Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 23.7.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3465USD   27.454CZK   0.79080GBP   307.15HUF   4.1340PLN   7.6210HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

Nie som ochranár, ale nasraný občan, tvrdí v rozhovore Juraj Lukáč. (SME)
Procházka nie je žiadne politické neviniatko a pláva na rovnakej lodi ako Matovič. (SME)
V popredí sa dlho držal Peter Velits. Druhé miesto obsadil Giovanni Visconti. (SME)
Prezident Andrej Kiska navštívil za dva týždne päť krajín. (SME)
Za zdržanie vyšetrovania aj prepravy obviňuje kyjevská vláda separatistov. (SME)
Policajti zbierali dokumenty o privatizácii v Bratislave, Mochovciach a v Trenčíne. (SME)
V Donecku pokračujú boje, rebeli ustupujú k centru mesta. (SME)
Pacienti musia chodiť do Prahy. Centrum v Ružomberku nefunguje. (SME)
Záchranári v strhnutých autách nikoho nenašli. V horách prišiel o život turista. (SME)
Dany Heatley bol pred pár rokmi jedným z najlepších útočníkov sveta. (SME)
Marija Putinová žije v meste Voorschoten. Starosta sa ospravedlnil. (SME)
Napriek zlým skúsenostiam a obavám je stále lepšie sa zlu postaviť, keď ešte len zbiera sily. (SME)
Lietadlo s 58 ľuďmi na palube havarovalo pri pokuse o núdzové pristátie. (SME)
Starší muži sú podľa štúdie rovnako dobrými darcami spermií ako mladší. (SME)
Napriek tomu, že klesá počet nezamestnaných, nerastie počet tých, čo pracujú. (SME)
Súhlasom sa Igor Matovič chce vyhnúť trestnému stíhaniu. (SME)
Nový škodlivý kód je odvážnejší ako jeho predchodca. (SME)
Najvážnejším kandidátom na post predsedu NKÚ je Pavol Hrušovský. (SME)
Kandidát SDKÚ Ivo Nesrovnal je nízko, predbehla ho aj Zuzana Ťapáková. (SME)
Monitoring výdavkov na kampaň ukazuje na vyššie náklady. Nie sú v ňom však zľavy. (SME)


PRAVDA

V severonigerijskom meste Kaduna v stredu pri dvoch bombových útokoch zahynulo najmenej 82 ľudí. (PRAVDA)
Rusko údajne môže prerušiť dovoz potravín z Ukrajiny pre obchodnú dohodu, ktorú sa Kyjev podpísal s Európskou úniou. (PRAVDA)
Bulharský premiér Plamen Orešarski v stredu po ročnom pôsobení na čele krajiny rezignoval na svoju funkciu. (PRAVDA)
Prezident Andrej Kiska sa v Berlíne stretol s nemeckým prezidentom Joachimom Gauckom. Zhodli sa na tom, že vzájomné vzťahy oboch krajín sú na vynikajúcej úrovni. (PRAVDA)
Náhodný turista informoval horských záchranárov, že pod Veľkým Kriváňom v Malej Fatre našiel mŕtvolu človeka. (PRAVDA)
Objem plynu prepravovaného na Ukrajinu z EÚ reverzným tokom sa znížil v dôsledku protestu Gazpromu, tvrdí Jurij Prodan. (PRAVDA)
Sťažnosť Čentéša podanú 28. decembra 2012, v ktorej namietal porušenie základného práva nevymenovaním za generálneho prokurátora bude riešiť Ústavný súd. (PRAVDA)
Keďže boli v posledných dňoch nad Malou Fatrou časté búrky, poľského turistu zrejme zasiahol blesk. Presnú príčinu a čas smrti však určí až súdna pitva. (PRAVDA)
Pri leteckej havárii na Taiwane údajne prišlo o život zrejme 47 osôb a 11 ďalších je zranených. Informovala o tom agentúra AP s odvoláním na tchajwanské ministerstvo dopravy. (PRAVDA)
Demonštrácie na podporu Palestínčanov sa tento týždeň konali v Berlíne, vo Frankfurte nad Mohanom, v Essene a v ďalších nemeckých mestách. (PRAVDA)
Rusko môže zrušiť dovoz všetkých potravín z Ukrajiny pre dohodu, ktorú podpísal Kyjev s Európskou úniou, uviedla to agentúra Ria Novosti. (PRAVDA)
Privolaný lekár nariadil zdravotno-bezpečnostnú pitvu na zistenie presnej príčiny smrti. Začalo sa trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. (PRAVDA)
Britské ministerstvo dopravy vydalo vyhlásenie, v ktorom potvrdilo prevzatie oboch letových záznamníkov z malajzijského boeingu zostreleného nad Ukrajinou. (PRAVDA)
Dragoslava Kosmajaca vraj zadržali v čiernohorskom stredisku Kotor, po vypočutí prokuratúrou a políciou ho však opäť prepustili. (PRAVDA)
Iránska štátna televízia informovala, že rokovania o tamojšom jadrovom programe so zástupcami šiestich svetových mocností by mali pokračovať začiatkom septembra. (PRAVDA)
Prietrž mračien, ktorá sa v pondelok prehnala Žilinou, narobila najväčšie škody v mestských častiach Brodno, Považský Chlmec, Vranie a Budatín. (PRAVDA)
Slovensko má z peňazí Európskej únie v programovom období 2007 až 2013 využiť do konca roka 2015 ešte takmer 5,167 mld. eur. (PRAVDA)
Loď Costa Concordia po dva a pol roku od stroskotania opustila prístav pri ostrove Giglio a vydala sa na svoju poslednú plavbu do Janova, kde ju zošrotujú. (PRAVDA)
Za stredajším zostrelením dvoch stíhačiek ukrajinskej armády môže byť zodpovedné priamo Rusko. Naznačila to ukrajinská Bezpečnostná rada. (PRAVDA)
Ku kauze nahrávky Radoslava Procházku priložil Igor Matovič ďalší diel. Procházku vyzval, aby umožnil zverejnenie úplnej nahrávky ich rozhovoru o platení inzercie bez dokladov a o pozadí financovania prezidentskej kampane. (PRAVDA)

HN Online

Kontroverzný podnikateľ Ignác Ilčišin, ktorý sa preslávil hlavne spormi so štátom o podiel v Transpetrole, rieši ďalší problém. (HN Online)
(HN Online)
Po roku a pol Ústavný súd rozhodol, že Čentéšovu sťažnosť na postup exprezidenta Gašparoviča prerokuje a rozhodne o nej. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Lietadlo sa snažilo núdzovo pristáť v zlom počasí. Na palube malo 58 ľudí. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Šéf strany OĽaNO zdôraznil, že nevie ako sa nahrávka dostala von. A žiada Procházku, aby sa priznal. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)

TA3

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová vstúpili úspešne do siedmeho podujatia série FIVB Beach Grand Slam v kalifornskom stredisku Long Beach. V prvom zápase C-skupiny hlavnej súťaže zdolali úradujúce vicemajsterky Európy Tanju Goricanecovú a Tanju Hüberliovú 2:0 (14, 21). (TA3)
Situácia v súvislosti s krízou na Ukrajine dominovala dnešnému stretnutiu hláv štátov Slovenska a Nemecka v Berlíne. Prezident SR Andrej Kiska ukončil sériu piatich nástupných zahraničných ciest oficiálnou návštevou Spolkovej republiky Nemecko. Vo svojom sídle ho prijal nemecký spolkový prezident Joachim Gauck. (TA3)
Hlavné správy z 23. júla (TA3)
Stovky squatterov opúšťajú údajne najvyšší slum sveta. Venezuelské úrady odštartovali prvú vlnu vypratávania mrakodrapu, ktorý sa stal synonymom devastácie a pochybného spôsobu života. Prvú tisícku jeho nelegálnych obyvateľov čaká po takmer desaťročí nový život. Najkontroverznejšiu budovu v Caracase zasa koniec neveselej éry. (TA3)
Ústavný súd na dnešnom neverejnom zasadnutí rozhodol o sťažnosti Jozefa Čentéša o nevymenovaní do funkcie generálneho prokurátora. Senát zložený z predsedu Ladislava Orosza a sudkýň Ľudmily Gajdošíkovej a Marianny Mochnáčovej prijíma Čentéšovu sťažnosť na ďalšie konanie po tom, čo došlo k zmenám v zložení senátov Ústavného súdu. (TA3)
Najmenej 82 obetí na životoch si vyžiadali dva bombové útoky, ku ktorým došlo dnes v meste Kaduna na severozápade Nigérie. Informovala o tom agentúra Reuters. (TA3)
Bulharský premiér Plamen Orešarski v stredu po ročnom pôsobení na čele krajiny rezignoval na svoju funkciu. Urobil tak v súlade s dohodou medzi politickými stranami, ktoré sa zhodli na vypísaní predčasných parlamentných volieb naplánovaných na začiatok októbra. (TA3)
Upratovanie po veľkej vode, Vrátna dolina 23. 7. (TA3)
Po Alpách dominuje Poliak Rafal Majka na cyklistickej Tour de France aj v Pyrenejách a v stredu vyhral 17. etapu, ktorá viedla zo Saint Gaudens na vrchol Pla d´Adet a merala 124,5 km. Jazdec tímu Tinkoff-Saxo dosiahol druhé víťazstvo na 101. ročníku Tour, predtým triumfoval v alpskej 14. etape. (TA3)
Slovensko má ešte rok a pol na to, aby vyčerpalo zvyšnú sumu z pridelených eurofondov. Ak si to rozmeníme na drobné, ide o sumu viac ako 5 miliárd eur. Už mesiace je pritom reálna hrozba, že časť peňazí minúť nestihneme a tak o ne definitívne prídeme. (TA3)
Ministri a diplomati 28 členských krajín EÚ dnes v rámci zasadnutia Rady pre všeobecné záležitosti v Bruseli - ukončili prístupový proces Litvy do eurozóny. (TA3)
Viaceré svetové futbalové hviezdy vrátane Argentínčana Lionela Messiho sa predstavia na charitatívnom zápase, ktorý sponzoruje pápež František. V stredu o tom informovali médiá vo Vatikáne. (TA3)
Ukrajina dostáva z reverzného toku zo západu smerom na východ menej plynu. Vyhlásil to dnes ukrajinský minister energetiky Jurij Prodan. Ten nepriamo obvinil ruský Gazprom, že pod hrozbou obmedzení dodávok pre západne krajiny - takto škodí Ukrajine. (TA3)
Štyridsaťsedem ľudí dnes zahynulo a ďalších 11 utrpelo zranenia pri havárii lietadla taiwanskej spoločnosti TransAsia, ktoré sa dnes v nepriaznivom počasí pokúsilo núdzovo pristáť na ostrove Pcheng-chu neďaleko západného pobrežia Taiwanu. Informovala agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie taiwanského ministerstva dopravy. (TA3)
Slovenský dôchodcovia čoraz viac využívajú bankové služby. Potvrdzujú to aj údaje zo sociálnej poisťovne, ktorá ku koncu júna zasielala peniaze viac ako 890 tisíc seniorom. Naopak počet vyplácaných dôchodkov v hotovosti - cez pošty, klesá. (TA3)
Hosť: Jozef Bíreš, riaditeľ štátnej veterinárnej a potravinovej správy. (TA3)
Hlavný tréner momentálne najlepšieho svetového tenistu Novaka Djokoviča Boris Becker priznáva, že so svojím srbským zverencom nie sú veľkí kamaráti, ale vzájomne sa rešpektujú. (TA3)
V prvom kvartáli dosiahol deficit verejných financií krajín eurozóny úroveň 2 celé 7 desatin percenta. Oproti koncu minulého roka je to nárast o jednu desatinu. Toto číslo by ale žiadne výrazne zmeny v smerovaní európskej ekonomiky nemalo priniesť. Pozrime sa ale na Grécko. (TA3)
V Bratislave sa dnes zišla právnická špička takmer z celého sveta. Na pôde Paneurópskej vysokej školy sa uskutočnil svetový kongres Medzinárodnej akadémie komparatívneho práva. (TA3)
Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair musí splatiť 10 mil. eur, ktoré dostala v rámci štátnej pomoci od Francúzska. Rozhodli o tom regulačné úrady EÚ. Francúzsko poskytlo spoločnosti Ryanair pomoc, aby podporilo jej pôsobenie na troch malých regionálnych letiskách. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ NA SLOVENSKU

Denníky:

Informácie v angličtine

Správy, spravodajské agentúry

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TA SR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Spravodajstvo Slovenského rozhlasu (Vysielanie verejnoprávneho rozhlasu)
 • Aktuálne - priebežné spravodajstvo internetového portálu Centrum.sk

Týždenníky a časopisy

 • E TREND - online verzia hospodárskeho týždenníka TREND
 • PLUS 7 DNÍ - magazín
 • Je to tak - online mienkotvorný portál
 • FAKTY - kresťanský mesačník blízky Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH)
 • Katolícke noviny - týždenník katolíckej cirkvi
 • Týždeň - týždenník
 • Slovo - týždenník pre politiku a hospodárstvo, ľavicovo orientovaný

Ďalšie médiá na Slovensku a vo svete

NAVŠTÍVTE NAŠU DATABÁZU

Televízne vysielanie

Rozhlasové vysielanie

O médiách

Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk