Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 2.9.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3133USD   27.738CZK   0.79025GBP   314.25HUF   4.2082PLN   7.6135HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

Fico sa stal po Bruseli obľúbencom ruských médií, Kiska vyzýva na jednotný postoj štátov Únie. (SME)
Ruský prezident chváli rebelov chváli za vojnu a pripomína jadro. (SME)
Politici sa vo svojich vyhláseniach opakovane oháňajú záujmom. (SME)
Otvorenie tretieho frontu zastavilo postup ukrajinskej armády. (SME)
Výskum dejín dizajnu a výrobkov pripomína detektívku. (SME)
Reportérka Petra Procházková prešla za 16 dní 6 600 kilometrov naprieč Ukrajinou. (SME)
Fernando Torres ide hľadať šťastie do Talianska. (SME)
Nielenže rozkradneme eurofondy, my to kradnutie ešte aj zašmodrcháme pri auditoch. (SME)
Cyklistická Vuelta je podľa očakávania veľmi vyrovnaná. (SME)
Erupcie severne od sopky Bárdarbunga zatiaľ nesprevádza popol. (SME)
Zo sovietskej značky chcú spraviť symbol profesionality. (SME)
Priemyselný východ je pre Kyjev dôležitý. Dúfajú, že cúvne. (SME)
Pre Nemecko nepripadá nečinnosť do úvahy, Slovensko je proti sankciám. (SME)
Východ dostal prvýkrát významný post v Únii. Uznali vplyv Poľska. (SME)
Analýza jazyka by mohla odhaliť, kedy vám niekto klame. (SME)
Pre sochu Svätopluka útočili na médiá a Richarda Sulíka. (SME)
Premiér si vyhradil právo odmietnuť sankcie voči Rusku. (SME)
Kritizuje prezidenta, sám však koná v rozpore s ústavou. (SME)
Komisia vybrala aj firmu, ktorú kedysi odporúčal Richter. (SME)
Dvestopäťdesiat náhrobkov pripomína našich spoluobčanov. (SME)


PRAVDA

Denne osem hodín v jednej robote. "Klasický" pracovný režim je na Slovensku stále najbežnejší, využíva ho viac ako 95 percent pracujúcich. (PRAVDA)
Zase škola. Alebo Hurá, škola? Niektoré deti budú v utorok vstávať s chuťou, iné možno menej. Pre vyše 700-tisíc žiakov základných a stredných škôl sa znovu začínajú školské povinnosti. (PRAVDA)
Ruský rubeľ v pondelok zostúpil na nové rekordné minimum k americkému doláru a v poklese pokračoval aj ruský akciový trh. (PRAVDA)
Štátny sviatok Deň Ústavy SR, ktorý si Slovensko pripomína 1. septembra, navrhuje Matica slovenská (MS) presunúť na 19. septembra. (PRAVDA)
Štátna tlačová agentúra Ruskej federácie sa vrátila k dlhoročnej skratke z čias Sovietskeho zväzu a premenovala sa z ITAR-TASS na TASS. (PRAVDA)
Nigéria v nedeľu potvrdila nový prípad nákazy chorobou ebola u lekárky, ktorej manžel - tiež lekár - už na vírus rovnakej choroby zomrel. (PRAVDA)
Sprísnenie protiruských sankcií, ktoré zvažuje Európska únia pre postoj Moskvy voči Ukrajine, by viedlo iba k ďalšiemu prehĺbeniu súčasnej krízy, tvrdí Čína. (PRAVDA)
Nemecká kancelárka Angela Merkelová označila v pondelok sprísnenie sankcií proti Rusku za nevyhnutné. (PRAVDA)
Predseda parlamentu Pavol Paška zamkol bránu Národnej rady SR verejnosti i poslancom. (PRAVDA)
Izrael chce zabrať 400 hektárov pôdy na okupovanom Západnom brehu Jordánu neďaleko Betlehemu. (PRAVDA)
Parlamentné voľby v Sasku, ktoré sa konali v sobotu, na prvý pohľad výsledkami neprekvapili. A predsa spôsobili poriadny rozruch. (PRAVDA)
Ruský prezident Vladimir Putin a čínsky vicepremiér Čang Kao-li v pondelok zahájili výstavbu prvej časti nového plynovodu Sila Sibíri. (PRAVDA)
Poľsko si v pondelok pripomenulo 75. výročie začiatku druhej svetovej vojny ceremóniou v prístavnom meste Gdansk. (PRAVDA)
Rusko a Ukrajina sa dohodli na usporiadaní ďalšieho kola rokovaní o riešení plynovej krízy. Konať sa bude v sobotu 6. septembra. (PRAVDA)
Ukrajinskí vojaci dostali rozkaz sa stiahnuť z luhanského letiska, o ktoré zvádzali boje s proruskými separatistami. (PRAVDA)
Doterajšie protiruské sankcie bolí neúspešné, uviedol v pondelok český vicepremiér Andrej Babiš. (PRAVDA)
Grécka ekonomika v II. štvrťroku klesala najpomalším tempom od konca roka 2008 - HDP sa medziročne znížil o 0,3 percenta. (PRAVDA)
Predsedom novej politickej strany Sieť sa stal jej zakladateľ Radoslav Procházka, za prvého podpredsedu si delegáti ustanovujúceho snemu v Žiline zvolili martinského primátora Andreja Hrnčiara. (PRAVDA)
Premiér Robert Fico (Smer) urobil mimoriadne zlé rozhodnutie, keď si vyhradil právo odmietnuť sankcie voči Rusku za celú vládu, tvrdí SDKÚ. (PRAVDA)
Zástupcovia východoukrajinských samozvaných republík sú ochotní pristúpiť na zachovanie územnej celistvosti súčasnej Ukrajiny, ak Kyjev uzná ich osobitné postavenie, rovnako ako zvláštne postavenie ruštiny. (PRAVDA)

HN Online

(HN Online)
Na trase Praha – Košice chodí 700-tisíc ľudí, my chceme 50-až 100-tisíc, hovorí šéf Leo Expressu Leoš Novotný. (HN Online)
Počet mladých ľudí na absolventskej praxi sa znížil. Vláda sprísnila podmienky. (HN Online)
Zistenie HN. Firma Žďas, patriaca do skupiny Železiarne Podbrezová, zabojuje o projekt za 35 miliónov eur, ktorý už pred časom získala. (HN Online)
Odmietanie sankcií (HN Online)
Sankcie voči Moskve Rakúsky politik Hannes Swoboda, dlhoročný popredný predstaviteľ európskych socialistov, pre HN: (HN Online)
Na zvýšenú tarifu doplatia najmä veľkí odberatelia. Nahor ju tlačí najmä elektrina zo slnka. (HN Online)
Analytik portálu energieprevas. sk Jozef Badida pre HN: (HN Online)
(HN Online)
Michal Pastier, spolumajiteľ a kreatívny riaditeľ bratislavskej agentúry Zaraguza, aj o biznis plánoch firmy. (HN Online)
Maďarsko, Slovensko, Česko sa ukázali ako „slabé články“ (HN Online)
Jiří Halbrštát, marketingový manažér Manpower Slovenská republika, pre HN: (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Príchod nových hráčov a vládna zľava na vlaky pre študentov zamávajú trhom s osobnou dopravou. (HN Online)
Ako sa firmy pozerajú na absolventskú prax? (HN Online)
ANKETA (HN Online)
(HN Online)
Počet mladých ľudí na absolventskej praxi sa znížil. Vláda sprísnila podmienky. (HN Online)
Koniec dovozu potravín za dumpingové ceny. Tak by mohlo Česko zareagovať, ak "svojim" potravinárom a farmárom nepomôže EÚ. (HN Online)

TA3

Stopy po jeho spolupáchateľoch vedú aj do Česka. Polícia nevylúčila, že za zločinom je česko-slovenská organizovaná kriminálna skupina. Slovák, ktorého chytili v aute s kradnutým bankomatom odmieta vypovedať a jeho totožnosť zatiaľ nezverejnili. (TA3)
Šport+ z 1. septembra (TA3)
71 lodí z troch krajín súťažilo v 5 triedach na 58. ročníku Veľkej ceny Slovenska v jachtingu, ktorá sa konala na Domaši počas uplynulého víkendu. Na podujatí sa zúčastnila celá slovenská špička vrátane bratov Baranovcov, ktorí potvrdili svoju dominanciu. (TA3)
Prvé kolo hádzanárskej Extraligy dopadlo podľa papierových predpokladov, keď nezakopol ani jeden z favoritov. V sobotu však budú až dva slovenské tímy v akcii v rámci 1.predkola Pohára EHF. Vicemajster z Topoľčian privíta holandský Volendam a bronzový tím uplynulého ročníka - Hlohovec zasa tureckú Bursu. (TA3)
Sympatický tím to bude mať podobne ako veľa ďalších ťažšie v tom, že okrem prípravy na extraligové zápasy, musia jeho hráči aj pracovať, šalianske mužstvo funguje na amatérskej báze. (TA3)
Pozoruhodné je, že si Serena zahrá len prvé grandslamové štvrťfinále v tomto roku. Na predošlých troch "majoroch" to dotiahla najďalej do osemfinále. (TA3)
V posledných hodinách letného prestupového obdobia sa zrealizoval ešte jeden zaujímavý obchod. Realu Madrid sa vyzbrojil o útočníka Manchestru United Javiera Hernándeza. Oba kluby sa dohodli na jeho ročnom hosťovaní. (TA3)
Novinkou je, že deviataci absolvujú Testovanie 9, tzv. monitor až v apríli, teda zhruba o mesiac neskôr oproti minulým rokom. Úspešné zvládnutie prijímacích skúšok už nebude jedinou podmienkou prijatia na strednú školu, školy budú po novom brať do úvahy aj priemer známok z povinných vyučovacích predmetov. (TA3)
24 hodín vo svete z 1. septembra. (TA3)
Čím viac sa rozrastá konflikt na Ukrajine, tým viac ľudí v Európe si uvedomuje hrôzu, akú by znamenala vojna globálnych rozmerov na starom kontinente. Práve dnes je to 75 rokov potom, keď nacistické Nemecko zaútočilo na Poľsko, čím sa začal najhorší vojnový konflikt v dejinách. O operácii Fall Weiss sme sa rozprávali s Petrom Velčickým, z klubu vojenskej histórie. (TA3)
Britská polícia by mala dostať mimoriadne právomoci, v rámci ktorých bude môcť zabavovať cestovné pasy osobám podozrivým z terorizmu. Oznámil to dnes britský premiér David Cameron. Londýn chce týmto spôsobom čeliť hrozbe britských islamských radikálov, ktorí odchádzajú bojovať do Iraku a Sýrie. (TA3)
Ostrý štart absolvujú hokejisti Slovana tento štvrtok. Na domácom ľade privítajú Záhreb. Celý tím prišiel medzi fanúšikov do bratislavského nákupného centra, aby sa im predstavil. Slávnostné defilé spojené s autogramiádou sa nieslo v dobrej atmosfére. (TA3)
Z nominácie našej futbalovej reprezentácie na prípravný zápas proti Malte a kvalifikačný proti Ukrajine vypadol po brankárovi Jánovi Muchovi pre zdravotné problémy aj útočník Róbert Vittek. Tréner Kozák povolal na uvoľnený brankársky post Martina Dúbravku z dánskeho Esbjergu. (TA3)
Hlavné správy z 1. septembra. (TA3)
Krvavá dráma sa v Beslane odohrala začiatkom septembra 2004. Ozbrojení útočníci vtedy požadovali uznanie nezávislosti Čečenska, pričom v tamojšej základnej škole uväznili viac ako 1100 rukojemníkov, z toho veľký počet detí. (TA3)
Plán vytvoriť oddiel spoločných aliančných síl rýchlej reakcie je podľa Rasmussena odpoveďou na agresívne ruské správanie sa. V praxi má znamenať viditeľnejšiu prítomnosť NATO na východe Európy tak dlho, ako to bude nevyhnutné. (TA3)
V Žiline sa stretli delegáti strany Sieť na ustanovujúcom sneme strany. Členovia Siete schválili stanovy strany a zvolili jej vedenie. (TA3)
Na štarte 51. ročníka sa stretlo 21 jazdcov z 9 krajín. Naše farby hájili domáci jazdci zo Speedway Clubu Žarnovica na čele s úradujúcim majstrom Európy Martinom Vaculíkom. (TA3)
Matičiar a bývalý poradca premiéra Roberta Fica Drahoslav Machala pri príležitosti osláv Ústavy SR, ktoré na Bratislavskom hrade organizovala Matica slovenská vysvetlil, že 19. septembra 1848 na Myjave Ľudovít Štúr vyhlásil nezávislosť slovenského národa od uhorskej moci. (TA3)
Novou tvárou v drese anglického futbalového giganta Manchester United sa stal Radamel Falco. Podľa blízkeho zdroja agentúry Reuters prichádza kolumbijský kanonier na Old Trafford na sezónne hosťovanie z francúzskeho AS Monaco. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ NA SLOVENSKU

Denníky:

Informácie v angličtine

Správy, spravodajské agentúry

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TA SR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Spravodajstvo Slovenského rozhlasu (Vysielanie verejnoprávneho rozhlasu)
 • Aktuálne - priebežné spravodajstvo internetového portálu Centrum.sk

Týždenníky a časopisy

 • E TREND - online verzia hospodárskeho týždenníka TREND
 • PLUS 7 DNÍ - magazín
 • Je to tak - online mienkotvorný portál
 • FAKTY - kresťanský mesačník blízky Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH)
 • Katolícke noviny - týždenník katolíckej cirkvi
 • Týždeň - týždenník
 • Slovo - týždenník pre politiku a hospodárstvo, ľavicovo orientovaný

Ďalšie médiá na Slovensku a vo svete

NAVŠTÍVTE NAŠU DATABÁZU

Televízne vysielanie

Rozhlasové vysielanie

O médiách

Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk