Panoráma.sk
N O V I N Y
Hlavné správyZ domova Ekonomika Európska únia Publicistika Bratislava Svet Česko Kultúra Šport Hokej Futbal Krimi Zdravie Cestovanie Hry BývanieHiking Horolezectvo Lyžovanie Motorizmus Technológie a IT Internet
News in English and German: Slovakia What World Thinks Neighbors of Slovakia
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 2.12.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0627USD   27.061CZK   0.84098GBP   313.96HUF   4.4676PLN   7.5450HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch

PRAVDA

Podobne ako pre Nemecko, aj pre Slovensko predstavuje Európska únia "civilizačný základný princíp", uviedol to minister Lajčák v komentári pre nemecký denník. (PRAVDA)
Britského astrofyzika Stephena Hawkinga prijali v Ríme do nemocnice, kde sa podrobí lekárskej kontrole, pretože sa necítil dobre. (PRAVDA)
Finančná divízia Volkswagenu očakáva v tomto roku rekordný zisk, a to okrem iného vďaka rastu dopytu po naftových vozidlách. (PRAVDA)
Neznámy páchateľ prepadol sídlo cestovnej kancelárie v Paríži. Ešte pred zásahom policajného komanda muž z miesta ušiel. (PRAVDA)
Liberálna SaS môže prísť o jedného zo svojich výrazných členov. Šepká sa totiž, že poslanec Martin Poliačik má záujem o pozíciu ombudsmana. (PRAVDA)
Podporovatelia Donalda Trumpa podali na federálny súd žalobu, ktorou sa snažia zastaviť prebiehajúce prepočítavanie hlasov odovzdaných v štáte Wisconsin. (PRAVDA)
Ukrajina a Poľsko chcú urýchliť výstavbu plynovodného spojenia, ktorým sa bude prepravovať plyn z Európy na Ukrajinu. (PRAVDA)
Spoločnosť Minebea, veľký japonský investor, prichádza do Košíc. V priebehu piatich rokov preinvestuje 60 miliónov eur. (PRAVDA)
Záplava lacných poľských jabĺk na trhu výrazne obmedzila predaje ovocinárov z Česka. Tento trend sa začal už vlani. (PRAVDA)
Takmer polovicu energií, viac než 45 percent, využívame v Európskej únii na vykurovanie a chladenie budov. Energeticky neefektívnych je až 75 percent budov. (PRAVDA)
Telefonovanie a spotreba dát v rámci EÚ budú od leta lacnejšie. Podarilo sa dosiahnuť dohodu medzi štátmi o veľkoobchodnom roamingu. (PRAVDA)
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal je v polovici svojho mandátu a pustil sa do hodnotenia, čo všetko sa mu už podarilo. Súhlasíte? Vyjadrite svoj názor v ankete! (PRAVDA)
Dvojica Slovákov vo veku 32 a 33 rokov, ako aj 22-ročný Rakúšan a 20-ročný Ind sa vo štvrtok večer dostali do sporu v jednom z vozňov viedenskej rýchlodráhy. (PRAVDA)
Modernizácia železničnej trate cez Trenčín trvá už päť rokov a mala byť ukončená najneskôr do konca novembra 2016. Nie je a tak skoro ani nebude. (PRAVDA)
Príjmy Sociálnej poisťovne z poistného od ekonomicky aktívneho obyvateľstva za január až november tohto roka dosiahli 6,2 mld. eur. (PRAVDA)
Britský minister zahraničia Boris Johnson poprel, že by sa vyjadroval úplne rozdielne na verejnosti a v súkromí ohľadom prisťahovalectva a voľného pohybu občanov EÚ. (PRAVDA)
Turecký minister zahraničia Mevlüt Çavuşoglu dnes pripísal sýrskemu prezidentovi Asadovi zodpovednosť za smrť 600 000 ľudí. (PRAVDA)
Viac ako 1,37 milióna všetkých typov dôchodkov sa bude od januára opäť valorizovať. Tentoraz však o sumy výrazne vyššie ako vlani. (PRAVDA)
Starostovia štyroch svetových metropol sa dohodli, že od roku 2025 zakážu premávku vozidiel s naftovým motorom. (PRAVDA)
Zmluvy s umelcami, ktoré uzatvorilo ministerstvo zahraničných vecí k predstaveniu predsedníckeho loga, boli za 46 545 eur, a nie za 32-tisíc eur, ako uviedol Lajčák. (PRAVDA)

Denník N

Kritici hovoria, že strana PiS obmedzuje základné právo zhromažďovať sa. Szydłovej vláda argumentuje, že chce len predísť kontrademonštráciám. (Denník N)
Izraelský premiér vníma kritiku svojej osoby ako sprisahanie. Namiesto odpovedí dáva prednosť osobným invektívam voči novinárom. (Denník N)
Štyridsať regionálnych nemocníc zatlačilo na súkromnú zdravotnú poisťovňu. Zatiaľ sa k tomu otvorene hlásia len nemocnice Penty. Akútnych pacientov musia ošetriť všade, poistenci Unionu však môžu mať problém pri plánovaných zákrokoch. (Denník N)
Štát od marca poslal tisíce pokút majiteľom áut, ktorí zabudli na kontrolu technického stavu a emisií. Na termíny automaticky neupozorňuje. (Denník N)
Nejasnosti okolo galavečera k uvedeniu loga slovenského predsedníctva, na ktorý si Lajčákovo ministerstvo najalo Agentúru Evka, pretrvávajú. Stále nie je známe, s kým Evka súperila, a pomaly narastá aj konečná suma za večer. (Denník N)
Dnešnú ponuku nových knižných titulov tvorí ďalšia časť dávnych rozprávok Imricha Weinera-Kráľa pre jeho dcéru a poeticko-erotický román všestranného autora a pesničkára Petra Šranka. (Denník N)
Radičová, Štrasser, Korda, a Bezák vyberajú udalosť, prešľap i podcenený moment uplynulého týždňa. (Denník N)
(Denník N)
Francúzsky prezident François Hollande oznámil, že sa budúci rok nebude uchádzať o znovuzvolenie. V boji o Elyzejský palác ho môže nahradiť premiér Manuel Valls. (Denník N)
Okresný súd Bratislava I vyriešil omyl. Bratislavčan, ktorého prepustili pred šiestimi rokmi, zostáva na slobode. Ospravedlnenie od súdov nečaká. Stačí, že už bude mať pokoj. (Denník N)

SME

Maďarskú menšinu na Slovensku reprezentujú v podstate od roku 1989 tie isté tváre. (SME)
Most-Híd je taký baleťák na hrane. (SME)
Krajinu musíme kultivovať. (SME)
Vedci objavili spôsob, ako sa lepšie vyrovnať so zlými spomienkami. (SME)
Investor chce vybudovať aj výskumnú a vývojovú základňu. (SME)
Digitálna mena prináša podľa ekonómov niekoľko výhod. (SME)
Prípad patril medzi najzáhadnejšie nevyriešené kauzy. (SME)
Putinovi hrajú všetky karty. (SME)
Slovanisti začínajú výraznejšie strácať. (SME)
Mali vyplatiť o niekoľko tisíc viac. (SME)
Dozorujúci prokurátor zrušil štvrtkové obvinenie ako nedôvodné. (SME)
Pilot F1 ohlásil po zisku titulu majstra sveta koniec kariéry. (SME)
Môžete povedať čokoľvek, len či si to adresát prečíta. (SME)
Výstraha platí od soboty 21.00 h do nedele. (SME)
Voľby vníma väčšina občanov ako zlomové. (SME)
Internetový chameleón je nefunkčný. (SME)
Situáciu na cestách sme sledovali minútu po minúte. (SME)
Má patriť k lídrom hokejovej dvadsiatky. (SME)
Vzduch u nás najčastejšie znečisťuje výstavba, doprava a priemysel. (SME)
Novostavba je od roku 2010 prázdna pre spory v developerskej firme. (SME)

HN OnlineTA3

V Taliansku vyvrcholila kampaň, v ktorej sa premiér Mateo Renzi snažil presvedčiť voličov, aby v referende schválili ústavnú reformu zjednodušujúcu systém vládnutia. Výsledok plebiscitu bude pre premiéra dôležitý. Ak občania v nedeľu novelu neschvália, pre Renziho to môže znamenať koniec politickej kariéry. (TA3)
Dvaja ľudia v Poľsku zamrzli. Prívaly snehu a silný vietor pripravili takmer 200-tisíc domácnosti o elektrickú energiu. (TA3)
Spor zdravotnej poisťovne Union s nemocnicami naďalej pokračuje. Malé a stredné nemocnice odmietli návrh poisťovne na vrátenie príplatkov vyplácaných počas tohto roka. Unionu vypovedalo zmluvy už 40 nemocníc, pričom ich počet sa pravdepodobne ešte zvýši. (TA3)
Štúdio šport z 2. decembra. (TA3)
Dokument z 2. decembra. (TA3)
Svetovými atlétmi roka 2016 sa stali jamajský superšprintér Usain Bolt a etiópska vytrvalkyňa Almaz Ayanová, obaja olympijskí šampióni z Ria 2016. Ďalšími finalistami boli u mužov britský vytrvalec Mo Farah a štvorstovkár Wayde van Niekerk z Juhoafrickej republiky, u žien jamajská šprintérka Elaine Thompsonová a kladivárka Anita Wlodarczyková z Poľska. (TA3)
Slovenské reprezentantky v krasojazde získali na majstrovstvách sveta v sálovej cyklistike v nemeckom Stuttgarte bronzové medaily v súťaži štvoríc. (TA3)
Britského astrofyzika Stephena Hawkinga prijali v Ríme do nemocnice, kde sa podrobí lekárskej kontrole, pretože sa necítil dobre. Pravdepodobne nepôjde o nič vážne, citovala jeho hovorcu tlačová agentúra Reuters. (TA3)
Neznámy páchateľ prepadol sídlo cestovnej kancelárie v Paríži. Ešte pred zásahom policajného komanda muž z miesta ušiel a policajti po ňom teraz pátrajú. Podľa úradov bol muž vyzbrojený zrejme pištoľou. Nikomu zo zadržiavaných sa nič nestalo. Parížska policajná prefektúra od počiatku incident hodnotila ako lúpežné prepadnutie, a nie ako teroristický čin. (TA3)
Hlavné správy z 2. decembra (TA3)
Turecká vláda obvinila sýrskeho prezidenta Baššára Asada zo zodpovednosti za smrť 600-tisíc ľudí. Ankara upozorňuje, že situácia v Aleppe je kritická. Počet obetí, ktoré uvádza turecký kabinet, šokuje. Doteraz sa uvádzalo, že v sýrskom konflikte od marca 2011 zahynulo najviac 300-tisíc ľudí. (TA3)
Parlament schválil novelu, ktorá by mala zamedziť plytvaniu potravinami. Doteraz ich museli obchodníci po uplynutí minimálnej trvanlivosti likvidovať. Po novom by ich mohli dať na charitu. Charitatívne organizácie túto myšlienku podporujú, ale napriek tomu vyzvali prezidenta, aby novelu nepodpísal. (TA3)
Rekordne nízke úrokové sadzby prajú záujemcom o úvery, ale škodia ich úsporám. Väčšina bánk ponúka pri sporiacich účtoch úroky blízke nule. Podľa odborníkov je dôležité, aby ľudia aj v tomto čase pokračovali vo vytváraní rezerv. Odporúčajú však obzrieť sa po alternatívach. (TA3)
Dobré správy z 2. decembra (TA3)
Podpora športujúcej mládeže, väčšia adresnosť použitia štátnych peňazí, nižšia administratívna záťaž pre športové kluby a zväzy. To sú podľa poslanca Dušana Tittela hlavné zámery novely zákona o športe, ktorú poslanci v utorok schválili. (TA3)
Japonská spoločnosť, ktorá podniká v oblasti elektrotechniky, plánuje v Košiciach postaviť závod a zamestnať tam 1100 ľudí. V nasledujúcich piatich rokoch hodlá preinvestovať takmer 60 miliónov eur. Firma sa bude uchádzať aj o investičný stimul. (TA3)
Po výdatnej nádielke snehu sa na Slovensku počas víkendu ochladí. Slovenský hydrologický ústav vydal pre noc zo soboty na nedeľu výstrahu pred nízkymi teplotami prvého, najnižšieho stupňa. (TA3)
Povinnosť firiem zriadiť si elektronické schránky na komunikáciu so štátom sa posunie na júl 2017. Dôvodom je nízky počet štatutárov, ktorí majú aktivované schránky. Bol by tak problém stihnúť vydať všetkým zvyšným firmám nové občianske preukazy. Zástupcovia podnikateľov ale odmietajú, že je chyba len na ich strane. Kde vidia problém? O tom nám povedal Rastislav Machunka z Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení. (TA3)
Irackí vojaci získali v Mósule pod kontrolu husto obývanú štvrť Al-Zuhur a postúpili do ďalšej. Oznámil to veliteľ špeciálnych jednotiek. Armáda spomalila svoj postup v štvrtiach, aby sa vyhla stratám medzi civilným obyvateľstvom. (TA3)
Nemecký pilot F1 Nico Rosberg päť dní po zisku prvého titulu majstra sveta senzačne ukončil kariéru. Tridsaťjedenročný jazdec Mercedesu v nedeľu spečatil celkové prvenstvo v 21-dielnom seriáli v záverečných pretekoch sezóny v Abú Zabí, keď na okruhu Yas Marina obsadil postačujúcu druhú priečku. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.