Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 31.7.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0967USD   27.031CZK   0.70410GBP   308.30HUF   4.1435PLN   7.5920HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

Môže sa zdať, že pre slovenskú spoločnosť sú ľudskoprávne témy luxusom, no nie je to tak. Imigrantov bude naša ekonomika vyslovene potrebovať. (SME)
Súd mal zastaviť stíhanie vo veci daňového deliktu aj podplácania cudzích verejných činiteľov. (SME)
Cenovo dostupná virtuálna realita je tu. Vystačí si so smartfónmi. (SME)
Viacerí hráči avizovali, že na galavečer neprídu. Víťazi však svoje trofeje dostanú. (SME)
Kurdi vo svojom „neštáte“ predstavujú najefektívnejšiu lokálnu silu proti Islamskému štátu. (SME)
Pavol Andaházy vybudoval v okolí Prosieka štyri turistické chodníky a neúspešne hľadal podzemné chodby. (SME)
Teploty nad tridsať stupňov sa vrátia. August by mal byť nadpriemerne horúci. (SME)
Sobáše v kostoloch a obradných sieňach majú stále prevahu. (SME)
Žena sa k činu priznala a ukázala policajtom miesto, kde zakopala novorodenca. (SME)
OSN chce zbaviť svet závislosti od fosílnych palív. (SME)
Pred odvetou tretieho predkola Európskej ligy majú futbalisti Žiliny veľkú šancu na postup. (SME)
Najmenší Jaguar dokáže vtiahnuť vodiča do diania na ceste. Pokiaľ ide o riadenie, je to najmenej umelé auto v strednej triede. (SME)
Levy ročne zabijú stovky ľudí. Miestni nechápu, prečo sa svet nezaujíma o nich. (SME)
Je absurdné tvrdiť, že do Európy mieria utečenci, aby znásilňovali ženy a vypaľovali kostoly. (SME)
Daňové príjmy boli rozpočtované v celkovej výške 19,97 miliardy eur. (SME)
Už dlho sledujem jeho rolu katalyzátora, ktorú roky zohráva v justičnej Rocky Horror Picture Show. (SME)
Chaosom v Sociálnej poisťovni a zdravotných poisťovniach sa už začal zaoberať aj minister práce Ján Richter. (SME)
Ohromujúci monument Buzludža bol pýchou bulharských komunistov, teraz dobýja internet. (SME)
Doteraz žiadne mesto neorganizovalo zimné aj letné olympijské hry. (SME)
Budúcnosť automobilizmu sa ukrýva v elektronike a inteligencii. Lenže, prináša to so sebou aj nové bezpečnostné problémy. (SME)


PRAVDA

Občania EÚ vrátane Slovákov sa v súčasnosti na európskej úrovni najviac obávajú prisťahovalectva. Utečencov sa boja viac ako nezamestnanosti. (PRAVDA)
Informačný systém finančnej správy je funkčný a chyby vyplývajú z integrácie nového systému s inými informačnými systémami, tvrdí šéf daniarov. (PRAVDA)
Viacerí republikánski prezidentskí kandidáti asi dúfali, že urážlivé vyhlásenia ich konkurenta Donalda Trumpa predznamenajú začiatok jeho konca. Ale je to naopak. (PRAVDA)
Čerpacie stanice Agip na Slovensku a v Českej republike predchádzajú do skupiny MOL a postupne zmenia názov. (PRAVDA)
Ako na hojdačke emócií. Tak sa opäť cítia príbuzní ľudí z malajzijského lietadla na linke MH370, ktoré vlani zmizlo. Ich city rozvíril nález úlomku krídla. (PRAVDA)
V záhrade pri rodinnom dome v obci Soľ na východe Slovenska polícia našla zakopané telíčko novorodenca. K činu sa priznala 32-ročná matka. (PRAVDA)
Situáciu na finančnej správe, ktorá zasielala nesprávne údaje na výpočet odvodov, treba bezodkladne preveriť, žiada KDH. (PRAVDA)
Konzorcium rafinérie Slovnaft a maďarskej skupiny MVM vylepšilo svoju ponuku na kúpu podielu v spoločnosti Slovenské elektrárne. (PRAVDA)
Jedno z hlavných rakúskych prijímacích centier pre žiadateľov o azyl v Traiskirchene oznámilo, že je preplnené a nových migrantov už nemôže prijať. (PRAVDA)
Unikátny drevený krov chátrajúceho zámku v Hlohovci ešte nedávno vypĺňali tony holubieho trusu. Stále ho tam zostáva dosť. Vynášať tie hrubé nánosy nie je príjemná robota. (PRAVDA)
Zdravotné poisťovne by mali z odvodov, ktoré majú slúžiť hlavne na zdravotnú starostlivosť, prispievať na rozvoj športu. Taká je predstava ministerstva školstva. (PRAVDA)
Košických policajtov sledovala policajná inšpekcia, v autách si našli kamery a mikrofóny. Ministerstvo vnútra prípad zatiaľ bližšie nekomentovalo. (PRAVDA)
Slovenskej agentúre pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) sa v spolupráci s Ministerstvom hospodárstva SR (MH) podarilo v prvom polroku tohto roka uzavrieť jedenásť investičných projektov. (PRAVDA)
Akciová burza v čínskom Šanghaji pokračovala na záver mesiaca v poklese a za celý júl vykázala najvyššiu mesačný stratu za takmer šesť rokov. (PRAVDA)
Koaličné lietadlá, ktoré od vlaňajška operujú v Sýrii, bombardovali pozície radikálnej fronty An-Nusrat, ktorej príslušníci uniesli novo vycvičených členov opozície. (PRAVDA)
Neskúsenosť posádky mohla stáť za pádom vojenského vrtuľníka pri obci Gerlatov. Túto teóriu naznačujú bývalí vojaci, odôvodňujú ju nízkym počtom odlietaných hodín pilotov. (PRAVDA)
Ukrajinský ústavný súd schválil chystané zmeny, ktoré majú v základnom zákone krajiny zakotviť osobitné postavenie povstalcami ovládaných území v Donbase. (PRAVDA)
Najmenej päť ľudí zahynulo pri bombovom útoku na zeleninovom trhovisku v meste Maiduguri na severovýchode Nigérie. (PRAVDA)
Príjmy z daní a odvodov boli v minulom roku výrazne vyššie, ako pôvodne v rozpočte naplánovali analytici rezortu financií. (PRAVDA)
Štyristoosem dní po tom, čo ju proruskí povstalci zajali neďaleko Luhanska, bývalá ukrajinská vojenská pilotka predstúpila pred súd. (PRAVDA)

HN Online

(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Strecha je dole za 14 sekúnd, na stovku sa nové Ferrari rozbehne už za päť. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
„Je to jako bych přesedl z dvouplošníku do raketoplánu,“ komentoval Jeremy Clarkson novou smlouvu na vysílání motoristického pořadu. (HN Online)
Podľa oficiálnych čísiel dosiahol rast čínskej ekonomiky v druhom štvrťroku tohto roka 7 percent. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Ich celková hodnota má byť 170 miliónov eur, čo je oproti minuloročným 100 miliónom výrazný nárast. (HN Online)
(HN Online)
V medziročnom porovnaní je to nárast o 18,2 %. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)

TA3

Obyvatelia obce Prenčov pri Banskej Štiavnici dostali nečakaný dar. Desiatky sociálne odkázaných si mohli prevziať balíčky s potravinami po dátume minimálnej trvanlivosti. Niektorí poslanci chceli takto upozorniť na paradoxnú situáciu. Hoci sú tieto potraviny stále dobré, musia sa likvidovať ako odpad. (TA3)
Na Slovenských cestách sa za prvý polrok 2015 stalo viac ako 6 000 nehôd . V porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška ich bolo len o 120 menej. Polícia hodnotí štatistiku pozitívne. Najviac nehôd sa stalo opäť v Žilinskom kraji. (TA3)
Prokuratúra a prokurátori by mali fungovať po novom. Generálny prokurátor si od zmeny sľubuje efektívnejšie stráženie zákonnosti. Ozývajú sa, ale aj kritické hlasy, tie hovoria o väčšej uzavretosti prokuratúry a posilňovaní právomocí jej šéfa. (TA3)
Euronews z 31. 7. 2015. (TA3)
Británia udelila čínskemu vizuálnemu umelcovi a disidentovi Aj Wej-wejovi šesťmesačné víza na pobyt v krajine a ospravedlnila sa mu za predchádzajúce zamietnutie jeho žiadosti pre údajné odsúdenie v trestnom súdnom procese. (TA3)
Migranti začali popoludní demolovať vybavenie v utečeneckom zariadení v stredočeskom meste Bělá pod Bezdězom. (TA3)
Otvorenie druhého piliera bolo na Slovensku tento rok veľkou témou. Pozreli sme sa teda na to, čo prinesie Sociálnej poisťovni ale aj budúcim dôchodcom. Na otázky odpovedal Milan Roman, predseda sekcie podnikania a zamestnanosti v SDKÚ-DS. (TA3)
Otvorenie druhého piliera by malo tento rok priniesť Sociálnej poisťovni viac ako 400 miliónov eur. Vyplýva to z návrhu rozpočtu poisťovne na budúci rok, ktorý obsahuje aj očakávané hospodárske výsledky v tomto roku. Štát tak bude prvý pilier dotovať menšou sumou, ako pôvodne odhadoval. (TA3)
Uniforma pána Spocka z pôvodného seriálu Star Trek či oblek Supermana z rovnomenného filmu z roku 1978 budú v septembri dražiť v Londýne. (TA3)
Nevyberané vyjadrenia Donalda Trumpa mali podľa jeho súperov ukončiť jeho prezidentskú kandidatúru skôr, ako sa začala. Prieskumy verejnej mienky však ukazujú, že republikáni sa mýlili. Kontroverzný miliardár rebríčky popularity kandidátov na amerického prezidenta s prehľadom vedie. (TA3)
Areál legendárneho kúpaliska Zelená žaba v Trenčianskych Tepliciach po rekonštrukcii za desať miliónov eur privíta v 1. augusta prvých návštevníkov. Jedinečné kúpalisko, dielo českého architekta Bohuslava Fuchsa, chátralo od roku 2001, keď mu praskol bazén. (TA3)
18 mesačné dieťa uhorelo pri požiari obytného domu neďaleko mesta Nábulus na okupovanom Západnom brehu Jordánu. Ďalšie tri osoby, ktoré v dome spali, previezli s ťažkými popáleninami do nemocnice. Úrady z brutálneho útoku podozrievajú židovských extrémistov. (TA3)
Od televízie TA3 až do Tatier prejde so svojím bicyklom Peter Káčer, správca nadácie našej televízie. Cieľom jeho charitatívnej Tour je pomoc ľuďom, ktorí potrebujú finančne náročnú liečbu. Podporte ho aj vy zaslaním prázdnej sms ma číslo 832. (TA3)
Vlaňajší výber daní prekonal všetky očakávania. Štát vyzbieral od firiem a bežných ľudí o takmer miliardu a pol eur viac, ako plánoval. Prečo je to tak? Na túto, ale aj ďalšie otázky odpovedal Juraj Valachy, analytik Tatra Banky. (TA3)
O záhade letu MH370 nám porozprával viac pilot Ján Janok. (TA3)
Štyri obete na životoch si vyžiadal tropický cyklón Komen, ktorý udrel v skorých ranných hodinách na juhovýchodne pobrežie Bangladéša. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenia miestneho meteorologického úradu. (TA3)
Brífing prezidenta finančnej správy Františka Imreczeho, ktorý informoval o situácii ohľadom meškania podkladov z finančnej správy pre sociálnu a zdravotné poisťovne. (TA3)
Hokejistom roka 2015 sa stal Marián Hossa. Krídelník víťaza Stanleyho pohára Chicaga Blackhawks triumfoval v ankete suverénnym spôsobom, keď získal 197 bodov, pričom až o 98 predstihol druhého Tomáša Tatara. (TA3)
Český minister zahraničných vecí Ľubomír Zaorálek čo najskôr odcestuje do Libanonu. Rozhodol o tom krízový štáb, ktorý opäť zasadal kvôli pätici Čechov, ktorí zmizli pred dvoma týždňami v Libanone. Spolu so Zaorálkom by mali vycestovať aj členovia bezpečnostných zložiek. (TA3)
Niektoré mestá a obce majú viac školákov ako miest v základných školách. Preto vo svojich rozpočtoch vyčlenili peniaze na rozšírenie ich kapacít. Robia prístavby a stavajú modulové školy. Keďže financií majú málo, vláda im na tento účel prispeje troma miliónmi eur. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.