Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 1.7.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1100USD   27.246CZK   0.70905GBP   314.33HUF   4.1901PLN   7.5885HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

Nicholas Winton si ešte v októbri v Prahe prezval vyznamenanie. Zomrel vo veku 106 rokov. (SME)
Interaktívna mapa ukazuje, kde sa od roku 2001 najviac zvýšila populácia. (SME)
Aj tam sa turisti prechádzajú budovami, v ktorých tušia minulý život. (SME)
Svojou novou službou Music chce firma prilákať sto miliónov nových používateľov ročne. (SME)
Hnutie chce pochodovať na podporu konfederačnej vlajky. (SME)
V prípade bankrotu by sa totiž zvýšila šanca, že Grécko vystúpi z eurozóny. (SME)
Nové video umožňuje pozrieť a vypočuť si ako pracuje nová pohonná jednotka. (SME)
Zuby mu vyrazil policajt, keď demonštroval proti okupácii Československa. (SME)
Lietadlo preskúma vhodné miesto pristátia pre ľudskú posádku, ale naspäť sa už nevráti. (SME)
V súčasnosti je v Českej republike v prevádzke stotisíc neregistrovaných vozidiel. (SME)
Nórsky film V hlbinách hovorí o tom, že kde je ropa, tam nemôže veriť nikto nikomu. (SME)
Funkcie predsedu kolégia sa nevzdá, ani keby iný senát rozhodol, že nemal pravdu. (SME)
Zdravotné poisťovne budú robiť ročné zúčtovania na poslednú chvíľu. (SME)
Výrazné zvýšenie sankcií obhajuje minister Kaliňák bojom proti „superturbo cestným pirátom“. (SME)
Ukrajina nezaplatila energetickému gigantovi vopred za júlové dodávky. (SME)
O audite na Katolíckej univerzite, hovoríme s biskupom Mariánom Chovancom. (SME)
Pozrite si tipy, čo na letnej oblohe sledovať, a ako sa vám to podarí. (SME)
Vyberať úspory z termínovaných účtov môže úspory skôr znehodnotiť, hovorí bankárka. (SME)
Súdne rozhodnutie, ktoré odstráni internetové diskusie, narobí ešte viac škody. (SME)
Jaguar využije popularitu cyklistických pretekov Tour de France a spoluprácu s tímom Sky. (SME)


PRAVDA

Smrťou 66-ročného muža sa skončil výlet skupiny slovenských turistov vo Vysokých Tatrách. Muž sa pošmykol na snehovom poli a padal niekoľko sto metrov. (PRAVDA)
Premiér Alexis Tsipras vyzval v priamom televíznom vystúpení Grékov, aby v nedeľnom referende povedali rozhodné "nie". (PRAVDA)
Nemecké priemyselné podniky obmedzili svoje aktivity v Grécku a obávajú sa, že pokračovanie krízy by mohlo narušiť zotavovanie zvyšku Európy. (PRAVDA)
Vo veku 106 rokov zomrel sir Nicholas Winton, ktorý počas druhej svetovej vojny zachránil vyše 650 československých detí pred istou smrťou v nacistických táboroch. (PRAVDA)
Pobaltské krajiny zaskočila požiadavka ruských poslancov, ktorí chcú prešetriť, či uznanie ich nezávislosti sovietskym vedením na začiatku 90. rokov bolo zákonné. (PRAVDA)
Robert Kaliňák sa chce v prípade rozsudku senátu Štefana Harabina, ktorým spochybnil inšpekciu ministerstva vnútra, obrátiť na generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára. (PRAVDA)
Schodok štátneho rozpočtu na hotovostnej báze v júni oproti máju klesol o vyše 180 mil. eur. (PRAVDA)
Referendum v Grécku nebude zodpovedať európskym štandardom, ak sa uskutoční už túto v nedeľu, tvrdí Thorbjorn Jagland. (PRAVDA)
Zlikvidujte mailové schránky mestského úradu! S takouto výzvou sa obrátil mladý muž z Trenčína na svojich priaznivcov. Mala to byť pomsta za hlučnú diskotéku. (PRAVDA)
V rádiách na Slovensku by sa malo hrať viac slovenskej hudby. Vyplýva to z novely zákona o vysielaní a retransmisii, ktorú poslanci posunuli do druhého čítania. (PRAVDA)
Minister vnútra Robert Kaliňák zvažuje zvýšiť počet utečencov a pomoc pri ich presídlení do cieľovej krajiny, umiestniť azylantov z Rakúska na Slovensku a pomoc charitatívnym organizáciám. (PRAVDA)
Svetový program pre výživu oznámil, že rozšíri pôsobenie na východe Ukrajiny, aby zaistil potravinovú pomoc pre pol milióna ľudí, ktorých zasiahol vojenský konflikt. (PRAVDA)
Dvere k rozhovorom s Gréckom ostávajú stále otvorené. V Spolkovom sneme to v stredu povedala nemecká kancelárka Angela Merkelová. (PRAVDA)
Grécky premiér Alexis Tsipras podľa ministra financií SR Petra Kažimíra taktizuje pred referendom. (PRAVDA)
Slovensko tento rok očakáva o deväť percent nižšiu úrodu obilia ako vlani, kedy ale dosiahlo najlepšie výsledky od roku 2004. (PRAVDA)
Bratislavskou lokálnou menou živec sa dá platiť už aj elektronicky. Miestnym odteraz stačí na zaplatenie v pilotných prevádzkach len mobil a internetové pripojenie. (PRAVDA)
Islamista, ktorý bojuje v Sýrii a ktorému poslal páchateľ útoku pri Lyone fotku s odrezanou hlavou svojho zamestnávateľa, tvrdí, že „bol jednou z príčin tohto útoku“. (PRAVDA)
Železnice Slovenskej republiky spúšťajú informačnú bilbordovú kampaň Zastav a preži, ktorá poukáže na správne prechádzanie a prejazdy cez železničné priecestia. (PRAVDA)
Pre tých, ktorí extrémne prekračujú rýchlosť a šoférujú opití, pripravil rezort vnútra novú "zbraň" - vyššie pokuty. (PRAVDA)
V americkom štáte Oregon vstúpil do platnosti zákon, ktorý umožňuje užívanie a držanie malého množstva marihuany. (PRAVDA)

HN Online

(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Podľa názoru Babiša by utečeneckú vlnu nemala riešiť iba Európska únia, ale za rokovací stôl by mali zasadnúť aj USA, Rusko, Čína a Saudská Arábia. (HN Online)
(HN Online)
Jen 10 dní stačilo portálu Playtvak.cz, aby si na něm návštěvníci přehráli milion videí. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Mladíkovi z Trenčína sa nepáčila diskoakcia. Cez internet vyzval na šikanu mestských zamestnancov. Tých zahltili tisíce e-mailov (HN Online)
(HN Online)
Tri mesiace zadarmo, unikátna sociálna sieť a milióny skladieb. Apple Music odštartoval aj na Slovensku. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Nová dunajská kompa zvládne aj väčšie vlny a nepoháňa ju vrtuľa, ale moderné trysky (HN Online)
Uvažujete o zmene zamestnania? HN vám prináša horúce top pracovné pozície. (HN Online)
(HN Online)
Už o pár dní sa začína najväčší hudobný festival na Slovensku. Toto by ste nemali na trenčianskom letisku zmeškať. (HN Online)
(HN Online)
Všetko, čo vás zaujíma o Grécku. Na vaše otázky odpovedal analytik Trim Broker Ronald Ižip. (HN Online)
Dnes si zobral na paškál homosexuálov a ich odporcov. Pozrite si pravidelnú reláciu Narýchlo. (HN Online)

TA3

Nezhody sú síce veľké, ale USA a Kuba pokračujú v zlepšovaní diplomatických vzťahov. (TA3)
Anglický futbalový klub Manchester City má záujem o slovenského reprezentanta Mareka Hamšíka. Náš futbalista pôsobí v talianskom SSC Neapol, kam prišiel Brescie. (TA3)
Sir Nicholas Winton počas druhej svetovej vojny zachránil viac ako 650 detí. (TA3)
Libéria potvrdila druhý prípad eboly. Pred siedmimi týždňami pritom západoafrická krajina oznámila, že ochorenie sa podarilo zvládnuť. Zdravotníci opäť začali s testovaním, aby odhalili ďalšie možné prípady nákazy. (TA3)
Obyvatelia obcí Vojka nad Dunajom a Kyselica majú dôvod na radosť. Po 23-roch rokoch tam začala premávať nová dunajská kompa. Okrem toho, že môže naraz previesť až 18 áut, je schopná plavby aj pri zhoršenom počasí. (TA3)
Smart televízory, ktoré umožňujú nahrávanie programov na USB kľúč by mali byť drahšie. Podľa IT asociácie Slovenska za to môže nový autorský zákon. Ten ráta s tým, že z hodnoty každého televízneho prijímača bude musieť výrobca alebo predajca odviesť 3 percentá. Ministerstvo kultúry odmieta strašenie asociácie. (TA3)
Kolekcia nezverejnených Kafkových písomností smeruje do Národnej knižnice v Jeruzaleme. Rozhodol o tom súd a ukončil tak dlhoročný spor. Knižnica ich chce zverejniť online. (TA3)
Názory odborníkov na otázku či Grécko nezaplatením splátky Medzinárodnému menovému fondu zbankrotovalo sa rozchádzajú. Zatiaľ čo oficiálne zdroje tvrdia, že nie, väčšina ľudí z trhu si myslí, že to bankrot bol. My sme sa o aktuálnom vývoji situácie v Grécku a na finančných trhoch rozprávali s Markétou Šichtařovou, riaditeľkou spoločnosti Next Finance. (TA3)
Od začiatku roka prišlo do Maďarska 67-tisíc migrantov, prevažne cez Srbsko. Vlády oboch krajín preto plánujú riešiť problém masívnej migrácie spoločnými cezhraničnými kontrolami. Okrem toho rokujú aj o spornom pláne maďarského kabinetu postaviť na hraniciach 4 metrový plot. (TA3)
Podpora charít aj ubytovacie kapacity pre Rakúsko majú byť súčasťou návrhov na riešenie migračnej krízy. Minister Kaliňák bude o nich rokovať s premiérom Robertom Ficom. (TA3)
Ústavní činitelia budú mať aj na budúci rok rovnaký príjem ako v roku 2011. O zmrazení rozhodla vláda na návrh ministra financií Petra Kažimíra. Netýka sa to však sudcov a prokurátorov. (TA3)
Na Trnavu čaká úvodný ostrý štart novej sezóny na olympijskom štadióne v Sarajeve. Špecifický zápas to bude najmä pre novú posilu Spartaka, útočníka Harisa Harbu, ktorý v Olimpiku pôsobil. (TA3)
Zmizne Humenné z volejbalovej mapy? Štvornásobný slovenský majster a tradičná bašta volejbalu u nás, prostredníctvom svojej stránky oznámil, že sa neprihlási do súťaže v nadchádzajúcej sezóne. A nielen to - neprihlásil ani žiadne mládežnícke družstvo. (TA3)
Slovensko plánuje byť najúspornejším predsedníctvom v EÚ z krajín Vyšehradskej štvorky. Výdavky by podľa šéfa rezortu diplomacie Miroslava Lajčáka mali byť nižšie ako 70 miliónov eur. (TA3)
Mnohí Slováci sa v najbližších týždňoch chystajú na dovolenku do Grécka. Na čo by sa z hľadiska finančných problémov krajiny mali pripraviť, to nám povedala Zuzana Eliášová, hovorkyňa ČSOB (TA3)
Slovensko nesplnilo minulý rok jedno z pravidiel smerovania k vyrovnanému rozpočtu. Výdavky rozpočtu totiž rástli príliš rýchlo. Ministerstvo financií však tvrdí, že celkovo sme z cesty k vyrovnanému rozpočtu výraznejšie neodbočili a o mimoriadnych opatreniach neuvažuje. (TA3)
Všetci traja naši pohároví zástupcovia v Európskej lige sa v úvodných dueloch predstavia na súperových ihriskách. Do Belfastu odletela výprava Žiliny. (TA3)
Hneď v úvodnom zápase potvrdiť rolu favorita. S takým cieľom odcestovala výprava Bratislavského Slovana na duel prvého predkola Európskej ligy. (TA3)
Ak Gréci v referende odmietnu reformy, slovenský minister financií sa obáva, že grécke banky už nikdy neotvoria s platnou menou euro. (TA3)
Ruský Gazprom zastavil dodávky plynu na Ukrajinu po tom, ako sa na včerajších rokovaniach nedohodli na jeho cene. Tranzit plynu do Európy bude podľa ukrajinského Naftogazu pokračovať. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.