Panoráma.sk
N O V I N Y
Hlavné správyZ domova Ekonomika Európska únia Publicistika Bratislava Svet Česko Kultúra Šport Hokej Futbal Krimi Zdravie Cestovanie Hry BývanieHiking Horolezectvo Lyžovanie Motorizmus Technológie a IT Internet
News in English and German: Slovakia What World Thinks Neighbors of Slovakia
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 24.1.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0715USD   27.027CZK   0.86148GBP   309.82HUF   4.3719PLN   7.5058HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch

PRAVDA

Podiel slovenských potravín na pultoch obchodov podľa Potravinárskej komory Slovenska klesol oproti roku 2011 o jedenásť percent. (PRAVDA)
Pápež František v utorok vyzval médiá, aby sa prestali zameriavať len na zlé správy. (PRAVDA)
Trnava zažíva v poslednom období archeologický boom. Odborníci našli pod zemou viacero unikátov. (PRAVDA)
Vo Vajnoroch slávnostne otvorili regionálne veliteľstvo NATO. Nový styčný tím aliancie by mal začať naplno fungovať od júna. (PRAVDA)
Ministerstvo životného prostredia chce tento rok vypracovať a predložiť vláde environmentálnu stratégiu, ktorá bude reflektovať situáciu potreby dnešnej doby. (PRAVDA)
Národná diaľničná spoločnosť v utorok oficiálne začala s výstavbou jedného z najpotrebnejších úsekov diaľnice D3. (PRAVDA)
Zníženie rýchlosti či zmena v radení pri Dubnej Skale medzi Martinom a Žilinou platí už mesiac a ďalšie tri až štyri s týmito opatreniami musia vodiči počítať. (PRAVDA)
Vrtuľník, ktorý niesol šiestich ľudí, havaroval v hornatej časti stredného Talianska. (PRAVDA)
Holandská vláda spolupracuje s politickými stranami, aby spolu predišli kybernetickým útokom počas nadchádzajúcich marcových parlamentných volieb. (PRAVDA)
Banky pôsobiace vo Veľkej Británii už začínajú rátať, koľko svojich zamestnancov presunú do Európy. Deje sa tak sedem mesiacov po referende o brexite. (PRAVDA)
Mesačný neindexovaný dôchodok životné poisťovne vyplácali v priemernej sume 25,62 eura a poberalo ho 525 klientov. (PRAVDA)
Bratislavskí mestskí policajti kontrolovali počas uplynulých dní taxikárov v mestskej časti Bratislava - Petržalka. (PRAVDA)
Turecko, Rusko a Irán sa dohodli na vytvorení mechanizmu monitorovania porušovania prímeria v Sýrii, informovala turecká tlačová agentúra Anadolu (PRAVDA)
Piataci zo západného Slovenska dosiahli pri dokazovaní vedomostí zo slovenčiny a z matematiky lepšie výsledky ako ich spolužiaci z východu. (PRAVDA)
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) pracuje na reforme zdravotníctva. Predseda liberálov Richard Sulík predstavil tím zodpovedný za reformu. (PRAVDA)
Americký minister obrany James Mattis počas telefonátu s generálnym sekretárom NATO Jensom Stoltenbergom zdôraznil spätosť USA so Severoatlantickou alianciou. (PRAVDA)
Britský najvyšší súd v utorok rozhodol, že vláda musí mať k začatiu rokovaní o odchode krajiny z Európskej únie súhlas parlamentu. (PRAVDA)
Starosta britskej metropoly reagoval na zvýšený počet antisemitistických útokov počas víkendu apelom na Londýnčanov k nulovej tolerancii podobných činov. (PRAVDA)
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák sa stretol s predsedom prebiehajúceho 71. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN Petrom Thomsonom. (PRAVDA)
V stredotalianskom hoteli zavalenom lavínou našli záchranári v noci na utorok ďalších päť tiel, počet mŕtvych tak vzrástol na štrnásť. (PRAVDA)

Denník N

Viacero miest má v posledných dňoch veľké problémy so smogom. Januárové teploty sú veľmi nízke, ľudia z dedín preto viac kúria a znečisťujú vzduch v okolí. (Denník N)
Používanie VPN serverov alebo špeciálnych káblových pripojení bez súhlasu vlády je po novom už nelegálne, avšak zatiaľ len do určitého dátumu. (Denník N)
Ak sa chce Tibor Gašpar venovať politike a naháňaniu čarodejníc, môže to robiť len vo výsluhovom dôchodku. (Denník N)
(Denník N)
Lučičová-Baroniová nemá sponzora, oblečie si, čo sa jej páči. Nemá ani trénera, trénuje na verejných kurtoch. Na Australian Open sa prebojovala do štvrťfinále. (Denník N)
Najviac nominácií na kľúčové filmárske ocenenia získal romantický muzikál. Má ich štrnásť, čo sa doteraz podarilo len dvom filmom. (Denník N)
Naším cieľom nebolo zastaviť brexit, hovorí žena, ktorá odchod z Únie posunula na súd. O brexite má rozhodnúť parlament, no veľmi pravdepodobne ho nezastaví. (Denník N)
Záľuba v uniformách a hodnostiach by mohla byť komická, keby to nebolo také vážne. (Denník N)
Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská hovorí, že za policajného prezidenta je zodpovedný minister vnútra. (Denník N)
Na ceremóniu do Vajnôr prileteli aj špičky NATO, ministerstvo vedené Petrom Gajdošom sa rozhodlo zorganizovať celú akciu v tichosti. (Denník N)

SME

Fakty a pravda sú vždy prvými obeťami populistov. Bez nich pritom nemôže existovať svet pre ľudí. (SME)
Toto už je vojna civilizácií. (SME)
Záľuba v hodnostiach je prítomná aj v akademickej obci. Príkladom je plukovník Jahnátek. (SME)
Pozrite si zoznam nominovaných. (SME)
Američania odmietli Chreneka, rokujú s He-Steelom. (SME)
K odchodu Britov nemusí prísť. (SME)
Verdikt ale referendum nezvráti. (SME)
Záchranári pomáhali lyžiarovi. (SME)
Vládni politici mlčia. (SME)
Slovanistov podržal Brust. (SME)
V Taliansku obsadila 24. miesto. (SME)
Za Trumpa hlasovalo menej ľudí. (SME)
K pádu alebo privretiu môže viesť ležadlo po vypratí látky. (SME)
Mestá určujú nárok na zľavu. (SME)
Kaliňák hovorí, že každý má slobodný výber, ako bude cestovať. (SME)
Na priecestí pri Michalovciach došlo k nehode. (SME)
Streamovacie platformy čakajú, či sa im ujde nominácia. (SME)
Počet chorých za uplynulé týždne vzrástol o tretinu, očkovaných je primálo. (SME)
Na projekte pracujú ľudia sedem mesiacov. (SME)
Podpis signalizuje nové dno vedenia krajiny. (SME)

HN OnlineTA3

Dominika Cibulková sa rozhodla tento rok vynechať akcie nášho fedcupového družstva. Vedenie STZ jej rozhodnutie rešpektuje. (TA3)
Kližan, Kovalík, Lacko a Martin - to je predbežná nominácia nášho daviscupového tímu na stretnutie s Maďarskom. V Bratislave to bude začiatkom februára súboj 2. kola I. skupiny euro-africkej zóny. (TA3)
Štúdio kultúra z 24. januára. (TA3)
Už túto nedeľu budú ocenené ďalšie osobnosti kultúrnej, vedeckej, hospodárskej aj umeleckej sféry. Prípravy na galavečer Krištáľového krídla už vrcholia a známi sú už aj laureáti mimoriadnej ceny za celoživotné dielo. Sú nimi Marián Varga a Andrej Glatz. (TA3)
účelovom zariadení v Gabčíkove sa v súčasnosti nachádza len 13 žiadateľov o rakúsky azyl. Všetci pochádzajú zo Sýrie. Ide o dospelých, aj deti, a azyl im môže byť udelený len v Rakúsku. (TA3)
Najviac nominácií na prestížne filmové ceny Oscar za rok 2016 získal romantický muzikál La La Land, ktorý pred dvomi týždňami ovládol aj tohtoročné ceny Zlatý glóbus. (TA3)
Hráči HC Slovan Bratislava zvíťazili 2:1 na ľade Amuru Chabarovsk v utorkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy 2016/2017 a sú o krok bližšie k splneniu základného sezónneho cieľa - postupu do play-off. "Belasí" zaznamenali siedmy triumf za sebou, z ostatných desiatich stretnutí majú deväť výhier. (TA3)
O budúcom vývoji eurozóny sme sa rozprávali s hosťom Stanislavom Pánisom, analytikom J&T BANKY. (TA3)
Výbor pre medzinárodný obchod Európskeho parlamentu podporil obchodnú dohodu medzi Úniou a Kanadou, známu pod skratkou CETA. Europarlament ako celok má o nej hlasovať vo februári. Ak ju potvrdí, mohla by v dočasnom režime platiť už od apríla. (TA3)
Nigérijská armáda omylom zabila až 236 utečencov a humanitárnych pracovníkov. Podľa pôvodných informácií malo ísť o 90 obetí. Informovala o tom stanica BBC s odkazom na oficiálne odhady záchranných služieb. Incident bude vyšetrovať nigérijské letectvo. (TA3)
Wawrinkovým súperom v boji o finále bude jeho krajan Roger Federer. 35-ročný tenista predvádza proti Zverevovi od začiatku aktívny, útočný tenis s presnými údermi a v úvodnom sete dovolil 50-temu hráčovi sveta uhrať iba jeden gem. (TA3)
V strednom Taliansku sa v horách zrútil vrtuľník, ktorý v hustej hmle prepravoval zraneného lyžiara. Pri páde zahynul lyžiar s celou päťčlennou posádkou, vyhlásil prefekt provincie L'Aquila Giuseppe Linardi. (TA3)
Štefan Harabin čelí celkovo až piatim disciplinárkam. Poslednú podala šéfka najvyššieho súdu ešte vlani v júni, ale neinformovala o nej. Bývalého prvého muža justície žiada vyzliecť z talára. Takýto trest navrhla pre Harabina už po druhý raz. (TA3)
Vo francúzskej metropole Paríž začali premávať aj elektrické minibusy bez vodičov. Testovať ich budú až do konca apríla. V budúcnosti majú byť náhradou za benzínové a naftové vozidlá. (TA3)
Tri zanedbané banskobystrické materské škôlky, ktoré sú v havarijnom stave, lebo do nich zateká a tiež opadávajú omietky, sa konečne dočkajú obnovy. Mestu sa podarilo získať 3 milióny eur z eurofondov, ktoré pôjdu na ich rekonštrukciu. Keďže sa objekty staré takmer 30 rokov doteraz neopravovali, stávali sa hrozbou pre deti aj učiteľov. (TA3)
Turecko, Rusko a Irán sa dohodli na vytvorení mechanizmu, ktorým budú monitorovať porušovanie prímeria v Sýrii. Ide o prvú známku posunu počas druhého dňa rokovaní o Sýrii v kazašskej Astane. (TA3)
Naplnenie dohody o obmedzení ťažby ropy sa dostáva do finále. Organizácia krajín vyvážajúcich ropu a ďalší veľkí exportéri na čele s Ruskom, znížili dennú ťažbu už o milión a pol barelov. Cena ropy na svetových trhoch reaguje rastom. Ďalšiemu zdražovaniu suroviny však bráni ožívanie ťažby bridlicovej ropy v Spojených štátoch amerických. (TA3)
Priemerná výška dane z nehnuteľností v roku 2017 stúpla najviac za uplynulé štyri roky, až o vyše dve percentá. Väčšina miest pritom dane nezvyšovala. Celkový priemer zdvihla najmä úprava sadzieb v Bratislave. Naopak najnižšie dane z nehnuteľností majú v Medzeve a Medzilaborciach. (TA3)
Hokejista Banskej Bystrice Michal Handzuš za zákrok na košičana Tomáša Hričinu dostal 3 a pól mesačný trest. 39-ročný stredný útočník môže po uplynutí polovice trestu požiadať o jeho zmiernenie. V tom prípade by ešte stihol záver základnej časti Tipsport ligy. Pri výške trestu zavážilo, že nešlo o úmyselný zákrok a náš bývalý reprezentant ešte nebol disciplinárne riešený. Handzuš trest akceptuje, ale uvažuje aj nad ukončením kariéry. (TA3)
Nemeckí policajti v spolupráci so slovenskými kolegami zatkli na svojom území 31-ročného gréckeho občana Michaila Ch. podozrivého z vraždy svojej bývalej družky na Slovensku. K skutku došlo v presne v auguste minulého roka, kedy mal v súčasnosti už obvinený muž úmyselne usmrtiť 27-ročnú Veroniku M. z Vtáčkoviec. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.