Panoráma.sk
N O V I N Y
Hlavné správyZ domova Ekonomika Európska únia Publicistika Bratislava Svet Česko Kultúra Šport Hokej Futbal Krimi Zdravie Cestovanie Hry BývanieHiking Horolezectvo Lyžovanie Motorizmus Technológie a IT Internet
News in English and German: Slovakia What World Thinks Neighbors of Slovakia
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 28.9.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1262USD   27.021CZK   0.87090GBP   306.52HUF   4.3045PLN   7.5030HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch

PRAVDA

Výkonní riaditelia Svetovej banky opätovne zvolili Jima Yong Kima za šéfa tejto investície. (PRAVDA)
Zahraničné hackeri pravdepodobne napadli mobilné telefóny niektorých predstaviteľov americkej Demokratickej strany. Je o tom presvedčeá FBI. (PRAVDA)
Okolo 500 ľudí sa zišlo v utorok večer na bratislavskom Námesti SNP s heslom "Chceme lepšiu krajinu!". Medzi osobnosťami, ktoré vystúpili na pódiu, nechýbali Milan Kňažko či Richard Stanke. (PRAVDA)
Zatiaľ viac ako 30 000 Poliek prisľúbilo, že sa budúci pondleok zapojí do "výstražného štrajku žien" na protest proti chystanému sprísneniu protipotratového zákona. (PRAVDA)
Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák vstupuje do záverečnej fázy voľby generálneho tajomníka Organizácie Spojených národov spokojný. (PRAVDA)
Irán utlmil nádeje, že sa čoskoro dosiahne dohoda o obmedzení ťažby ropy, ktorá by podporila jej cenu. (PRAVDA)
Slovenská republika prispeje do námornej operácie Eunavfor Sophia zameranej na rozloženie prevádzačských sietí prostredníctvom našej vojenskej polície. Sumou 50-tisíc eur Slovensko prispelo na výcvik líbyjskej pobrežnej stráže. (PRAVDA)
Mladý Považskobystričan Ivan Sikorai (29) začal čistiť svoje mesto. Len tak, sám od seba. Postupne sa pridávali ďalší a ďalší ľudia a dnes už tvoria celú komunitu. (PRAVDA)
Prístup Maďarska k migrantom ostro kritizovala organizácia Amnesty International. Tvrdí, že tisíce žiadateľov o azyl maďarské úrady vystavujú násilnému tyraniu. (PRAVDA)
Eliminovať špekulatívne registrácie údajných cirkví a náboženských spoločností za účelom získania finančných príspevkov od štátu je cieľom predkladaného návrhu zákona o slobode náboženskej viery a postavení cirkví a náboženských spoločností. (PRAVDA)
Slovenské hospodárstvo porastie v tomto roku podľa centrálnej banky rýchlejšie, ako sa pôvodne očakávalo. HDP má stúpnuť o 3,5 %. (PRAVDA)
Po vyše mesiaci stále nie je jasné, kto je zodpovedný za stratu hárkov z odovzdanej petície proti hazardu v Bratislave. (PRAVDA)
Sankciu straty poslaneckého mandátu je podľa právnika Petra Kubinu možné uložiť len v prípade, ak ide o opakované porušenie ústavného zákona počas jedného a toho istého volebného obdobia. (PRAVDA)
Rozhodli sa pre hladovku a petíciu. Aktivisti tvrdia, že kým mladé rodiny nemajú šancu získať vlastné bývanie, mesto pridelilo stovky bytov takmer zadarmo. (PRAVDA)
Klienti, všetko seniori, denného stacionára Kamélia v Bratislave sú naozaj rôznorodí. "Chodí sem učiteľ, účtovníčka či knihovníčka," vymenúva Marta Švihrová. (PRAVDA)
Milionárska štvrť, ktorá mala vyrásť v lesoparku Kamenná pri Novom Meste nad Váhom, sa zrejme stavať nebude. To je výsledok petičnej akcie, ktorú podporilo vyše päťtisíc ľudí. (PRAVDA)
Cestný hraničný most v Medveďove bude predčasne otvorený pre osobnú i nákladnú dopravu už vo štvrtok 29. septembra o 10:00. (PRAVDA)
Výtlk prekrytý výtlkom. Aj takto vyzerali doteraz cesty v centre Štrbského Plesa. Nerobilo to dobrý dojem a radosť z nekvalitných ciest nemali vodiči, no ani peší turisti. (PRAVDA)
Škandalózny prípad resocializačného zariadenia Čistý deň v Galante už má trestnoprávne pokračovanie. Navyše prokuratúra zistila, že policajti aj prokurátori v minulosti pochybili. (PRAVDA)
Sýrska armáda a jej spojenci útočia na povstaleckú časť mesta Aleppo súčasne na štyroch frontoch. (PRAVDA)

Denník N

(Denník N)
Predseda SaS sa necíti na kolenách ako Igor Matovič. Na dohodu o spoločnom kandidátovi do VÚC proti Mariánovi Kotlebovi, nevidí dôvod. (Denník N)
Obnovené trestné stíhanie v kauze Galanta, zhromaždenie Chceme lepšiu krajinu a petícia proti hazardu u Nesrovnala. (Denník N)
Lars Thuesen z Dánska pátra po „pozitívnych deviantoch“ – ľuďoch z miestnych komunít, ktorí sú inšpiráciou pre iných a majú ochotu pomáhať. (Denník N)
Sociálny psychológ Dániel Bolyky rozpráva, ako malé krôčky každodenného hrdinstva môžu spraviť našu spoločnosť viac prívetivou a vľúdnou. (Denník N)
Nemecký vicepremiér, český premiér alebo rakúsky kancelár majú odradiť kritikov Smeru od vystúpenia na programovej konferencie. Monika Flašíková-Beňová chce aj tak hovoriť o pomeroch v strane. (Denník N)
Aktualizované 23:28 - Hoci je vyšetrovanie možných daňových podvodov Ladislava Bašternáka, u ktorého býva premiér, aj po polroku bez výsledku, štát sa chváli, ako ide po daňových podvodníkoch. Opozícia tvrdí, že sa zasahuje iba proti tým, čo nemajú prepojenie na politikov z najvyšších miest. (Denník N)
Erik Tomáš zo Smeru radil šéfovi zariadenia Čistý deň v Galante a potom zverejnil list Natálie aj bez súhlasu rodiny. Jej mama na proteste na Námestí SNP oznámila, že na Tomáša podá trestné oznámenie. (Denník N)
Armádne a kozmické technológie často prinesú úžitok aj širokej populácii, keď okolnosti dozrejú. Často potom ovplyvnia náš život na nepoznanie. (Denník N)
V Nitre stavajú nový závod na luxusné autá. Môže priniesť aj opletačky s Európskou komisiou. Preto si štát najal poradcov. (Denník N)

SME

Reštaurácie sa o tatarákoch boja hovoriť, mnohé ich majú v jedálnych lístkoch. (SME)
Podnikateľ chce začať expedície na Mars o dva roky. (SME)
Prevádzkar hovorí, že chce ľuďom v klube prinášať všetky žánre. (SME)
Zmenený je predok a dočkáme sa delených predných svetiel. (SME)
Na protest priniesla dcérine listy. (SME)
Oslovovali sa ako starí priatelia. (SME)
Malo by sa platiť za objednanie na ošetrenie mimo ordinačných hodín. (SME)
Príčiny vypadávania treba hľadať štyri mesiace dozadu. (SME)
Otvárací ceremoniál chce Ukrajina umiestniť do Chrámu svätej múdrosti. (SME)
Vystúpila aj matka údajne zneužitej Natálie. (SME)
Nemal podľa nej zverejniť Natáliin list. (SME)
Odborníci považujú Pricea za najlepšieho brankára. (SME)
Ľudia žijú v prostredí so znečisteným vzduchom. (SME)
Je Turecko ešte demokratickou krajinou? Potrebuje ho Európa? (SME)
Hodnota oblečenia policata bola vlani na úrovni 890 eur. (SME)
Ktovie, či aj štúrovcom oponenti vyčítali, že sú v bubline. (SME)
Aj na inej planéte prebieha tektonická aktivita. (SME)
Rozhodcovia udelili 389 trestných minút-. (SME)
Míňajú štyrikrát menej, než priemerný Európan. (SME)
Orlíka zatkli v súvislosti s podozrením z násilnej trestnej činnosti. (SME)

HN OnlineTA3

Už v nedeľu sa uskutoční Medzinárodný maratón mieru. Ulicami Košíc pobeží rekordný počet účastníkov. Uvidíme, či sa skončí 7-ročná nadvláda kenských vytrvalcov. Z hľadiska osobných rekordov je topfavoritom David Kiyeng. (TA3)
Predstaviteľov americkej Demokratickej strany napadli pravdepodobne hackeri. Federálny vyšetrovací úrad preto požiadal o prístup k ich mobilným telefónom. Chcú tak zistiť rozsah prípadných škôd. (TA3)
V hokejovej Tipsport lige došlo k prvej trénerskej zmene. Po siedmom kole skončil v Nových Zámkoch Miroslav Chudý. Dôvodom je slabá výkonnosť mužstva a zlé výsledky. (TA3)
Tím Európy sa stretne vo finále Svetového pohára s Kanadou. Viac k téme povedal bývalý tréner reprezentácie SR Vladimír Vůjtek. (TA3)
Vo Fortuna lige sa im darí, ale zo Slovnaft Cupu vypadli. Futbalisti Podbrezovej nestačili na druholigovú Skalicu a do osemfinále nepostúpili. (TA3)
Šport+ z 27. septembra 2016. (TA3)
Hostia: Ábel Ravasz, splnomocnenec vlády pre rómske komunity, Klára Orgovánová, bývala splnomocnenkyňa vlády pre rómske komunity, Laco Oravec, Nadácia Milana Šimečku, Alojz Hlina (KDH), predseda strany. (TA3)
Prezident Republiky srbskej Milorad Dodik odmieta prísť do Sarajeva na výsluch pre minulotýždňové referendum. Je ochotný vypovedať len v srbskej časti štátu. Prokuratúra Bosny a Hercegoviny Dodika predvolala na výsluch pre nerešpektovanie verdiktu ústavného súdu, ktorý označil referendum za nezákonné. (TA3)
Sam Allardyce vydržal vo funkcii trénera anglickej futbalovej reprezentácie len 67 dní a za ten čas odkoučoval jediný zápas. Po ústnej dohode s vedúcimi predstaviteľmi Anglickej futbalovej asociácie sa rozhodol odstúpiť z funkcie po prevalení korupčných praktík, ktorých sa dopustil. (TA3)
Zdravotný stav bývalého izraelského prezidenta Šimona Peresa, ktorého 13. septembra postihla silná mŕtvica s krvácaním do mozgu, sa výrazne zhoršil. Informovali o tom izraelské médiá i tlačová agentúra DPA. (TA3)
Hostia: 1. Peter Gajdoš (SNS), minister obrany, 2. Igor Teleky, spolupracovník TA3 v USA, Dušan Fischer, SFPA, 3. prof. Jozef Masarik, astronóm (TA3)
Niet pochýb o tom, že najobletovanejšou novinkou značky Kia na parížskom autosalóne bude úplne nové Rio. Kórejčania do metropoly Francúzska privezú tiež vynovený Soul, doplnený o benzínový turbomotor 1,6 T-GDi. Faceliftu sa však dočkal aj rodinný Carens. (TA3)
Britský minister zahraničia Boris Johnson dúfa, že až Británia vystúpi z Európskej únie, podarí sa jej s Tureckom uzavrieť novú veľkú dohodu o voľnom obchode. Povedal to po stretnutí so svojím tureckým náprotivkom. Johnson sa tiež stretol s tureckým prezidentom Recep Tayyipom Erdoganom. (TA3)
Hlavné správy z 27. septembra. (TA3)
Matka maloletej Natálie, ktorá bola údajne zneužívaná v resocializačnom centre Čistý deň, podáva trestné oznámenie na poslanca parlamentu a mediálneho poradcu predsedu vlády Erika Tomáša. (TA3)
Svetová zdravotnícka organizácia apeluje na vytvorenie humanitárneho koridoru na evakuáciu ranených a chorých zo sýrskeho Aleppa. Sýrska armáda a jej stúpenci útočia na povstaleckú časť mesta súčasne na štyroch frontoch. NATO označilo tieto útoky za porušenia medzinárodného práva. (TA3)
Tí, ktorí bojujú s chorobou vlastnou, či svojich blízkych vedia, aké dôležité je každé euro. Vďaka projektu zdravotnej poisťovne Dôvera "Bojovníci za zdravie" však mnohí pacienti získali vyššiu šancu na uzdravenie alebo aspoň zlepšenie svojho zdravotného stavu. (TA3)
Pacient na prvom mieste, transparentnosť, dôstojnosť povolania či obnova a modernizácia. Takto chce zmeniť zdravotníctvo rezortný minister Tomáš Drucker. Chorým sľubuje skrátenie čakacích lehôt na zdravotnícke a ošetrovateľské výkony, ale aj kvalitné poskytovanie zdravotnej starostlivosti. (TA3)
Na dva mesiace odňatia slobody podmienečne a pokutu 5000 eur odsúdil odvolací súd v Paríži niekdajšiu členku francúzskej vlády Yaminu Benguiguiovú, a to za opakované nepresnosti v majetkových priznaniach. (TA3)
Najmenej štyroch mŕtvych a ďalších dvestopäťdesiat zranených si vyžiadal tajfún Megi na pobreží Taiwanu. Silný vietor s rýchlosťou 198 kilometrov za hodinu, strhával strechy budov a prevrátil tiež množstvo stromov. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.