Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 2.9.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1236USD   27.022CZK   0.73280GBP   314.50HUF   4.2375PLN   7.5520HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

Iva Zimová odišla spolu s dvoma slovenskými priateľmi koncom júla na maďarsko-srbskú hranicu, kde nafotila život utečencov v tej najobnaženejšej podobe. (SME)
Nemci a Rakúšania chcú Sýrčanov a Iračanov ubytovať doma. (SME)
V nedeľu by na hrebeňoch Tatier mal dokonca padať sneh. (SME)
Rády a náboženské spoločenstvá žalujú mesto Praha kvôli majetkom. (SME)
Myslím, že v Španielsku môžeme opäť prekvapiť, hovorí Róbert Vittek. (SME)
Pri krvavom incidente Košičan nožom zaútočil na expriateľku. (SME)
Odmietavý postoj vlády sa nemení, v Prahe má byť summit V4 o migrantoch. (SME)
Koncepčne rovnaké autá sa odlišujú vzhľadom i kvalitou materiálov. (SME)
Najefektívnejším spôsobom zníženia počtu fajčiarov je však vyššie zdanenie cigariet a tabaku. (SME)
Pasažieri vo vlaku sedeli pri vypnutej elektrine v tme takmer štyri hodiny. (SME)
Odveta USA za nedávne kybernetické útoky Číny vytvorí precedens, ako postupovať v globálnom kybernetickom konflikte. (SME)
Aj v tomto školskom roku čakajú žiakov a učiteľov zmeny. (SME)
Fico a Kaliňák nechcú ustúpiť od 200 sýrskych kresťanov. Ani zoči-voči hrozbe, že "ak nebudú kvóty, veľa krajín bude zvažovať fungovanie Schengenu". (SME)
MIRON ZELINA spolupracoval skoro so všetkými ministrami školstva. (SME)
Navrhovaná otázka vrátane možných odpovedí môže byť jednostranná. (SME)
Návšteva Aljašky má za cieľ podporiť boj proti klimatickým zmenám. (SME)
Kotlebu predvolali na výsluch a protest v Trnave nestihol, kontrolovali ho aj cestou. (SME)
Premiér vyzval Igora Matoviča, aby vyvodil politickú zodpovednosť. (SME)
Celkovo bolo na Slovensku ku koncu prvého polroka evidovaných takmer 3,356 milióna vodičov. (SME)
Nazývame ich utečeneckou vlnou a problémom číslo jeden. Podaktorí ich opísali ako hrozbu pre náš spôsob života. (SME)


PRAVDA

Vojanský plynovod je v súčasnosti využívaný približne na polovicu. Počas prvých septembrových dní je objem prepravy plynu na úrovni 23,5 milióna kubíkov. (PRAVDA)
Prváci majú nový predmet prvouka, piataci sa budú učiť techniku. Zavádzajú sa nové vzdelávacie programy, žiakov čaká viac matematiky a prírodovedných predmetov. (PRAVDA)
Maskovaní muži v stredu uniesli na severe Bagdadu 18 tureckých robotníkov a inžinierov. (PRAVDA)
Budapeštiansku Východnú stanicu (Keleti) aj v stredu obliehajú stovky migrantov, ktorí dúfajú, že sa dostanú do vlakov mieriacich do Rakúska a do Nemecka. (PRAVDA)
Slovensko uzná ruský a srbský jazyk za menšinové jazyky. Takýto návrh schválila Rada vlády pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť. (PRAVDA)
Parlamentné voľby v Poľsku budú o víťazstve jednej z dvoch konzervatívnych strán. Žiadna ďalšia strana nemá v Sejme isté miesto. Účasť môže byť rekordne nízka. (PRAVDA)
Zapisovateľkou Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán sa stala riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán sekcie verejnej správy MV SR Eva Chmelová. (PRAVDA)
Nemecká spoločnosť Obi plánuje prevziať približne dve tretiny zo 105 predajní rakúskej konkurenčnej firmy bauMax. (PRAVDA)
Spoločnosť Rosnefť zotrváva pri plánoch zvyšovať produkciu a cenu ropy okolo hodnoty 40 USD za barel považuje za zvládnuteľnú. (PRAVDA)
Je nepravdepodobné, že organizátorov pondelkových nepokojov na Majdane zatknú a odsúdia. Vládna moc v Kyjeve nepôjde cestou konfrontácie s radikálmi. (PRAVDA)
Stovky cestujúcich uviazli na niekoľko hodín v piatich rýchlovlakoch Eurostar po správach, že migranti blokujú koľaje vedúce do tunela pod Lamanšským prielivom a snažia sa dostať do vlakov. (PRAVDA)
Rakúska polícia v utorok večer oslobodila vo Viedni z nákladného vozidla so zvarenými dverami 24 migrantov. Informovala o tom v stredu agentúra DPA. (PRAVDA)
Nedávne oslabenie jüanu posunulo kurz čínskej meny k jeho reálnej trhovej hodnote. Povedal to šéf Ázijskej rozvojovej banky (ADB) Takehiko Nakao. (PRAVDA)
Nemecko brzdí návrhy Francúzska na vytvorenie pozície nového európskeho komisára, ktorý by koordinoval ekonomické politiky eurozóny. (PRAVDA)
Pri prudkom požiari v päťposchodovom nájomnom dome na severe Paríža v noci z utorka na stredu zahynulo osem ľudí, vrátane dvoch detí. Štyria ľudia boli zranení. (PRAVDA)
Kyjev a východoukrajinskí separatisti podporovaní Ruskom súhlasili s tým, že od 1. septembra nebudú na seba útočiť. (PRAVDA)
Americký reťazec s rýchlym občerstvením McDonald's začne od 6. októbra vo svojich prevádzkach v USA ponúkať raňajky po celý deň. (PRAVDA)
Americká internetová spoločnosť Google predstavila nový dizajn svojho loga. Je to už piata úprava loga firmy od roku 1998. (PRAVDA)
Požiar rúbaniska pod Babou horou na Orave komplikuje vietor a ťažký terén. Hasiči majú požiar zatiaľ pod kontrolou, na poľskú stranu sa nešíri. (PRAVDA)
Podľa názoru Národnej banky Slovenska nebankové spoločnosti bez licencie nemôžu požičiavať peniaze od 1. septembra 2015. Nebankovky tvrdia iné. (PRAVDA)

HN Online

(HN Online)
Namiesto chorôb a islamu, ktorých sa Česi boja, prinášajú utečenci nové pracovné miesta. (HN Online)
Sněmovní hospodářský výbor chce prověřit možnost připojení všech lidí k datovým schránkám. Chce tak kompenzovat ztráty za doručování dopisů. (HN Online)
Sprievodca interiérovým dizajnom. Prinášame vám tretí diel seriálu o bývaní, v ktorom vám predstavujeme retro štýl. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Stará myslivecká používá v reklamě citáty Reiharda Heydricha. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)

TA3

Nemecká spoločnosť Obi plánuje prevziať približne dve tretiny zo 105 predajní rakúskej konkurenčnej firmy Baumax. Informoval o tom rakúsky protimonopolný úrad BWB s tým, že firma prevezme aj pracovníkov, ktorých sa zmena týka. (TA3)
Kluby anglickej futbalovej Premier League stanovili v letnom prestupovom období nový rekord. Na príchod nových hráčov minuli spolu 1,185 miliardy eur, čím o približne 48 miliónov prekonali sumu z vlaňajška. Vyplýva to z analýzy spoločnosti Deloitte. (TA3)
Slovensko získa úver od Rozvojovej banky Rady Európy vo výške 300 miliónov eur na spolufinancovanie projektov z oblasti životného prostredia a na zlepšenie podmienok na bývanie v mestských a vidieckych oblastiach. Rámcovú zmluvu medzi bankou a Slovenskom schválila vláda. (TA3)
Kongres Spojených štátov amerických zrejme nebude môcť zablokovať dohodu o iránskom jadrovom programe. Zástancovia dohody, ktorú kritizujú republikáni, majú väčšiu šancu uspieť pri hlasovaní. Chýba im jeden hlas na to, aby odporcov prehlasovali. (TA3)
Ôsmi ľudia vrátane dvoch detí zomreli pri mohutnom požiari, ktorý zachvátil obytnú budovu v centre Paríža. Podľa francúzskeho denníka Le Parisien ide o najväčší požiar za uplynulých desať rokov. (TA3)
Návrh schválila Rada vlády pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť. Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák už inicioval vnútroštátnu procedúru, ktorá má smerovať k uznaniu oboch jazykov za menšinové jazyky v Slovenskej republike. (TA3)
Množstvo migrantov pochádza zo Sýrie, ktorú sužuje vojna. Na trajekty sa nalodili na ostrove Lesbos. Z prístavu v meste Pireus sa autobusmi presúvajú na vlaky, ktoré ich zavezú do metropoly. (TA3)
Mužská dvojhra na záverečnom grandslamovom tenisovom turnaji sezóny US Open sa obišla bez prekvapení na úkor hráčov z Top Ten rebríčka. (TA3)
Po dvojmesačnej letnej prestávke sa pre všetkých žiakov opäť otvorili školské brány. Do lavíc sa posadilo takmer 664 000 školákov základných a stredných škôl. (TA3)
Ruská kozmická loď Sojuz s tromi astronautmi na palube odštartovala z kozmodrómu Bajkonur k Medzinárodnej vesmírnej stanici. (TA3)
Na rokovaní vlády by sa malo rozhodnúť o jej oficiálnej pozícii na ďalšie európske rokovania súvisiace s riešením migračnej krízy v Európskej únii. O takomto postupe sa rozhodlo na zasadnutí Bezpečnostnej rady. (TA3)
Zásah hasičov komplikoval silný vietor a vysoká teplota, ktorá presiahla 30 stupňov. Profesionálom pomáhali aj dobrovoľní hasiči z okolitých obcí. Do boja so živlom nasadili aj dva vojenské vrtuľníky. (TA3)
Stovky cestujúcich uviazli na niekoľko hodín v piatich rýchlovlakoch Eurostar po správach, že migranti blokujú koľaje vedúce do tunela pod Lamanšským prielivom a snažia sa dostať do vlakov. (TA3)
V talianskych Benátkach sa začína 72. ročník svetovo najstaršieho filmového festivalu. Najväčšia pozornosť bude na ostrove Lido venovaná kolekcií 21 snímkov, nominovaných na hlavnú festivalovú cenu, Zlatého leva. (TA3)
Americký prezident Barack Obama si pozrel ľadovec na Aljaške, ktorý podľa neho ilustruje hrozby klimatickej zmeny. (TA3)
Aktivita v čínskom spracovateľskom priemysle klesla v auguste najviac za uplynulé tri roky. Informoval o tom čínsky štatistický úrad. Údaj zvýšil obavy investorov zo spomaľovania hospodárskeho rastu v Číne a z jeho negatívneho vplyvu na globálnu ekonomiku. (TA3)
Jasno až polojasno, v priebehu dňa od západu oblačno, miestami prehánky, ojedinele aj búrky. Najvyššia denná teplota 20 až 27, na juhu stredného Slovenska a na východe 27 až 34 st. Severozápadný, na východe spočiatku južný vietor do 30 km/h, na juhozápade prechodne v nárazoch okolo 55 km/h. (TA3)
Štyridsiaty piaty ročník najslávnejšej moravskej súťaže Barum Rally, ktorá bola súčasťou majstrovstiev Európy i Českej republiky sa zúčastnilo 129 posádok, k tomu diváci ešte videli 22 posádok s historickými pretekárskymi autami a 25 áut jazdilo bez merania času v kategórii Rally Legend. (TA3)
Francúzi zhmotnili myšlienky o ľahkom športovom modeli v prototype Fractal. Prednosť pred spaľovacím motorom dostala elektrina. (TA3)
Zmeny na vynovenej Ibize Cupra navonok nevidno. Všetky sa totiž udiali pod kapotou a v interiéri. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.