľad ruskej vládnej limuzíny. (SME)
Uruguajčan Luis Suárez bude po dištanci v širšom kádri FC Barcelona. (SME)
Zdôvodňovať škrtanie rozpočtu SAV odvolávaním sa na reformu ESO je bizarné. (SME)
Prvý raz od zosadenia Janukovyčovho režimu si Ukrajina volí parlament. (SME)
České médiá za násilím nevidia len svojich. Ukazujú na provokatérov zo Slovanu. (SME)
Kandidáti Siete na primátorov mali ísť do volieb pôvodne väčšinou sami. (SME)


PRAVDA

Muž, ktorý vyzbrojený sekerou zranil v New Yorku dvoch policajtov, jedného z nich vážne, bol zradikalizovaný moslim. (PRAVDA)
Parlamentné voľby na Ukrajine sa uskutočnia pod hlavňami samopalov, ??ozbrojené oddiely útočia na kandidátov a zastrašujú ich, povedal vodca ukrajinskej koalície Opozičný blok. (PRAVDA)
Kontrolami zdravie bánk v eurozóne, ktoré tento rok organizovala ECB, formálne neprešlo 25 zo 130 preskúmaných inštitúcií. (PRAVDA)
Bezpečnosť na štadiónoch je povinný zabezpečiť organizátor, a až v prípade, keď zlyhajú všetky opatrenia, prichádza na rad štát, hovorí odborník na extrémizmus Martin Kubík. (PRAVDA)
Vyrovnaný štátny rozpočet nie je podľa premiéra Roberta Fica zmysluplným cieľom, ak by na jeho dosiahnutie bolo potrebné siahnuť do peňaženiek ľudí. (PRAVDA)
Rusko nikdy nespochybňovalo právo Ukrajiny na partnerstvo s Európskou úniou, len varovalo pred hospodárskymi rizikami, vyhlásil ruský minister zahraničia. (PRAVDA)
Vláde sa podľa podpredsedu KDH Miloša Moravčíka tento týždeň podaril husársky kúsok, keď správami o vlakoch zadarmo prekryla výrazné zvyšovanie daní. (PRAVDA)
Spoločnosť Snowhill, ktorá prevádzkuje v Česku šesť horských stredísk, získali od slovenského finančníka Igora Rattaya miestni podnikatelia. (PRAVDA)
V Iráne popravili ženu odsúdenú za zabitie muža, ktorý sa ju podľa jej údajov snažil znásilniť. (PRAVDA)
Smer sa k medializovaným vyjadreniam europoslankyne Moniky Flašíkovej-Beňovej na adresu katolíckych biskupov odmieta vyjadriť. (PRAVDA)
Egypt vyhlásil trojmesačný výnimočný stav v častiach Sinajského polostrova. Stalo sa tak po tom, čo si tam v piatok dva útoky vyžiadali životy troch desiatok vojakov. (PRAVDA)
Európski lídri, ktorých uplynulých päť rokov zamestnávali úsporné opatrenia, sa chcú teraz zamerať na rast pracovných miest. (PRAVDA)
Ruská ekonomika by v budúcom roku mohla klesnúť, ak ceny ropy zostanú na súčasnej nízkej úrovni, uviedol Alexej Uljukajev. (PRAVDA)
New York a New Jersey začali umiestňovať do karantény zdravotníckych pracovníkov vracajúcich sa zo západoafrických krajín zasiahnutých ebolou. (PRAVDA)
Je to tak trochu volebná demokracia afganského či irackého strihu s veľmi malou dávkou volebnej demokracie západoeurópskeho typu, charakterizoval politológ Oskar Krejčí ukrajinské voľby. (PRAVDA)
V noci zo soboty na nedeľu si väčšina ľudí pospí o hodinu dlhšie. O tretej hodine ráno sa ručičky hodín posúvajú dozadu na druhú hodinu. (PRAVDA)
Nečakanú povodeň zažili obyvatelia Atén po náhlom prívalovom lejaku, ktorý premenil mnoho ulíc v rozvodnené kanály. (PRAVDA)
Americký stredoškolák strieľal v škole v meste Marysville na severozápade USA po svojich spolužiakoch. Jednu osobu zabil a najmenej štyri zranil. (PRAVDA)
Bez vyriešenia neistôt a rizík okolo jadrovej elektrárne Mochovce sa bude česká spoločnosť ČEZ zdráhať predložiť ponuku na Slovenské elektrárne??. (PRAVDA)
Duel medzi Slovanom Bratislava a Spartou Praha sa odohral v tieni násilia. Napriek prísnym podmienkam a policajným opatreniam odchádzali z Pasienkov stovky vystrašených divákov. (PRAVDA)

HN Online

(HN Online)
Jeho cieľom je dostať peniaze ruských firiem a miliardárov zo zahraničia späť do Ruska. (HN Online)
Brzdy, batéria, svetlá, pneumatiky. To sú len niektoré časti auta, ktoré je dobré si pred zimou preveriť. No do servisu so všetkým ísť netreba. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Skôr, ako dáte v práci výpoveď a založíte si biznis na vlastnú päsť, buďte k sebe úprimní. Týchto šesť otázok vás nasmeruje na správnu cestu. (HN Online)
(HN Online)
„Výsledkom je, že pokým vláda ľuďom 13 miliónov eur dá, 265 miliónov im zoberie," tvrdí KDH. (HN Online)
(HN Online)
Ruská ekonomika totiž v roku 2015 môže klesnúť, za predpokladu, že ceny ropy zostanú také nízke ako doteraz. (HN Online)
Dva roky držal rekord Rakúšan Felix Baungartner. Prekonal ho 57 ročný Alan Eustace, viceprezident Googlu. Skočil z 41 kilometrov. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Pozrite si video, ako recesisti dobehli špecialistov na gastronómiu. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)

TA3

V tej poslednej sa náš elitný alpský lyžiar blysol šiestym miestom v slalome na olympijských hrách... (TA3)
Na jeho byte totiž chýbajú okná, viackrát ich vytopil a dokonca zamoril bytovku plošticami. Susedia si nevedia dať rady a v takýchto prípadoch často dokáže pomôcť až súd. (TA3)
Maďarský premiér chce aby Spojené štáty predložili dôkazy o údajne korupcii, pre ktorú Washington nedávno zakázal vstup do krajiny šestici blízkych spolupracovníkov Viktora Orbána. Premiér zároveň povedal, že títo ľudia nebudú čeliť žiadnemu vyšetrovaniu, kým Američania nepredložia dôkazy. (TA3)
Relácia Spektrum z 25. októbra. (TA3)
Desaťtisíce ľudí vyšli dnes do ulíc talianskej metropoly Rím, aby na výzvu najväčšej tamojšej odborovej centrály vyjadrili svoj protest voči vládnej reforme trhu práce. (TA3)
Moskva nikdy nespochybnila právo Kyjeva rozvíjať partnerské vzťahy s Európskou úniou, len varovala pred hospodárskymi rizikami, ktoré so sebou prinášajú, uviedol šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov. Takto sa vyjadril v rozhovore pre nórsky denník Verdens Gang, krátko pred dnešnou návštevou v Nórsku. (TA3)
Vírusom ebola sa nakazilo 10.141 ľudí, z ktorých 4922 zomrelo. Vyplýva to z najnovšej bilancie Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), ktorú dnes zverejnila. (TA3)
Grécky parlament v piatok (24.10.) neskoro večer schválil návrh legislatívy, ktorá umožní Grékom rozložiť si splácanie nedoplatkov na daniach a odvodoch na viac ako osem rokov. Informovala o tom agentúra AP. (TA3)
Bratislava 25.10.2014. (TA3)
Len niekoľko metrov od železničnej stanice našli stavbári praveké sídlisko. Pamiatkári predpokladajú, že nepôjde o posledný archeologický objav pri tejto stavbe. (TA3)
81-ročný Štefan Vlček má ťažké srdce na podnikateľa z Nitry, ktorý mu už niekoľko rokov dlhuje viac ako 66 tisíc eur. Muž sa preto obrátil na súd. Peter Oremus, ale tvrdí, že peniaze vrátil Vlčekovmu synovi, svojmu bývalému spoločníkovi. (TA3)
Bezdomovci sa nachádzajú v začarovanom kruhu. Chceli by pracovať, no sú bez stálej strechy nad hlavou. Bývanie si zase nezoženú bez pravidelného príjmu. V niektorých krajinách sa však táto problematika rieši účinne - poskytnutím sociálnych bytov. (TA3)
Dnešnú noc si pospíme o hodinu dlhšie. Prechádzame totiž z letného na stredoeurópsky čas. Ručičky hodiniek sa o tretej hodine rannej posunú späť na druhú. K letnému času sa vrátime 29. marca 2015. (TA3)
Všetky ministerstvá na jednom mieste. Rezort vnútra chce na budúci rok rozbehnúť rokovania o tomto veľkom sťahovaní úradníkov. Vybudovanie vládneho mestečka by nemalo zaťažiť štátny rozpočet, peniaze na jeho výstavbu chce vláda získať z predaja starých ministerských budov. (TA3)
Počet nezamestnaných vo Francúzsku, ktoré je druhou najväčšou ekonomikou eurozóny, v septembri opäť vzrástol a dosiahol nové maximum. Informovala o tom agentúra DPA. (TA3)
Americká tenistka Serena Williamsová zvíťazila v sobotňajšom prvom semifinále MS WTA Tour v Singapure nad Dánkou Carolinou Wozniackou po trojsetovej dráme 2:6, 6:3, 7:6 (6). Jej finálovou súperkou bude Rumunka Simona Halepová, ktorá ako štvrtá najvyššie nasadená hráčka zdolala turnajovú šestku Agnieszku Radwaňskú z Poľska hladko 6:2, 6:2. (TA3)
Úvodné preteky Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v sezóne 2014/2015 majú hneď dve víťazky, v súčte dvoch kôl sobotňajšieho obrovského slalomu v rakúskom Söldene dosiahli rovnaký čas Američanka Mikaela Shiffrinová a domáca pretekárka Anna Fenningerová. Tretia skončila ďalšia Rakúšanka Eva-Maria Bremová (+0,27 s). (TA3)
Bratislava 24.10.2014. (TA3)
Po štvrtkových oslavách slovenského jazzu sa včera v Inchebe predstavili najmä svetové hviezdy tohto hudobného žánru. Na 40. ročník Bratislavských jazzových dní však zavítajú aj najžiadanejší interpreti, ktorí už na festivale vystúpili v minulosti. (TA3)
Slovenská informačná služba (SIS) odhalila pretrvávajúcu snahu cudzích spravodajských služieb na území Slovenska o infiltráciu do ústredných orgánov štátnej správy a bezpečnostných zložiek SR, ako aj snahu ovplyvňovať verejnú mienku. SIS o tom informuje vo svojej správe o činnosti za minulý rok. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ NA SLOVENSKU

Denníky:

Informácie v angličtine

Správy, spravodajské agentúry

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TA SR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Spravodajstvo Slovenského rozhlasu (Vysielanie verejnoprávneho rozhlasu)
 • Aktuálne - priebežné spravodajstvo internetového portálu Centrum.sk

Týždenníky a časopisy

 • E TREND - online verzia hospodárskeho týždenníka TREND
 • PLUS 7 DNÍ - magazín
 • Je to tak - online mienkotvorný portál
 • FAKTY - kresťanský mesačník blízky Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH)
 • Katolícke noviny - týždenník katolíckej cirkvi
 • Týždeň - týždenník
 • Slovo - týždenník pre politiku a hospodárstvo, ľavicovo orientovaný

Ďalšie médiá na Slovensku a vo svete

NAVŠTÍVTE NAŠU DATABÁZU

Televízne vysielanie

Rozhlasové vysielanie

O médiách

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk