Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 23.4.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3834USD   27.459CZK   0.82390GBP   307.78HUF   4.1926PLN   7.6199HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

SME

Majora sledovali aj pre luxusný spôsob života, po zadržaní ho prepustili. (SME)
Na trh Európskej únie môžu doraziť rezne za necelé 4 eurá. Obchod s našimi východnými susedmi sa otvára. (SME)
V Screeneri sa venujeme udeľovaniu Národných filmových ocenení Slnko v sieti. (SME)
Vo voľbách predsedu Najvyššieho súdu kandiduje aj Zuzana Ďurišová. (SME)
Ukrajinská vláda obnovila protiteroristickú operáciu. (SME)
Štát priznal, že mu chýbajú peniaze, štvrť miliardy eur z DPH sa nechce vzdať. (SME)
Kyjevská vláda proti ukrajinským extrémistom zasiahnuť musí, hoci nie sú takou hrozbou, ako tvrdí Moskva. (SME)
Mourinho sa vyhráža, nepozdáva sa mu termín šlágra anglickej Premier League. (SME)
Ak víťaz tendra neplatí dodávateľom, u susedov ho nahradí aj štát. (SME)
Nemecká zbrojárska firma stavia v Rusku najmodernejší výcvikový tábor. (SME)
Mladý slovenský útočník bojuje v Prahe o Gagarinov pohár. V Leve ho za výkony chvália. (SME)
Našli sme rodinu, ktorá vybudovala na mieste starého mlyna krásnu farmu. (SME)
Autosalón v Pekingu odhalil nové SUV, poznáme aj pohonnú techniku. Interiér ostal pred verejnosťou ukrytý. (SME)
Smer nechce robiť zmeny, ktoré zrýchlili znižovanie nezamestnanosti. (SME)
Kandidátov na europoslancov sme sa spýtali na sledovanie filmov na internete. (SME)
Severokórejčania aj zo zakázaných seriálov zisťujú, aký je okolitý svet. (SME)
Spočítali sme, aké rozloženia bytov sú u nás najčastejšie. Aké sú najčastejšie problémy bytov a čo si všímať pri kúpe? (SME)
Možno ani váš život nebude mať pointu. Ale to nič. Rozhoduje obsah. (SME)
Brankára majstra Rastislava Staňu to ťahalo do Švédska. So Slovanom Bratislava rokoval, rozhodne sa v najbližších dňoch. (SME)
Americká vláda plánuje prísnejšie sankcie a stratégiu ako počas studenej vojny. (SME)


PRAVDA

Všeobecná zdravotná poisťovňa sa chce zbaviť akcií, ktoré má v štrnástich slovenských kúpeľoch. (PRAVDA)
Sudca v Kansase rozhodol, že vojak Bradley Manning, ktorý si odsluhuje 35-ročný trest za odovzdanie tajných informácií, si môže zmeniť meno na ženské. (PRAVDA)
Eurokomisár pre energetiku Günther Oettinger sa vo štvrtok zíde v Bratislave k trojstranným rokovaniam o plyne (PRAVDA)
Zo šiestich stavebných spoločností pre potvrdenú kartelovú dohodu zaplatila pokutu v termíne iba spoločnosť Skanska. (PRAVDA)
O vyslanie svojich vojakov do Poľska a pobaltských štátov rozhodol Washington v reakcii na ruskú vojenskú aktivitu a udalosti na Ukrajine. (PRAVDA)
Študent prišiel pri výbuchu o prsty v breznianskej strednej škole, keď so spolužiakom na toalete manipulovali s doteraz presne nezistenou výbušnou látkou. (PRAVDA)
Registračné pokladnice pre lekárov, úspory na mzdách a tovaroch v štátnej správe, zlepšovanie výberu DPH - takto bude vláda konsolidovať. (PRAVDA)
Palestínsky radikálny Hamas a Organizácia pre oslobodenie Palestíny (OOP) sa dohodli, že do niekoľkých týždňov zostavia spoločnú vládu. (PRAVDA)
Podľa ministra vnútra Roberta Kaliňáka Ukrajinci požiadali o azyl rovno na hraniciach. Žiadny zvýšený nával z Ukrajiny v tomto období však u nás nie je. (PRAVDA)
Turecký premiér verejne vyjadril sústrasť potomkom arménskych obetí masového zabíjania vojskami vtedajšej Osmanskej ríše spred sto rokov. (PRAVDA)
Rusko navrhlo usporiadať trojstranné rokovania o dodávkach zemného plynu Ukrajine v pondelok 28. apríla v Moskve. (PRAVDA)
Mesto Trenčín musí zverejniť výsledky právneho auditu. Nariadil mu to krajský súd, ktorý sa zaoberal žalobou občianskeho združenia Centrum environmentálnych aktivít. (PRAVDA)
Proruskí ozbrojenci z východeu Ukrajiny v stredu priznali, že zadržiavajú amerického novinára, ktorého podozrievajú z "nekalých aktivít". (PRAVDA)
Pre ruskú štátnu kasu je strategicky dôležité udržať súčasné príjmy z predaju plynu do Európskej únie. (PRAVDA)
Sýrsky poslanec za komunistickú stranu sa stal prvým vyzývateľom prezidenta Baššara Asada do júnových volieb, ktoré rozhodnú o hlave štátu blízkovýchodnej krajiny. (PRAVDA)
Aj keby sa vraj podarilo vyriešiť konflikt na Ukrajine, Washington chce Moskvu čo najviac izolovať na medzinárodnej scéne. (PRAVDA)
Ruské ministerstvo financií opäť zrušilo týždennú aukciu štátnych dlhopisov pre nedostatočný dopyt. (PRAVDA)
Aj napriek avizovaným kontrolám chytili policajti počas uplynulých štyroch sviatočných dní až 140 opitých vodičov. (PRAVDA)
Súčasný predseda Najvyššieho súdu Štefan Harabin bude mať v májových voľbách protikandidátku. (PRAVDA)
Vládny kabinet na svojom stredajšom rokovaní schválil návrh novely zákona o podmienkach prevodu majetku štátu na iné osoby (PRAVDA)

HN Online

(HN Online)
Pred desiatimi rokmi prišla na Slovensko automobilka Kia. Pozrite sa, ako zmenila našu ekonomiku. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Skrachovaný komplex Slovany nahradia v Bratislave nové stavby. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Slovenský dlh dosiahol 55,4 percenta. Znamená to, že vláda bude musieť ušetriť približne 300 miliónov eur. (HN Online)
(HN Online)
Rusko podľa kyjevskej vlády podporuje teroristov a separatistov na východe krajiny. (HN Online)
(HN Online)

TA3

Hádzanári Tatrana Prešov vyhrali v odvetnom finálovom zápase Slovenského pohára nad tímom HC Sporta Hlohovec vysoko 32:21 a ôsmykrát v rade sa radovali z celkového triumfu v súťaži. (TA3)
Good Angels Košice vedú vo finále play-off extraligy basketbalistiek 2013/2014 nad MBK Ružomberok 2:1 na zápasy. Druhé víťazstvo si zverenky Maroša Kováčika vybojovali v stredajšom treťom stretnutí, v ktorom si doma v Infiniti aréne poradili so súperkami presvedčivo 74:58. (TA3)
Úprava podmienok predaja akcií štátu v spoločnosti Slovak Telekom (ST) je hlavným cieľom novely zákona o podmienkach prevodu majetku štátu na iné osoby. Navrhovaná účinnosť zákona je od 1. júla tohto roka. (TA3)
Minister pôdohospodárstva pripravil novelu, ktorá im to znemožní aj v ďalších rokoch. Má to však háčik. Trh so slovenskou pôdou sa pred zmenou zákona na jeden mesiac otvorí a cudzinci sa k naším pozemkom budú môcť dostať. (TA3)
Hlavné správy z 23. apríla (TA3)
Sudca v americkom Kansase v stredu rozhodol, že vojak Bradley Manning, ktorý si odsluhuje 35-ročný trest za odovzdanie tajných informácií skupine WikiLeaks, si môže zmeniť meno na ženské. Manning sa tak oficiálne bude volať Chelsea Elizabeth Manningová. (TA3)
Vláda v dnes predložených východiskách rozpočtu verejnej správy dokazuje, že nezvláda riadenie verejných financií a pokračuje v zadlžovaní Slovenska. Tvrdia to opozičné strany SDKÚ-DS a KDH. (TA3)
Súčasný predseda Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin bude mať v májových voľbách protikandidátku. Do súboja o post predsedu Najvyššieho súdu SR sa proti nemu postaví sudkyňa a predsedníčka senátu správneho kolégia Zuzana Ďurišová. (TA3)
Španiel Alberto Contador je s 308 bodmi naďalej lídrom rebríčka Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI). Slovenskému reprezentantovi Petrovi Saganovi zo stajne Cannondale patrí 5. priečka. (TA3)
Hosť: Štefan Rychtárik, analytik Národnej banky Slovenska. (TA3)
Trenčianski aktivisti tvrdia, že mesto už tri roky porušuje infozákon. Ich žiadosť o zverejnenie právneho auditu im bola zamietnutá. Radnica pritom tvrdí, že okrem žiadateľov o informácie musí rešpektovať aj práva tretej strany. (TA3)
Veľkonočný nápor turistov má Rím za sebou a už sa chystá na ďalšiu vlnu. Tentoraz je dôvodom kanonizácia dvoch pápežov, ktorá bude už v nedeľu. (TA3)
Praha zažila hokejový sviatok. Emóciami nabitý duel medzi Levom Praha a Metalurgom Magnitogorsk prilákal do českej metropoly tisíce fanúšikov KHL. (TA3)
Na Slovensko prišla významná návšteva zo športového sveta. 5 olympijských medailí, 11 z MS a jeho úspechy zo SP je aj ťažko spočítať. Hovoríme o legendárnom nórskom lyžiarovi Lasse Kjusovi. (TA3)
Pozrite si tlačovú besedu predsedu strany KDH Jána Figeľa a podpredsedu strany Miloša Moravčíka, v ktorej reagovali na informácie Európskeho štatistického úradu o prekročení 55-percentej hranice dlhu Slovenska. (TA3)
Premiér Robert Fico ani dnes neodpovedal na otázky novinárov. Podľa podpredsedu vlády a ministra vnútra Roberta Kaliňáka je za tým jeho zdravotný stav. Fico sa objavil v prítomnosti médií, keď vítal a odprevádzal prezidenta SR Ivana Gašparoviča, ktorý sa zúčastnil na zasadnutí Bezpečnostnej rady SR. (TA3)
Víťazom 78. ročníka klasických cyklistických pretekov Valónsky šíp, ďalšieho podujatia WorldTour, sa stal Španiel Alejandro Valverde z tímu Movistar. Skvelý vrchár Valverde bol najrýchlejší v záverečnom cieľovom stúpaní na Mur de Huy a trasu dlhú 194 km zo Charleroi do Huy zvládol za 4:36:45 h. (TA3)
Vidieť a počuť priame svedectvá o tom, čo sa dialo v koncentračných táboroch pôsobí na ľudí omnoho silnejšie, ako čítanie článkov. Atmosféru z týchto čias zachytáva mrazivý dokument s názvom Kinderblock 66. Hovorili sme s výkonným producentom tohto dokumentu Stevenom Moskovicom. (TA3)
Austrálske stredisko koordinujúce pátranie po nezvestnom boeingu Malaysia Airlines v stredu informovalo o náleze nešpecifikovaného materiálu, ktorý vyplavil oceán 10 kilometrov východne od mesta Augusta na juhozápadnom výbežku kontinentu. (TA3)
Na Slovensku žijú takmer dva milióny mladých ľudí do 30 rokov. Predstavujú vyše 37 percent obyvateľstva. Viac ako 70 percent mladých ľudí by však uprednostnilo život v inej krajine. Uvádza to Stratégia Slovenskej republiky pre mládež na roky 2014–2020. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ NA SLOVENSKU

Denníky:

Informácie v angličtine

Správy, spravodajské agentúry

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TA SR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Spravodajstvo Slovenského rozhlasu (Vysielanie verejnoprávneho rozhlasu)
 • Aktuálne - priebežné spravodajstvo internetového portálu Centrum.sk

Týždenníky a časopisy

 • E TREND - online verzia hospodárskeho týždenníka TREND
 • PLUS 7 DNÍ - magazín
 • Je to tak - online mienkotvorný portál
 • FAKTY - kresťanský mesačník blízky Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH)
 • Katolícke noviny - týždenník katolíckej cirkvi
 • Týždeň - týždenník
 • Slovo - týždenník pre politiku a hospodárstvo, ľavicovo orientovaný

Ďalšie médiá na Slovensku a vo svete

NAVŠTÍVTE NAŠU DATABÁZU

Televízne vysielanie

Rozhlasové vysielanie

O médiách

Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk