Panoráma.sk
N O V I N Y
Hlavné správyZ domova Ekonomika Európska únia Publicistika Bratislava Svet Česko Kultúra Šport Hokej Futbal Krimi Zdravie Cestovanie Hry BývanieHiking Horolezectvo Lyžovanie Motorizmus Technológie a IT Internet
News in English and German: Slovakia What World Thinks Neighbors of Slovakia
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 28.7.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0997USD   27.021CZK   0.83710GBP   313.16HUF   4.3629PLN   7.4855HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch

PRAVDA

Donald Trump poprel akúkoľvek spojitosť svojej osoby s Ruskom v reakcii na krádež e-mailov Demokratickej strany, z ktorej mal profitovať počas kampane. (PRAVDA)
Nemecká polícia v Brémach na severe krajiny evakuovala nákupné stredisko kvôli 19-ročnému mladíkovi, ktorý utiekol z psychiatrickej liečebne. (PRAVDA)
Zatiaľ iba mlčanie. Prokuratúra, či už krajská, alebo Generálna, nevysvetľuje obvinenie elitného prokurátora Vasiľa Špirka. Nevieme, za čo je konkrétne stíhaný. (PRAVDA)
Česko zintenzívni ochranu štátnych hraníc s Rakúskom i Nemeckom. Na zasadaní vlády ČR o tom v Prahe informoval minister vnútra Milan Chovanec. (PRAVDA)
Iránsko-nemecký tínedžer, ktorý minulý týždeň v piatok zastrelil v mníchovskom obchodnom centre Olympia deväť ľudí a následne aj sám seba, nenávidel Turkov a Arabov. (PRAVDA)
Predaj automobilov skupiny Volkswagen za január až jún medziročne stúpol o 1,5 percenta na 5,12 milióna. (PRAVDA)
Na roku 2016 je najhoršie to, že z neho ešte ostáva päť mesiacov. Ak si uvedomíme, koľko zlého sa už udialo, ponúka sa otázka - čo všetko sa môže ešte pokaziť? (PRAVDA)
Nemecká polícia neďaleko Stuttgartu zadržala 15-ročného chlapca, ktorého podozrieva z možnej prípravy útoku. Pri domovej prehliadke našla množstvo nábojov a dýk. (PRAVDA)
Pri azylovom stredisku v bavorskom Zirndorfe zhorel kufor. Svedkovia hovorili o výbuchu, polícia však žiadne stopy po výbušninách v batožine nenašla. (PRAVDA)
Tisíce príslušníkov Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi začali v Kyjeve záverečnú časť procesie, ktorá poburuje ukrajinských nacionalistov. (PRAVDA)
Pápež František priletel popoludní do juhopoľského Krakova. Začal tak svoju prvú návštevu Poľska od nástupu do čela katolíckej cirkvi pred tromi rokmi. (PRAVDA)
Súd v USA po takmer 35 rokoch prepustil Johna Hinckleyho z psychiatrie. Hinckley v roku 1981 postrelil vtedajšieho prezidenta Ronalda Reagana a tri ďalšie osoby. (PRAVDA)
Druhým z dvojice teroristov, ktorí v utorok zavraždili kňaza v kostole na severe Francúzska, je zrejme Abdel Malik P. zo Savojska. (PRAVDA)
Brusel odporučil členským krajinám EÚ nepokutovat Španielsko a Portugalsko za rozpočtové deficity. (PRAVDA)
Na nevyužívanej zelenej ploche pri križovatke Karloveská – Molecova v bratislavskej Karlovej Vsi chce Bratislava vytvoriť park. (PRAVDA)
Východoeurópske krajiny, vrátane Slovenska, schválili predaj zbraní za miliardu eur pre blízkovýchodné krajiny, ktoré ich posielajú do Sýrie, píše The Guardian. (PRAVDA)
Republikánsky kandidát amerických prezidentských volieb Donald Trump je človek, ktorý má rád pozornosť. Tým, že sa v kampani dostal tak ďaleko, prekvapil i seba. (PRAVDA)
Ministerstvo zdravotníctva SR zriadilo od 15. júna tohto roka odbor ošetrovateľstvo. Od 1. augusta by ho mala viesť ministerská sestra Tatiana Hrindová. (PRAVDA)
Ozbrojení prívrženci arménskej opozície, ktorí už viac ako desať dní okupujú policajnú stanicu v metropole Jerevan, zajali nových rukojemníkov. (PRAVDA)
Tri akcie o rozdielnych pohľadoch na partnerský život čakajú v sobotu Bratislavu. Po ročnej prestávke sa do ulíc hlavného mesta vráti Dúhový Pride. (PRAVDA)

Denník N

Expozícia v bratislavskej Galérii Statua bola súčasťou tradičného bratislavského podujatia Socha a objekt XXI. (Denník N)
Podľa prieskumu, ktorý tento týždeň zverejnila agentúra Pew Research Center, má značná časť Američanov problém s technológiami určenými na vylepšovanie našich myslí a tiel. (Denník N)
Ak ide o výšku, vo svete oficiálne vedú muži z Holandska a ženy z Lotyšska. (Denník N)
Čo som sa za dva dni naučil od detí z detských domovov. (Denník N)
Bez nej by remeslo zaniklo, Pezinčanka zachraňuje ľudovú tradíciu výroby majoliky. (Denník N)
Pol storočia od projektu Apollo sme nedokázali vyslať ľudí na Mesiac, súkromníci sú však razantnejší. Už o 9 rokov chcú stáť na Marse. (Denník N)
Reč je o stavbách dokopy za miliardu eur, ktoré sa možno dajú urobiť oveľa skromnejšie pri takmer rovnakom úžitku. (Denník N)
Úhor Eric z Rovníkovej Guiney videl plavecký bazén prvýkrát v živote až na olympiáde. Osamelá plavba a boj s nekonečným bazénom mu zmenili život a zo dňa na deň sa stal senzáciou. (Denník N)
Hnutie kazateľa Gülena je dobrým príkladom toho, aké zložité sú v skutočnosti pomery v moslimskom svete. (Denník N)
Minister Kaliňák mal odísť, aby sa vyšetrovanie kauzy Bašternák aspoň javilo ako nezávislé. Šéf prokuratúry Jaromír Čižnár je v práci limitovaný Smerom, hovorí uznávaný advokát Peter Kubina. (Denník N)

SME

Za popularitou slovenských zbraní medzi teroristami sú aj masové výpredaje z armádnych skladov. (SME)
Streľba v Mníchove má bujaré nezamýšľané dozvuky. (SME)
Naznačil to už aj prezident Obama. (SME)
Vyhrážka má reálny základ. (SME)
Železiarne môžu skončiť aj v rukách juhokórejskej firmy. (SME)
Here musel reagovať na obvinenia, že si robí reklamu. (SME)
Frešo zdôraznil, že kolektory sú nevyhnutné. (SME)
Z ulíc, čo mali byť bulvármi, sa vytratil život. Obsadili ich autá. (SME)
Martikán myslí na OH v Tokiu. (SME)
Boli sme na predpremiére. (SME)
Zbrane a muníciu z východnej a strednej Európy určili na mnohých fotografiách. (SME)
Tyler Johnson napokon zostáva v Miami. (SME)
Posilňovať alebo kardio? Odborníci radia, že treba oboje, ale správne. (SME)
Hamšík prišiel o hviezdneho spoluhráča. (SME)
Peter Szolcsányi vysvetľuje, prečo sa nám rozbúcha srdce, keď sa zaľúbime. (SME)
Geocaching hrajú státisíce ľudí po celom svete. (SME)
K vylúčeniu Turecka z NATO nedôjde. (SME)
Tohtoročná úroda bude jedna z najvyšších. (SME)
Väčšina rusky hovoriacich Lotyšov cíti spolupatričnosť s Ruskom aj so ZSSR. (SME)
Na kozmickej misii pracovali aj Slováci. (SME)

HN OnlineTA3

Do štúdia sme pozvali Tatianu Janíčkovú, majsterku Európy v cyklotriale. (TA3)
Mladé slovenské hádzanárky do 18 rokov nepripravili prekvapenie v osemfinále MS. V Bratislave prehrali s Nórskom 19:30 napriek výbornému úvodu. (TA3)
Trnavský Spartak čelí veľkej výzve. Už celkom blízko má play off Európskej ligy UEFA. Musí však v 3. predkole zdolať ťažkú viedenskú prekážku menom Austria. (TA3)
Šport+ z 27. júla. (TA3)
Názor, že Rusko ukradlo e-maily zo serverov demokratickej strany je pritiahnutý za vlasy. Vyhlásil to republikánsky prezidentský kandidát Donald Trump. Elektronická komunikácia bola zverejnená v predvečer začiatku nominačného snemu demokratov. (TA3)
Francúzske médiá odhalili totožnosť druhého útočníka, ktorý v kostole podrezal kňaza. Je ním údajne Abdel Malik P zo Savojska. Teroristická organizácia Islamský štát medzitým zverejnila video na ktorom sa obaja mladíci prisahajú vernosť šéfovi skupiny. (TA3)
Pamiatku zavraždeného kňaza si uctili Francúzi v parížskej katedrále Notre Dame. Na bohoslužbu prišiel prezident François Hollande aj viacerí politici. Počas omše platili veľmi prísne bezpečnostné opatrenia. (TA3)
Posledná séria džihádistických útokov je podľa Pápeža Františka jasným dôkazom toho, že Európa je vo vojne. Starý kontinet sužujú konflikty záujmov a boj o peniaze. (TA3)
Prezident SR Andrej Kiska sa v poľskom Krakove stretol s pápežom Františkom v rámci 31. ročníka Svetových dní mládež. Ešte pred týmto stretnutím potvrdil, že chce pápeža opäť pozvať na Slovensko. (TA3)
Potraviny a nápoje patria k tým najlacnejším v rámci Európskej únie. Nižšie ceny potravín sú už len v siedmich krajinách európskej dvadsaťosmičky. V porovnaní s krajinami V4 sú však potraviny na Slovensku najdrahšie. Vyplýva to z aktuálnej analýzy Poštovej banky, ktorú zostavila na základe údajov Eurostatu. (TA3)
Iránsko-nemecký tínedžer, ktorý minulý týždeň v piatok zastrelil v mníchovskom obchodnom centre Olympia deväť ľudí a následne aj sám seba, bol pravicovým extrémistom "nenávidiacim Turkov a Arabov". Napísal to denník Frankfurter Allgemeine Zeitung. (TA3)
Hlavné správy z 27. júla. (TA3)
Pôrodníci majú v letných mesiacoch najviac práce. Slovenky totiž najčastejšie privádzajú na svet svojich potomkov počas júna až augusta. Podľa prognózy populačného vývoja do roku 2060, ktorú urobil Infostat, bude počet Slovákov pribúdať. (TA3)
Rozkopané cesty, či úseky, na ktorých sa tvoria kolóny. Slovákom mala byť pri týchto problémoch nápomocná aplikácia. Ministerstvo dopravy na nej pracuje už vyše roka, pričom Národný systém dopravných informácii mal byť hotový už na prelome júna a júla. (TA3)
Relácia Spektrum z 27. júla 2016. (TA3)
Prezident USA Barack Obama vyjadril opäť obavy z možnosti, že by ho vo funkcii vystriedal republikán Donald Trump, ktorému vyčíta, že mu chýbajú "základné vedomosti o svete" a nepreukazuje záujem si ich doplniť. (TA3)
Pri azylovom stredisku v bavorskom Zirndorfe neďaleko Norimbergu explodoval kufor. Polícia informácie o výbuchu nepotvrdila, uviedla však, že na mieste zasahuje. Zranenie zrejme neutrpel nikto. (TA3)
Vedeli ste, že vašu práčku pravdepodobne poháňa elektromotor vyrobený na Slovensku? Práve u nás totiž pred 23 rokmi uzrel svetlo sveta prvý takýto motor. Odvtedy ho vo svojich práčkach používajú poprední svetoví výrobcovia bielej techniky. O výrobe elektromotorov sme sa rozprávali s Branislavom Bračíkom, generálnym riaditeľom spoločnosti Askoll Slovakia. (TA3)
Francúzske médiá vedome rezignujú po najnovších teroristických útokoch na zverejňovanie fotografií a záberov atentátnikov. Chcú tým, ako to formuloval šéfredaktor denníka Le Monde Jérôme Fenoglio v úvodníku, zabrániť posmrtnej glorifikácii páchateľov. (TA3)
Začiatok olympijských hier sa nezadržateľne blíži a z Ria hlásia menšie organizačné problémy. Najvážnejším z nich bolo nedokončené ubytovanie v olympijskej dedine. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.