Panoráma.sk
N O V I N Y
Hlavné správyZ domova Ekonomika Európska únia Publicistika Bratislava Svet Česko Kultúra Šport Hokej Futbal Krimi Zdravie Cestovanie Hry BývanieHiking Horolezectvo Lyžovanie Motorizmus Technológie a IT Internet
News in English and German: Slovakia What World Thinks Neighbors of Slovakia
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 27.5.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1214USD   26.413CZK   0.86528GBP   307.93HUF   4.1793PLN   7.4305HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch

PRAVDA

Je nutné sprísniť registráciu strán a zamedziť právu byť volený pre predstaviteľov tých politických subjektov, ktoré už boli rozpustené, myslí si Peter Weisenbacher. (PRAVDA)
Koaliční poslanci chcú odstrániť nedostatky vo fungovaní Ústavu pamäti národa (ÚPN). (PRAVDA)
Schôdzkou so zástupcami niekoľkých afrických krajín sa v sobotu v talianskej Taormine začal druhý, záverečný deň summitu skupiny veľkých svetových ekonomík G7. (PRAVDA)
Proti vyhláseniam ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka, ktorý vpodporil v mene SR vstup Turecka do EÚ protestuje europoslanec Ivan Štefanec (EPP, KDH). (PRAVDA)
Rímsky súd zrušil zákaz používania aplikácie Uber v Taliansku. Zákaz však platí pre služby Uber Pop a Uber X, o ktorých rozhodol súd v Turíne. (PRAVDA)
Donald Trump sa v Európe sťažoval na Nemcov, podľa magazínu Der Spiegel ich označil za veľmi zlých pre obchodný prebytok. (PRAVDA)
Líbyjské ministerstvo zdravotníctva informovalo v piatok o celkove 78 mŕtvych a viac ako tisíc zranených v dôsledku prudkých bojov, ktoré vypukli medzi ozbrojenými skupinami. (PRAVDA)
Ruský veľvyslanec podľa denníka The Washington Post povedal svojim nadriadeným, že Kushner navrhol k diskusiám využívať ruské diplomatické priestory. (PRAVDA)
Vo veku 89 rokov zomrel v Spojených štátoch bývalý americký bezpečnostný poradca prezidenta Jamesa Cartera a politológ Zbigniew Brzezinski. (PRAVDA)
Konečne prichádzajú na Slovensko pravé letné teploty. Májové dni boli plné premenlivého počasia, slnko sa striedalo s oblakmi, hodnoty na teplomeroch kolísali. (PRAVDA)
Slovenské domácnosti platia za elektrinu najviac z krajín V4. Naše ceny elektrickej energie vyzerajú lepšie len pri porovnaní s celou EÚ. (PRAVDA)
Pätnásť afganských vojakov bolo zabitých pri novom útoku bojovníkov hnutia Taliban v juhoafganskej provincii Kandahár. Pri následných bojoch prišlo o život 20 príslušníkov Talibanu. (PRAVDA)
Snaha nájsť odpoveď na to, kam tento svet smeruje a čo s ním. Je to úloha pre tradičnú konferenciu Globsec, ktorá sa v piatok začala v Bratislave a potrvá do nedele. (PRAVDA)
Niektorí vysokí manažéri RTVS brali až osemtisícové platy, teda oveľa vyššie ako napríklad predseda parlamentu či premiér. Vyplýva to z uniknutých dokumentov, ktoré sa v piatok dostali do médií. (PRAVDA)
Ako urobiť sedmičku opäť veľkou? Nájsť v tom zhodu nie je ľahké. Z lídrov, ktorí sa v piatok zišli na summite skupiny G7, sú štyria nováčikovia. (PRAVDA)
Ilegálne postavenú mešitu zbúrali v skorých ranných hodinách na predmestí Zemun srbskej metropoly Belehrad. (PRAVDA)
Americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson uviedol, že vláda USA preberá plnú zodpovednosť za únik informácií z vyšetrovania bombového útoku v Manchestri. (PRAVDA)
Prezident Andrej Kiska povýšil na generálmajora in memoriam odbojára Jozefa Gabčíka, ktorý sa v roku 1942 podieľal na atentáte na Reinharda Heydricha. (PRAVDA)
Asistent poslanca NR SR Jozefa Rajtára Filip Rybanič, ktorý si podľa obvinení pozrel v banke účty ministra vnútra Roberta Kaliňáka a Jána Počiatka, pôjde pred súd. (PRAVDA)
Mladá žena z Oravy dostala za vraždu druha vyše 13-ročný trest. O malých dcérkach, z ktorých jednu porodila v čase, keď už bola vo väzbe, rozhodne súd. (PRAVDA)

Denník N

V Bratislave sa odovzdávali ceny Zlatý klinec za najlepšiu reklamu. Do popredia sa dostali kampane s presahom k spoločenskej zodpovednosti. (Denník N)
Poslanci Smeru, SNS, Mostu-Híd, aj Martina Šimkovičová predložili v piatok do parlamentu návrh zákona, ktorým Ondrej Krajňák 15. októbra končí vo funkcii predsedu Správnej rady ÚPN. (Denník N)
Poslanec Miroslav Beblavý zverejnil status, kde píše o hromadnom prepúšťaní v Agentúre na podporu výskumu a vývoja. Potvrdzuje to aj záznam, ktorý mu poskytli zamestnanci. (Denník N)
Polícia v piatok zverejnila ďalšie dva marihuanové prípady zo slovenských škôl. Cez ne tvrdí, že policajné aktivity na školách majú zmysel a bude v nich pokračovať. Odborníci takúto prevenciu spochybňujú, ničí životy, vyvoláva strach a je podľa nich kontroverzná a neúčinná. (Denník N)
Vláda hovorí, že poľské tínedžerky berú tabletky po nechránenom sexe ako cukríky, podľa odborníkov to nie je pravda. (Denník N)
Vďaka Filipovi Rybaničovi vieme, že minister vnútra a Bašternák k sebe mali oveľa bližšie, než prvý z nich pripúšťal. Teraz mu hrozí obžaloba. (Denník N)
Katarína Javorčíková je prezidentkou Združenia za otvorenú justíciu. Ani jeden kandidát združenia neuspel vo voľbách do Súdnej rady, sudcovia si však zvolili Daniela Hudáka, bývalú pravú ruku Štefana Harabina. (Denník N)
Policajné preventívne akcie podľa Ivety Chovancovej, ktorá pomáha závislým, nefungujú. Slovensko nedáva peniaze na prevenciu a pomoc závislým a štát nemá žiadnu ucelenú koncepciu v situácii, keď tretina mladých vyskúša nelegálnu drogu. (Denník N)
ĽSNS zatiaľ nemá v rukách návrh prokurátora na svoje rozpustenie. Predseda strany Kotleba hovorí, že je to návrat do päťdesiatych rokov. (Denník N)
Úvahy, že by prípadné „tvrdé“ zrušenie strany Mariana Kotlebu mohlo výraznejšie pomôcť nefašistickým stranám, sú neopodstatnené. Voliči tejto strany prešli od systému k antisystému, vrátiť sa už nechystajú. (Denník N)

Aktuality

(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)

SME

Zlikvidovať mafiána Miroslava Sýkoru mala podľa kľúčového svedka záujem aj Slovenská informačná služba. (SME)
Temný zločin zo 60. rokov ožíva vďaka novinárovi Jánovi Čomajovi. (SME)
Po vstupe do župy sa im začalo dariť. (SME)
Čo ukázali údaje z mobilov? (SME)
Roland Garros môže vyhrať ktokoľvek. (SME)
Nepodmienený príjem testuje okrem Fínska aj Kanada. (SME)
JFK prevzal úlohu priebojného syna. (SME)
Ruský veľvyslanec bol Kushnerovým návrhom prekvapený. (SME)
Po povrchu našej planéty by sme mali pohybovať opatrne. (SME)
Poľskí politici rozhodujú o materniciach, kričia aktivistky. (SME)
Bitcoin nie je len pre zločincov, hovorí prevádzkovateľ bitcoinmatu. (SME)
Slávne preteky patria k najprestížnejším podujatiam. (SME)
Folker vydal výbornú nahrávku Tranzit. (SME)
Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch. (SME)
Dlhá cesta cesta dokáže pokaziť nie jeden, ale aj niekoľko ďalších dní. (SME)
Proti „ideám“ Sme rodina je šuvix aj nový „sociálny balík“ Smer-SNS-HíD. (SME)
Biskupi ideológii pozornosť nevenujú. (SME)
V zahraničí zákaz znamenal pre niektorých ľudí politický koniec. (SME)
Novým lídrom stého Gira je Nairo Quintana. (SME)
Uber a Lyft menia spotrebiteľské návyky, niektorí im veria tak ako vlastnému autu. (SME)

HN OnlineTA3

Najviac ľudí zomiera v slovenských nemocniciach v utorok, najmenej v sobotu. Vyplýva to z najnovších štatistík Národného centra zdravotníckych informácií, dáta sú z roku 2015. (TA3)
Stovky palestínskych väzňov v izraelských väzniciach ukončili hladovku. Držali ju od polovice apríla. Rozhodnutie prišlo po tom, čo sa medzi sebou dohodli zástupcovia väzňov a izraelské úrady. Z dohody okrem iného vyplýva, že väzňov budú môcť navštevovať príbuzní dvakrát za mesiac. (TA3)
Vo Veľkej Británii je v týchto dňoch bezpečnosť na prvom mieste. Ozbrojení policajti budú počas víkendu strážiť stovky podujatí. Opatrenia prichádzajú v reakcii na pondelkový útok v Manchestri. (TA3)
Na Sicílii druhým a zároveň posledným dňom pokračuje summit lídrov krajín G7. Politici schôdzku začali stretnutím so zástupcami viacerých afrických krajín. (TA3)
Architektonický skvost, presklené Millenium v centre mesta Martin, radnica od minuloročného požiaru stále neopravila. Vedenie mesta sa pritom dlhé roky snažilo skôr o jeho demoláciu. Millenium sa nakoniec opravy predsa len dočká. Zatiaľ však aj tak len čiastočnej.  (TA3)
Na Spiši havaroval vyhliadkový balón s dvanástimi ľuďmi na palube. Toto teplovzdušné lietajúce zariadenie vzlietlo v Kežmarku a o pristátie sa jeho pilot neúspešne pokúsil pri obci Hrabušice. Tí, ktorí to videli, hovoria o veľkom šťastí pre posádku. (TA3)
Realitný trh v Bratislave priniesol v úvode roka zaujímavý jav. Ceny starších bytov klesli o viac než dve percentá a rast cien novostavieb sa spomalil na pol percenta. Podľa odborníkov sa začínajú napĺňať očakávania o postupnom utlmovaní rastu cien. Najmä staršie byty sú vraj blízko pomyselného stropu. (TA3)
Lídri krajín skupiny G7 budú v záverečnej deklarácii zo summitu súhlasiť s tým, že prezident USA Donald Trump potrebuje čas na rozhodnutie, aký postoj USA zaujmú ku klimatickej zmene, informovali dnes diplomatické zdroje. (TA3)
Napriek klesajúcej cene ropy na svetových trhoch, ceny na čerpacích staniciach sa pravdepodobne meniť nebudú a zostanú na rovnakej úrovni ako v súčasnosti. Očakávajú to analytici spoločnosti Finlord. Ceny pohonných látok sú však na Slovensku stále vyššie ako napríklad v susedných krajinách. (TA3)
Hélio Castroneves ukázal na poslednom tréningu Indy 500, že je pripravený zvíťaziť na legendárnom okruhu po štvrtý krát a nezaostával ani hviezdny Fernando Alonso. Počas horúceho dňa ovládol populárny Castroneves najrýchlejšie kolo s priemernou rýchlosťou takmer 370 kilometrov za hodinu. (TA3)
Basketbalisti Clevelandu Cavaliers zvíťazili v piatom stretnutí finále play off Východnej konferencie NBA na palubovke Bostonu Celtics vysoko 135:102 a celú sériu vyhrali 4:1 na zápasy. (TA3)
Veľkú nespokojnosť vyvolalo vo Vysokých Tatrách aktuálne rozhodnutie Železničnej spoločnosti. Tá zverejnila informáciu, že Intercity vlaky už nebudú zastavovať v Štrbe. Podľa miestnych je toto rozhodnutie veľmi zlé a bude poškodzovať cestovný ruch. Železničiari sa bránia tvrdiac: zodpovedáme za efektivitu spoja. (TA3)
V Čile začali stavať európsky extrémne veľký ďalekohľad. Má byť najvyšším optickým teleskopom na svete. Podľa agentúry Reuters bude zároveň aj päťkrát väčší, ako súčasné najrozmernejšie nástroje na pozorovanie vesmíru. (TA3)
Nikto dodnes presne nevedel, aký účel má dlhý roh morských jednorožcov – narvalov. Účel ich neobvyklej pýchy, ktoré je vlastne extrémne predĺženým zubom, zistil až bezpilotný dron. Ten tieto plaché veľryby zaznamenal na video neďaleko pobrežia Kanady. (TA3)
Hoci 84-ročná Erika Weissová žije v Izraeli, narodila sa na Podpoľaní a zázrakom prežila aj druhú svetovú vojnu. Kým jej otca zavraždili v koncentračnom tábore Osvienčim, ona sa s matkou a bratom tri roky úspešne skrývala. (TA3)
Šesť zranených si vyžiadal incident v Berlíne, pri ktorom sa osobné auto dostalo do priestorov podzemnej stanice metra Bernauer Strasse. (TA3)
Obyvatelia Trenčína žijú už 6 rokov na jednom veľkom stavenisku. Robotníci istý čas paralelne pracovali na cestnom aj železničnom moste, pričom obe stavby sa nachádzajú v centre mesta. Stavebný ruch okolo železníc síce ešte do konca leta potrvá, no starý most, ktorý aj miestnych rozdelil na dva tábory, už definitívne nahradil nový. (TA3)
Egyptské letectvo zaútočilo na tábory extrémistov v Líbyi. Nálety nariadil prezident podľa ktorého ide o reakciu na útok na koptských kresťanov, ktorý si vyžiadal najmenej 29 obetí a vyše 20 zranených. (TA3)
Zať a poradca amerického prezidenta Donalda Trampa – Jared Kushner údajne žiadal ruského veľvyslanca o vytvorenie tajného komunikačného kanála s Kremľom. Uviedol to denník The Washington Post s odvolaním sa na nemenovaných amerických činiteľov. (TA3)
Vo veku 89 rokov zomrel v Spojených štátoch bývalý americký bezpečnostný poradca prezidenta Jamesa Cartera a politológ Zbigniew Brzezinski. (TA3)

RTVS

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Spravodajské portály / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuality.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas: Rádio Slovensko, Rádio Regina - regionálne vysielanie, Rádio Devín, Rádio_FM, Radio Slovakia International, Rádio Klasika, Rádio Litera, Rádio Junior
 • Rádio Expres
 • Rádio Frontinus - regionálna rozhlasová stanica
 • Jemné melódie - hudobná stanica
 • Rádio Kiss - regionálna rozhlasová stanica
 • Rádio Lumen - vysielanie pre kresťanov

© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.