Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 28.2.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1240USD   27.438CZK   0.72780GBP   303.03HUF   4.1524PLN   7.6885HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

Opozičný líder Boris Nemcov nebol prvou obeťou vraždy, ktorá kritizovala Putina či ruskú politiku. Sú medzi nimi novinári aj tajní agenti. (SME)
Opozičný líder vyzýval k účasti na protivládnom proteste, pár hodín potom ho zastrelili. Putin vraždu označil za provokáciu. (SME)
Odborníci na starovekú históriu hovoria o nevyčísliteľných škodách. (SME)
Grécko by mohlo odbočiť na najbližšej odbočke z EÚ. (SME)
Herecký predstaviteľ pána Spocka, Leonard Nimoy, známy zo série Star Trek, podľahol pľúcnej chorobe. (SME)
Hoci počet dopravných nehôd túto zimu neklesol, smrteľné nehody sú menej časté. Z celkového hľadiska počet úmrtí klesá len mierne. (SME)
Doklady o vysokoškolskom štúdiu v Česku aj na Slovensku budú rovnocenné, študentom odpadne byrokracia. (SME)
Hlas Slovenska v Európskej únii počuť. Do tvorby zákonov sa však nezapájame. (SME)
Aj keď sa polícii viete preukázať dokladmi o emisnej a technickej kontrole, musíte podľa zákona ísť na administratívnu kontrolu. (SME)
Vodcu karelu hľadali aj v USA, obchodoval s kokaínom aj nelegálnou ťažbou železnej rudy. (SME)
Občianski aktivisti protestovali proti výstavbe podzemných garáži na Bratislavskom hrade. (SME)
Čím je k trpasličej planéte sonda Dawn bližšie, tým je pre vedcov teleso väčšou záhadou. (SME)
Antony Hegarty chce, aby sme ho oslovovali ona. Zaslúži si to. (SME)
Ukrajinská hrivna vo štvrtok predpoludním prerazila svoje historické minimum. (SME)
José Mujica sa pre svoj jednoduchý životný štýl stal symbolom celej Latinskej Ameriky. (SME)
Mosty a okná na súčasnej bankovke sú vymyslené, dizajn je strohý a neosobný. Môže vyzerať platidlo ako kúsok umenia? (SME)
Na Bratislavskom hrade je už vykopaná aj jama na stavbu garáži, aktivisti však chcú diskutovať o možných alternatívach. (SME)
Finančná správa dvakrát po sebe vrátila tie isté nadmerné odpočty DPH. (SME)
Okrem štátnej firmy sa o trať zaujíma aj RegioJet, Leo Express, Arriva a ČD. (SME)
V menších obchodoch kúpite za gastrolístky aj drogériu, cigarety a alkohol. (SME)


PRAVDA

V centre Moskvy večer z piatka na sobotu zastrelili bývalého ruského vicepremiéra a v súčasnosti kritika Kremľa Borisa Nemcova. Ruský prezident Vladimír Putin hovorí o nájomnej vražde a provokácii. (PRAVDA)
Rusko podalo v piatok sťažnosť na Litvu v súvislosti s jej dodávkami zbraní ukrajinskej armáde. Pobaltská krajina týmto činom podľa Ruska porušila svoje obchodné záväzky. (PRAVDA)
Vysokí predstavitelia Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe vyhlásili, že vývoj na Ukrajine dospel do momentu, ktorý môže rozhodnúť o vojne alebo mieri. (PRAVDA)
Maďarský premiér Victor Orbán vo svojej správe "o stave národa" dôrazne obhajoval svoju politiku kritizovanú v zahraničí, najmä v Európskej únii a v Spojených štátoch. (PRAVDA)
Na okresných súdoch začínajú chýbať sudcovia. Noví najprv musia absolvovať previerky spoľahlivosti a do práce nastúpia najskôr na jeseň. (PRAVDA)
Plán reforiem pre Grécko je úmyselne formulovaný neurčito, aby bolo ľahšie pre neho získať súhlas, tvrdí grécky minister financií. (PRAVDA)
Pre meteorológov sa v nedeľu začína jar, marec je z ich pohľadu jarný mesiac. V najbližších dňoch však nepredpokladajú žiadne veľké oteplenie, ale ani kruté mrazy či záplavy. (PRAVDA)
Cvičia so zbraňami, oblečení sú v maskáčoch, majú hodnosti a hovoria si Slovenskí branci. Pozornosť upútali po tom, čo sa ich bývalý člen pridal na stranu separatistov na východe Ukrajiny. (PRAVDA)
K streľbe došlo najmenej na štyroch rôznych miestach neďaleko seba. Identitu obetí ani to, či mali nejaký vzťah ku strelcovi, polícia nezverejnila. (PRAVDA)
Najhoršie postihnutá je provincia Pandžšír, odkiaľ je hlásených 186 mŕtvych. Ide o najväčšie nešťastie svojho druhu v časti Afganistanu za 30 rokov. (PRAVDA)
Protikorupčné opatrenia a situácia na Ukrajine boli predmetom rozhovoru veľvyslanca USA Theodora Sedgwicka a slovenského premiéra Roberta Fica. (PRAVDA)
Rusko nevylučuje, že by čínskym investorom mohlo dať prístup k väčšinovým podielom v ruských ropných a plynových poliach. (PRAVDA)
Pokojný protest proti výstavbe garáží na Bratislavskom hrade sa koná pri múroch Bratislavského hradu. (PRAVDA)
Ruská vláda požiada parlament, aby mohla v tomto roku minúť až 3,2 bilióna rubľov (viac ako 52 miliárd dolárov) z rezervného fondu. (PRAVDA)
Prokurátor sa na mieste voči rozsudku odvolal. Podľa neho je prvostupňový rozsudok nezákonný z viacerých dôvodov, ktoré uvedie v odvolaní. (PRAVDA)
Grécko žiada solidaritu a pomoc s vlnou nelegálnych imigrantov. "Inak vydáme cestovné dokumenty 300-tisíc imigrantom a tí zaplavia Európu," odkazuje. (PRAVDA)
Problémy majú Arabi v niekoľkých častiach provincií Irbílu a Ninive. Milície svojím bojom rozšírili územie ovládané Kurdmi až o 40 percent. (PRAVDA)
V kontajneri na komunálny odpad v Kežmarku objavili vo štvrtok ľudskú lebku. Objavila ju čašníčka reštaurácie pri vyhadzovaní odpadkov. (PRAVDA)
Polícia zadržanie odmietla komentovať, uviedla len, že výsluch "mladého muža" sa začne v sobotu. (PRAVDA)
Najmladšie slovenské mesto využilo novelizáciu zákona, ktorá umožnila zasahovať obecným políciám aj na území obcí, ktoré vlastnú políciu nemajú. (PRAVDA)

HN Online

Prinášame exkluzívnu reportáž z najprestížnejšieho hodinkárskeho salónu. Iba v magazíne prečo nie?! (HN Online)
(HN Online)
Grécky premiér uistil, že jeho vláda už o tretí záchranný program žiadať nebude. Takúto formu pomoci označil za sociálne deštruktívnu. (HN Online)
Otrasné Apple mapy, dizajn iPhonu 6 či kopírovanie Androidu. Veci, kvôli ktorým sa Jobs „chytá za hlavu“. (HN Online)
Fettuccine či pappardelle, čo vás zahrejú. Zima po taliansky. (HN Online)
Starší manželský pár sa pustil do stavby nového domova na chorvátskom ostrove Pag. Ďalšie sťahovanie už neplánujú, a preto si dali na dome záležať. (HN Online)
Ako sa u nás žilo počas 2. svetovej vojny. Pozrite si platy či ceny potravín za prvej Slovenskej republiky. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Pred dvoma desaťročiami sa všetko pripravovalo na to, že pri Košiciach vyrastie nový závod japonskej značky. (HN Online)
Notebooky VAIO sa stali aj na slovenskom trhu pomerne obľúbené najmä pre ich kvalitu a dizajn. Bude taký aj smartfón? (HN Online)
Na Nemcova vystrelil neznámy útočník štyrikrát. Ruský prezident Putin vraždu odsúdil a dodal, že mohlo ísť o cielenú provokáciu. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Legenda seriálu Star Trek Leonard Nimoy zomrel vo veku 83 rokov. Príčinou bolo ochorenie pľúc. (HN Online)
(HN Online)
Sociálne siete a internet rozdelili ľudí na dve skupiny ľudí. Kvôli fotografii týchto šiat. (HN Online)

TA3

Hostia: PharmDr. Tatiana Foltánová, PhD / farmaceutická fakulta UK v Bratislave, Beata Ramljaková / podpredsedníčku Slovenskej aliancie zriedkavých chorôb a Jana Szaboová, mamička, ktorej dcérka trpí zriedkavým ochorením. (TA3)
Neďaleko moskovského Kremľa v piatok večer zastrelili popredného vodcu ruskej opozície, bývalého vicepremiéra Borisa Nemcova. Oznámili to svetové agentúry s odvolaním sa na informácie ruských úradov a štátnych médií. (TA3)
Úradujúci ženský basketbalový majster Good Angels Košice suverénne vstúpil do play-off. v úvodnom štvrťfinálovom zápase deklasoval doma Banskú Bystricu 89:44 a len jedno víťazstvo ho delí od postupu do semifinále. (TA3)
Šport+ z 27. februára (TA3)
Vyradila Karolínu Plíškovú aj Petru Kvitovú, no na tretiu Češku už Španielka Carla Suárezová na turnaji v Dauhe nestačila. Lucie Šafářová si po výhre 6:3 a 6:2 zahrá o šiesty titul v kariére proti Viktorii Azarenkovej. (TA3)
Doterajší priebeh 52. majstrovstiev sveta v klasických lyžiarskych disciplínach vo švédskom Falune pre TA3 zhodnotil Ivo Ivanič, predseda bežeckého úseku SLA. (TA3)
Protesty v uliciach talianskej metropoly sa zmenili na násilnosti a tvrdé strety s políciou. Do ulíc vyšli aktivisti, ktorým sa nepáči politika krajne pravicovej strany Liga proti severu. Tá veľmi otvorene a tvrdo vystupuje proti imigrantom a jej líder Matteo Salvini na zajta zvolal demonštráciu. (TA3)
Svet má vážny problém, s ktorým si nevedia rady ani mnohí odborníci a špecialisti. A nejde o vojny, choroby, hlad ani o terorizmus. Mimoriadne živú diskusiu na internete rozpútala fotka dámskych šiat. Nevinnú fotografiu zverejnila istá Američanka, ktorú tieto šaty zaujali počas nakupovania. (TA3)
Dokument z 27. februára (TA3)
Vo finále turnaja ATP v Dubaji sa stretnú dvaja najvyššie nasadení hráči Roger Federer a Novak Djokovič. Federer zdolal v úvodnom piatkovom semifinále ešte len 18-ročného Chorváta Bornu Čoriča za 57 minút v dvoch setoch hladko 6:2, 6:1. (TA3)
Sedem mŕtvych si vyžiadalo brutálne vyčíňanie strelca v americkom štáte Missouri. K streľbe došlo podľa polície najmenej na štyroch miestach neďaleko od seba. Jeden muž streľbu prežil. (TA3)
Dobré správy z 27. februára (TA3)
Hneď na úvod jarnej časti sezóny 2014/2015 najvyššej slovenskej futbalovej súťaže bol na programe šláger medzi domácim Slovanom Bratislava a MŠK Žilina (0:2). (TA3)
24 hodín vo svete z 27. februára (TA3)
Predstavitelia Odborového zväzu KOVO a Zväzu autobusovej dopravy sa na dnešnom rokovaní v Žiline dohodli na kolektívnej zmluve vyššieho stupňa vo verejnej cestnej doprave, ktorá zamestnancom garantuje mzdový rast na úrovni 2,5 %. Po rokovaní o tom informoval predseda OZ KOVO Emil Machyna. (TA3)
Pred Bratislavský hrad dnes prišlo protestovať asi 20 aktivistov. Požadujú, aby vedenie Národnej rady pozastavilo výstavbu garáží v areáli hradu. Vedenie parlamentu sa s nimi dohodlo, že približne o dva týždne zorganizujú spoločné stretnutie odborníkov, ktorí majú k výstavbe čo povedať. (TA3)
Preplnené kancelárie, spisy na zemi a po skriniach. Aj takto to vyzerá na najväčšom okresnom súde v Bratislave. Už roky je v podnájme krajského súdu v budove Justičného paláca. Sudcovia sa sťažujú, že sa už nemajú kde pohnúť. O archívoch ani nehovoriac. Riešením má byť sťahovanie do novej budovy. Tá však zatiaľ iba chátra. (TA3)
Nová nádej pre ľudí s ochrnutými končatinami. Bionická ruka zmenila život aj mladému Rakúšanovi. Aj keď k dokonalosti jej ešte chýba vnímanie teploty či dotyku, pre nositeľa znamená návrat do života. (TA3)
Hlavné správy z 27. februára (TA3)
Vo veku 83 rokov zomrel Leonard Simon Nimoy, americký herec, filmový režisér, básnik a fotograf, ktorý sa preslávil najmä úlohou Spocka v seriáli a sérii filmov Star Trek. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ NA SLOVENSKU

Denníky:

Informácie v angličtine

Správy, spravodajské agentúry

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TA SR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Spravodajstvo Slovenského rozhlasu (Vysielanie verejnoprávneho rozhlasu)
 • Aktuálne - priebežné spravodajstvo internetového portálu Centrum.sk

Týždenníky a časopisy

 • E TREND - online verzia hospodárskeho týždenníka TREND
 • PLUS 7 DNÍ - magazín
 • Je to tak - online mienkotvorný portál
 • FAKTY - kresťanský mesačník blízky Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH)
 • Katolícke noviny - týždenník katolíckej cirkvi
 • Týždeň - týždenník
 • Slovo - týždenník pre politiku a hospodárstvo, ľavicovo orientovaný

Ďalšie médiá na Slovensku a vo svete

NAVŠTÍVTE NAŠU DATABÁZU

Televízne vysielanie

Rozhlasové vysielanie

O médiách

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk