Panoráma.sk
N O V I N Y
Hlavné správyZ domova Ekonomika Európska únia Publicistika Bratislava Svet Česko Kultúra Šport Hokej Futbal Krimi Zdravie Cestovanie Hry BývanieHiking Horolezectvo Lyžovanie Motorizmus Technológie a IT Internet
News in English and German: Slovakia What World Thinks Neighbors of Slovakia
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 30.4.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1403USD   27.038CZK   0.78025GBP   312.23HUF   4.3965PLN   7.5110HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

PRAVDA

Ku koncu novembra minulého roka sa na Slovensku chovalo 36 tisíc kôz, z čoho 26 900 bolo kôz matiek. Celkový počet kôz sa v porovnaní s rokom 2014 zvýšil. (PRAVDA)
Po potopení lode smerujúce z Líbye do Európy je v Stredozemnom mori nezvestných 84 osôb, uviedla Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM). (PRAVDA)
Podporu a uznanie za postup po voľbách predsedovi strany Sieť Radoslavovi Procházkovi vyslovila na sobotňajšom rokovaní v Košiciach Rada slovenských regiónov strany Sieť. (PRAVDA)
Ruský prezident Vladimir Putin vyznamenal päticu krajanov zlatými medailami Hrdinami práce Ruskej federácie. (PRAVDA)
Ruka v ruke s optimalizáciou siete škôl by mal nasledovať aj nárast platov učiteľov. Uviedol to minister školstva Peter Plavčan. (PRAVDA)
Stovky priaznivcov šiitského duchovného Muktadu Sadra vtrhli do bagdadskej zelenej zóny, kde sídlia úrady a veľvyslanectvá niektorých štátov. (PRAVDA)
Sedem obetí na ľudských životoch si podľa potvrdenia miestnej polície vyžiadalo zrútenie šesťpodlažnej budovy v chudobnej časti kenského hlavného mesta Nairobi. (PRAVDA)
Ak by sa ministrovi zdravotníctva Tomášovi Druckerovi podarilo zaviesť systémy eHealth a DRG, bol by to obrovský úspech, povedal člen zdravotníckeho výboru NR SR. (PRAVDA)
Do Španielska prišlo v tohtoročnom prvom štvrťroku rekordných 12 miliónov zahraničných turistov. (PRAVDA)
Povstalecké štvrte sýrskeho mesta Halab v sobotu zasiahlo najmenej 20 leteckých úderov. Násilnosti v oblasti pokračujú už deviatym dňom. (PRAVDA)
Južná Amerika má štvrtý štát, ktorý povolil sobáše medzi osobami rovnakého pohlavia. Kolumbia sa pridala k Argentíne, Brazílii a Uruguaju. (PRAVDA)
Najmenej 21 ľudí zahynulo a ďalších 42 utrpelo zranenia v juhovýchodnej časti irackého hlavného mesta Bagdad pri výbuchu trhaviny uloženej v aute. (PRAVDA)
Iránski reformisti a spojenci prezidenta Hasana Rúháního vyhrali druhé kolo parlamentných volieb, ktoré sa konalo v piatok, uviedla iránska tlač. (PRAVDA)
Svet si čoskoro pripomenie porážku nacistického Nemecka v druhej svetovej vojne. Už teraz však oslavujú aj nacisti. Napríklad v ukrajinskom Ľvove. (PRAVDA)
Po plynovej kríze sa krajiny EÚ sústreďujú na znižovanie energetickej závislosti od dovozu energetických surovín. Brusel vyvíja tlaky na využívanie obnoviteľných zdrojov (OZE) a vlastných surovín. (PRAVDA)
Dina Poratová, hlavná historička v Jad vašem, pamätníku obetí a hrdinov holokaustu v Izraeli vrozhovore pre Pravdu povedala: "Migračná vlna predstavuje výzvu pre všetkých Európanov, nielen pre Židov." (PRAVDA)
Dva členské štáty EÚ majú strach, že v lete výrazne stúpne počet migrantov, čo sa budú chcieť dostať do strednej Európy. (PRAVDA)
Prvá slovenská družica onedlho odštartuje do vesmíru. V týchto dňoch ju previezli do Holandska, kde ju spolu s ďalšími podobnými družicami integrujú do vypúšťacieho kontajnera. (PRAVDA)
RegioJet sa chce dohodnúť so štátnou Železničnou spoločnosťou Slovensko na zabezpečovaní prípojov medzi zmeškanými vlakmi. (PRAVDA)
Ani druhý deň prítomnosti amerického magnáta Donalda Trumpa v Kalifornii sa nezaobišiel bez ostrých protestov zo strany jeho odporcov. (PRAVDA)

Denník N

Richard Sulík robí chyby, hovorí podpredseda SaS Jozef Mihál. Vyčíta mu, ako pristupuje ku Kotlebovi, že stavia len na ekonomických témach, ale aj to, že zostal v Bruseli. (Denník N)
Dnes večer sa skončí Anasoft litera fest. (Denník N)
Plánujete zatepliť panelák? Prinášame vám prehľadný popis procesu ako postupovať a na čo dohliadnuť pri obnove bytovky. (Denník N)
Podpredseda vlády Pellegrini hovorí prvé detaily o tom, ako chce riadiť IT projekty a čerpanie eurofondov. (Denník N)
Futbalová Barcelona je v súčasnosti symbolom atraktívnej hry a veľkých úspechov, ale v 70. a 80. rokoch nebola najlepšia ani v Španielsku. (Denník N)
Načo sú firmám prieskumy správania? Stanislava Púčková z agentúry 2muse hovorí, že vďaka nim sa u nás napríklad zmenilo poradie, ako si vyberáme z bankomatu kartu a peniaze. Predtým sme totiž kartu zvykli zabúdať. (Denník N)
Ďalší IT gigant sa inšpiruje prírodou. Microsoft spolupracuje s Twist Bioscience na ukladaní digitálnych údajov do syntetickej DNA. (Denník N)
Súbor VENI v sobotu odpremiéruje skladbu venovanú pamiatke nášho kamaráta a novinára, ktorý predčasne zomrel. Okrem nej po prvý raz zaznie v bratislavskej A4-ke aj ďalšie dielo. (Denník N)
Tridsať jedna krajín Európy sa pred trinástimi rokmi spojilo, aby mohli lepšie kontrolovať bezpečnosť výrobkov, ktoré k nám prichádzajú z celého sveta. Európska komisia vďaka novému systému zistila, že najrizikovejším dovážaným tovarom boli v roku 2015 hračky a textílie. Tie k nám najčastejšie cestujú z Číny a obsahujú škodlivé chemické látky, ako napríklad ftaláty. (Denník N)
Populizmus je populizmus, či je namierený proti menšinám, alebo si ich chce kupovať porušovaním európskych hodnôt. (Denník N)

SME

Keď po štúdiu práva rozmýšľala, čomu sa chce venovať, dospela k tomu, že by chcela prispieť k sociálnej zmene v spoločnosti. (SME)
Hudobník stál pri zrode opatrenia, ktoré malo slovenskej hudbe pomôcť. (SME)
Vedci predstavili najväčšie hrozby súčasnosti. (SME)
Nová generácia nepriateľov slobody robí pravý opak toho, čo komunisti. (SME)
Najlepšie karikatúry týždňa. (SME)
Ak by osobnosti museli do rádia púšťať len slovenské pesničky, čo by si vybrali? (SME)
Za Adolfom Hitlerom nestáli len nadšené davy, vyvolával aj vášnivý odpor. (SME)
Už mesiac musia rádiá povinne hrať dvadsať percent slovenskej hudby. (SME)
Pokračuje napätá atmosféra. (SME)
Požiadala som priateľov, aby mi povedali desať vecí lepších než sex. (SME)
Na Slovensku vznikne čoskoro nová politická strana, hovorí OSZKÁR VILÁGI. (SME)
Gino van Kessel dvoma gólmi rozhodol o víťazstve 3:1 nad Slovanom. (SME)
Vidia, že ich obsluhuje tehotná čašníčka a i tak hádžu dlažobné kocky. (SME)
Dlho po dátume trvanlivosti sú trvanlivé potraviny dobré. (SME)
Išlo o vzdialenosť iba osem metrov. (SME)
Zabudnúť na zabitého znamená druhýkrát ho zabiť. (SME)
Karikatúra denníka SME na sobotu. (SME)
Prispeli k tomu aj tréner s manažérom. (SME)
Rusko nemá potrebu obsadiť Pobaltie. Postačí, ak ktorákoľvek členská krajina stratí kontrolu nad jedinou dedinou. (SME)
Pre niekoho je najúžasnejším spisovateľom, pre iného vykrádačom. (SME)

HN OnlineTA3

Ak ste nestihli alebo nemohli počas uplynulého týždňa navštíviť bratislavský autosalón, v dnešnom Motoringu uvidíte prvú časť najdôležitejších noviniek domácej automobilovej jari. Jednej z nich sa povenujeme aj trochu podrobnejšie. Vyskúšali sme si nový Opel Astra ST s naftovým motorom 1.6 CDTI BiTurbo. (TA3)
Stovky stúpencov vplyvného irackého šiitského duchovného Muktadu as-Sadra preliezli cez múry opevnenej Zelenej zóny v Bagdade a vtrhli s irackými zástavami do budovy parlamentu, kde sa poslanci opäť nezišli v potrebnom počte na hlasovanie. Podľa BBC začali útočníci údajne drancovať parlamentné budovy. (TA3)
Relácia Spektrum z 30. apríla. (TA3)
Kenský prezident Uhuru Kenyatta podpálil 105 ton slonoviny a vyše jednej tony rohov nosorožcov v rámci kampane proti pytliakom, ktorí iba vlani zabili 35.000 z celkovej populácie 400.000-500.000 afrických slonov. (TA3)
Pozrite si tlačovú besedu predstaviteľov Slovenského zväzu cyklistiky. Hosťami boli členovia tímu Etixx-Quick-Step. (TA3)
Tlačová beseda pred profesionálnym boxerským súbojom Tyson Fury - Vladimir Kličko o opasky organizácií WBA, WBO, IBO a magazínu The Ring sa nezaobišla bez kontroverzných poznámok od oboch aktérov. (TA3)
V Stredozemnom mori sa potopila loď smerujúca z Líbye do Európy, uviedla Medzinárodná organizácia pre migráciu. (TA3)
Víťazom kvalifikácie na Veľkú cenu Ruska motoristickej formuly 1 sa na autodróme v Soči stal Nico Rosberg. Nemecký pretekár tímu Mercedes triumfoval o 706 tisícin sekundy pred krajanom Sebastianom Vettelom na Ferrari. (TA3)
Švédsky kráľ Karol Gustáv oslavuje 70. narodeniny. Spolu s kráľovskou rodinou si monarchovo jubileum pripomína aj jeho rodina, priatelia i švédski občania. (TA3)
Najmenej 21 ľudí zahynulo pri bombovom útoku na šiítskych pútnikov v Bagdade. Desiatky ďalších utrpeli zranenia. K atentátu sa prihlásili sunitskí radikáli z hnutia Islámský štát, ktorí mali podobné útoky na svedomí aj v minulosti. (TA3)
Hospitalizácia predsedu vlády Roberta Fica v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb v Bratislave pokračuje aj počas tohto víkendu. Potvrdila to hovorkyňa ústavu Dobroslava Krajačičová. (TA3)
Relácia Spektrum z 30. apríla. (TA3)
V prípade, že sa Fínsko rozhodne vstúpiť do Severoatlantickej aliancie, musí sa pripraviť na ostrú reakciu Ruska. Taký je záver expertnej komisie, ktorá výsledky odovzdala fínskej vláde. (TA3)
Po finálovom pohárovom súboji pokračuje Fortuna liga, v ktorej treba odohrať do konca sezóny ešte 4. kolá. Počas víkendu sa bude bojovať najmä o záchranu, v pondelok zasa o titul. (TA3)
Do celoslovenskej vlny podpory breznianskeho súboru Jána Chalupku sa zapája aj naša prvá divadelná scéna. Činohra Slovenského národného divadla pozýva v pondelok 16. mája do Štúdia v novej budove SND na Pribinovej ulici v Bratislave na hru srbského autora Miloša Nikoliča Kováči. (TA3)
Bývalý francúzsky futbalový reprezentant Emmanuel Petit šokoval verejnosť vyhlásením, že majstrovstvá sveta v roku 1998, ktoré sa uskutočnili v jeho vlasti, mohli byť zmanipulované. (TA3)
So zhruba hodinovým oneskorením začal v Stuttgarte zjazd pravicovo populistickej strany Alternatíva pre Nemecko, ktorý bude rozhodovať o novom programe. (TA3)
Botanická záhrada vo Vysokých Tatrách je zatvorená, hoci v nej už je čo vidieť. Termín jej otvorenia totiž stanovili na 8. mája. Mnoho kvetov v nej už kvitne, no tešiť sa z nich zatiaľ môžu len zamestnanci. (TA3)
Vybudovanie plynovodu Nord Stream 2 z Ruska do Nemecka môže zmariť plány zriadiť energetickú úniu. Upozorňuje na to eurokomisár Maroš Šefčovič. (TA3)
Súdne prieťahy nás ročne stoja státisíce eur. Ústavný súd priznal vlani 193 sťažovateľom odškodnenie vo výške viac ako 660-tisíc eur. Ani v tomto roku sa situácia nezlepšuje, práve naopak. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.