Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 26.5.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0978USD   27.372CZK   0.71380GBP   307.71HUF   4.1075PLN   7.5383HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia
24. mája:
Ela
23. mája:
Želka

SME

Slovenské ozbrojené zložky kúpia desaťtisíce pištolí za 34amp;#8194;miliónov eur. Očakáva sa víťazstvo Českej zbrojovky a rakúskeho Glocku. (SME)
Tábory pre utečencov môžu byť vhodnejšie na život ako osada na Slovensku, hovoria dokumentaristi. (SME)
Výsledkom trojročnej expedície je obrovská databáza DNA dosiaľ nepoznaných častí planktónu. (SME)
Štát prostredníctvom balíčkov jedným dáva, iným berie. Je to však najmä investícia do volieb. (SME)
Smer opúšťali chudobní a dôchodcovia. Fico stavil v kampani na overenú taktiku. (SME)
Duda v paláci je najlepším PR manažérom strany pred voľbami, hovorí EWA WANATOVÁ. (SME)
Penta celkom ovládne zdravotnú poisťovňu Dôvera, bude ju to stáť do 200 miliónov eur. (SME)
V týchto dňoch uplynulo 220 rokov od narodenia básnika, historika a etnograf. Vieme o ňom málo. (SME)
Jacques Audiard nakrútil film o ľuďoch, ktorých ignorujeme. (SME)
Podľa Fica bolo zavedenie vlakov zadarmo úspešným krokom a počet cestujúcich stúpol o 17 percent. (SME)
Prezidentské voľby boli tesné. Pozrite sa ako vyzerali poľské prezidentské voľby. (SME)
Koalícia v Prahe bude čeliť svojmu prvému odvolávaniu. (SME)
Ak by banky prišli o časť svojich výnosov, pokúšali by sa zarobiť peniaze inde. (SME)
Ak sa modifikovaný organizmus dostane mimo vyhradenej zóny, zahynie. (SME)
Politici majú veľký apetít, s ktorým si zo Štúra vždy odhryznú, čo potrebujú. (SME)
Kontroverzné hračky mali udržiavať očný kontakt s ľuďmi. Následne by im plnili priania. (SME)
Nemecká automobilka preventívne zvoláva do servisov niekoľko stoviek športových vozidiel. (SME)
Tovary, na ktoré sa bude vzťahovať nižšia daň, ukážu až rokovania s výrobcami a predajcami. (SME)
Súťaž na dodávku zbraní za 34 miliónov eur bude musieť preveriť Úrad pre verejné obstarávanie. (SME)
Podľa petičiarov je zodpovedný za meškanie rekonštrukcie tratí. Raši hovorí, že má za sebou výsledky. (SME)


PRAVDA

Investičná skupina Penta Investments, s. r. o. sa prostredníctvom svojej holandskej firmy HICEE stane jediným, a teda 100-percentným akcionárom zdravotnej poisťovne Dôvera. (PRAVDA)
Americké vzdušné sily v pondelok vyslali stíhačky k lietadlu francúzskeho vlajkového dopravcu Air France, ktoré smerovalo z Paríža do New Yorku a údajne bolo terčom anonymnej hrozby. (PRAVDA)
Tornádo, ktoré sa v pondelok prehnalo mestom Ciudad Acuna na severe Mexika, si vyžiadalo minimálne desať životov, desiatky ďalších ľudí sa zranili. (PRAVDA)
Slovenské elektrárne dosiahli v minulom roku čistý zisk vo výške 170 miliónov eur. Hrubý zisk bol na úrovni 531 miliónov eur. (PRAVDA)
Ozbrojený muž zastrelil v pondelok na severovýchode Ukrajiny dvoch ľudí a ďalších dvoch v súčasnosti drží ako rukojemníkov na benzínovej pumpe. (PRAVDA)
Česká polícia v pondelok zasahovala v knižnici v obci Horní Bříza v Plzenskom kraji, kde páchateľ dobodal mladú ženu. (PRAVDA)
Indiu zasiahla vlna horúčav, ktorá si vyžiadala viac než 430 obetí na životoch. Teploty v niektorých častiach krajiny sa blížili až k päťdesiatim stupňom. (PRAVDA)
Na diaľnici D1 smerom z Brna do Ostravy sa v pondelok ráno pri Bedřichoviciach zrazili štyri kamióny. (PRAVDA)
Po mobilnej aplikácii pre záujemcov o vstup do armády vyrukoval rezort obrany aj s akčným videom, ktoré má nalákať mladých mužov, aby sa stali vojakmi. (PRAVDA)
Odstránenie skládky chemického odpadu z bývalých Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej Vrakuni ostane na pleciach hlavného mesta, prípadne štátu. (PRAVDA)
Napätá situácia panuje v obci Garmen na juhozápade Bulharska v súvislosti s protirómskymi protestami, ktoré trvajú už tretí deň. (PRAVDA)
Zníženie sadzby dane z pridanej hodnoty na základné potraviny z 20 % na 10 % by malo stáť rozpočet zhruba 60 mil. eur. (PRAVDA)
Minister obrany USA Ashton Carter cez víkend povedal, že irackej armáde chýba vôľa k boju s islamistami. Na jeho výrok zareagovali nesúhlasne v Iraku aj Iráne. (PRAVDA)
Prostriedky z Operačného programu Doprava môže Slovensko čerpať už len tento rok, k dispozícií ma viac ako jednu miliardu eur. (PRAVDA)
Analytik Tomáš Strážay hovorí, že novozvolený poľský prezident je z Krakova a jeho vzťah k južným susedom môže byť preto intenzívnejší. (PRAVDA)
Celkové straty za bezplatné cestovanie vlakmi podľa súkromného dopravcu RegioJet len v tomto roku dosiahnu najmenej 36 mil. eur. (PRAVDA)
Sedem mŕtvych a desať zranených si v pondelok vyžiadala streľba na armádnej základni v centre Tunisu. (PRAVDA)
Ukrajinské vládne sily majú od nedele ďalšieho mŕtveho vojaka a päť zranených. Oznámil to v pondelok hovorca ukrajinskej armády Andrij Lysenko. (PRAVDA)
Z juhojemenských provincií Dalí a Taizz aj v pondelok pokračuje silná delostrelecká paľba. (PRAVDA)
Na štyri roky nepodmienečne odsúdil v pondelok Okresný súd v Humennom učiteľku Danu K. pre trestný čin sexuálneho zneužívania. (PRAVDA)

HN Online

(HN Online)
Rovnaký dizajn, rovnaké materiály, rovnaké užívateľské prostredie avšak úplne iná cena. Kúpite si falošnú S6 za zlomok jej skutočnej ceny? (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
V posvätnom meste moslimov sa stavia najväčší hotel sveta. Obrovský Abraj Kudai však nevzbudzuje iba nadšenie. (HN Online)
Rebríček desiatky najpredávanejších pív planéty ovládlo iba zopár krajín. (HN Online)
Šéf oddelenia protikorupčnej stratégie amerického ministerstva zahraničných vecí pre Európu George Kent pre HN: (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Anketa HN (HN Online)
(HN Online)
Slovenský holding už na Slovensku nemá veľa možností na ďalšiu expanziu a ich veľký apetít po investíciách presahuje hranice. (HN Online)
CERN je strediskom špičkových vedcov, v ktorom si renomé získali aj naši podnikatelia. (HN Online)
(HN Online)
V sektore by DPH po novom mala platiť posledná firma v reťazci. (HN Online)
Druhé kolo prezidentských volieb u nášho severného suseda prekvapivo ovládol odporca eura aj potratov. (HN Online)
Ficova vláda zmenila vzorec na výpočet poistného. K posledným zmenám došlo tento rok, odvody by už stúpať nemali. (HN Online)
Igor Rattaj povedal pre HNtelevíziu, že TMR chce získať lyžiarske strediská v Rakúsku. Tie podľa jeho slov nevedia robiť biznis. (HN Online)

TA3

Šport+ z 25. mája 2015 (TA3)
Avizované sa stalo skutočnosťou. Tréner Carlo Ancelotti skončil v Reale Madrid. Vedenie španielskeho vicemajstra tým potvrdilo mediálne špekulácie. (TA3)
Futbalisti Galatasaray Istanbul získali svoj jubilejný 20. titul v tureckej lige. Ich najväčší konkurent, mestský rival a obhajca trofeje Fenerbahce remizoval v pondelňajšom dueli 33. kola na ihrisku Basaksehiru 2:2. (TA3)
Tisíce fanúšikov prišli v západnom Londýne osláviť zisk ligového titulu s futbalistami FC Chelsea. Tréner Jose Mourinho im pri tejto príležitosti odhodlane povedal, aby sa pripravili na viac úspechov v nasledujúcej sezóne. (TA3)
Americké stíhačky F-15 eskortovali lietadlo spoločnosti Air France na newyorské Medzinárodné letisko Johna F. Kennedyho. Operácia bola reakciou na anonymnú hrozbu, podľa ktorej sa na jeho palube mala nachádzať chemická zbraň. (TA3)
Najmenej 13 osôb zahynulo po vyčíňaní tornáda v severnom Mexiku, na hraniciach s americkým štátom Texas. Ďalších 180 ľudí utrpelo zranenia. (TA3)
Hostia: Dušan Janíček / Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora, Martin Katriak / Zväz obchodu a cestovného ruchu. (TA3)
Za predbežne neznámych okolností prišli násilnou smrťou o život juhovýchodne od Paríža 38-ročná žena a jej dve deti vo veku šesť mesiacov a päť rokov. (TA3)
Hosť: Katarína Niňajová, Prvá stavebná sporiteľňa (TA3)
Po východoslovenskej rómskej osade v obci Tichý Potok zamieril vládny splnomocnenec pre rómske komunity Peter Pollák do dvoch podobných osád aj v obci Čierny Balog v okrese Brezno. (TA3)
24 hodín vo svete z 25. mája 2015 (TA3)
Hlavné správy z 25. mája. (TA3)
Zástupcovia lekárov stále chcú od zdravotných poisťovní o 30% viac peňazí. Dôvodom sú niektoré stopnuté poplatky, ktoré lekári nemôžu vyberať. Zdravotné poisťovne s tým majú problém, Dôvere vypovedalo zmluvu už 2500 súkromných lekárov. (TA3)
Jediným vlastníkom zdravotnej poisťovne Dôvera bude investičná skupina Penta. Dôvera oznámila, že Penta plánuje cez svoju spoločnosť HICEE získať 50 percent akcií od cyperskej spoločnosti Prefto Holding Limited. Stane sa tak jediným akcionárom. (TA3)
Hosť: Martin Ševela/ tréner AS Trenčín. (TA3)
Tradičnú Zlatú tretru, ktorú sprevádzajú už tradične slávne mená veľkej atletiky, odštartovala s jednodenným predstihom súťaž v hode kladivom mužov a žien. (TA3)
Hlavný cestný ťah na Orave pri Istebnom neďaleko Dolného Kubína ohrozuje zosuv pôdy. Cestári už museli vyviezť niekoľko ton zeminy. Svah nad cestou sa pohol za posledné dva mesiace už druhýkrát. (TA3)
Najlepší FIAT dneška by pokojne mohol niesť znak Alfa Romeo, pretože má luxusný interiér a veľmi dobre jazdí. Oblá karoséria kde-tu uberá z vnútorného priestoru. (TA3)
Švajčiarska daňová správa zverejnila na internete zoznam mien podozrivých zahraničných vlastníkov bankových účtov. Informovala o tom agentúra DPA. (TA3)
Hráč na trúbku Marcus Belgrave, označovaný za patriarchu detroitskej jazzovej scény, zomrel na následky zlyhania srdca vo veku 78 rokov. Informovala o tom agentúra AP a noviny Detroit Free Press. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.