Panoráma.sk
N O V I N Y
Hlavné správyZ domova Ekonomika Európska únia Publicistika Bratislava Svet Česko Kultúra Šport Hokej Futbal Krimi Zdravie Cestovanie Hry BývanieHiking Horolezectvo Lyžovanie Motorizmus Technológie a IT Internet
News in English and German: Slovakia What World Thinks Neighbors of Slovakia
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 21.9.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1972USD   26.103CZK   0.88622GBP   308.85HUF   4.2785PLN   7.4745HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch

PRAVDA

Deväť rokov za mrežami si má odpykať hlavný projektant. (PRAVDA)
Odvtedy, čo Novákmi otriasol ničivý výbuch vo Vojenskom opravárenskom podniku, prešlo už desať a pol roka. (PRAVDA)
Ide o Obrannú stratégiu, Vojenskú stratégiu a Dlhodobý plán rozvoja obrany s dôrazom na výstavbu a rozvoj Ozbrojených síl SR s výhľadom do roku 2030. (PRAVDA)
Prievidzskí policajti zadržali mladého amerického basketbalistu Chrisa P., ktorý má hrávať za Prievidzský basketbalový klub a momentálne ho vypočúvajú policajti. (PRAVDA)
Vo Veľkej Lomnici by mal v budúcnosti vzniknúť priemyselný park, územie na jeho výstavbu pripravujú spoločnosti Tatramat, a. s., a GVM, s. r. o. (PRAVDA)
Ministerstvo dopravy a diaľničiari zahrnuli obchvat mesta na rýchlostnej ceste R4 do priorít. (PRAVDA)
Tím špeciálneho prokurátora Roberta Muellera sa z nich pokúsi získať aj viac informácií súvisiacich s pôsobením Michaela Flynna ako bezpečnostného poradcu. (PRAVDA)
Do konca augusta tohto roka vyhlásilo osobný bankrot 2 390 osôb. Je to o 284 % viac ako za celý rok 2016. (PRAVDA)
Celoplošné testovanie vedomostí piatakov z matematiky a slovenského, resp. maďarského jazyka sa v tomto roku uskutoční. (PRAVDA)
Náhradná stanica plne nahradí kapacity tej súčasnej a v službách prinesie zvýšenie kvality a komfortu. (PRAVDA)
Takmer štyridsať kilometrov ciest za 2,2 milióna eur v Banskobystrickom kraji má opraviť malá firma, ktorej skúsenosti sú viac než otázne. (PRAVDA)
V Banskej Bystrici slávnostne začali prevádzku novej autobusovej stanice, ktorá je prepojená s nákupným centrom. (PRAVDA)
Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou skonštatoval, že mu Fakultná nemocnica v Nitre nesprávne poskytla zdravotnú starostlivosť. (PRAVDA)
Predsedovia koaličných strán sa tento týždeň stretli bez toho, aby o rokovaní informovali médiá. (PRAVDA)
Rozhodnutie Soulu obnoviť humanitárnu pomoc vyvolalo rozporuplné reakcie medzi juhokórejskou verejnosťou i vo svete. (PRAVDA)
CDU/CSU sa po voľbách môže spojiť buď so sociálnymi demokratmi, alebo s liberálmi a zelenými. Druhú potenciálnu koalíciu Nemci označujú pre jej farby Jamajka. (PRAVDA)
Americký štát tvrdí, že federálna vláda pri budovaní múru prekračuje svoju autoritu tým, že odstupuje od zákonov o životnom prostredí a inej legislatívy. (PRAVDA)
V New Yorku sa ako sprievodné podujatie rozpravy VZ OSN koná konferencia venovaná Zmluve o všeobecnom zákaze jadrových skúšok. (PRAVDA)
Rakúsko začalo s náhodnými kontrolami v blízkosti hraníc so Slovenskom. (PRAVDA)
Americký prezident vyvolal prejavom rozporuplné emócie, keď povedal, že ak bude KĽDR ohrozovať Spojené štáty, Washington ju úplne zničí. (PRAVDA)

Denník N

Netreba meniť zákony, stačí vidieť záujem, hovoria predstavitelia Mostu-Híd o nových vzdelávacích centrách. (Denník N)
Ak chce slovenský film pomýšľať na zlatú sošku, má pred sebou ešte dlhú cestu. (Denník N)
Známe spojenie o masle na hlave pochádza ešte z čias, keď sa skutky stávali, konkrétne zo stredoveku. (Denník N)
Denník N Považská Bystrica sa opýtal zaujímavých ľudí z Považskej Bystrice a jej okolia na to, čo by sa malo v regióne zmeniť. (Denník N)
(Denník N)
V hre by sa mohli ocitnúť napríklad drahé lietadlá Eurofighter Typhoon. Ruské migy by mala armáda prevádzkovať v prechodnom období, aj keď budeme mať nové lietadlá. (Denník N)
V piatok sa začína medzinárodný festival Divadelná Nitra. O hlavných témach 26. ročníka píše jeho riaditeľka. (Denník N)
Koho by volili stredoškoláci? A čo to hovorí o tom, ako môžu dopadnúť župné voľby. (Denník N)
Riaditeľ školy, ktorý nepomohol žiačke zranenej vrhačskou guľou, sa nechystá skončiť. Hlavná školská inšpektorka sa čuduje, prečo zriaďovateľ nekoná. (Denník N)
Slovenská armáda musí prezbrojiť svoje stíhacie letectvo. Na veľké rozhadzovanie však zatiaľ nemá. Víťaz preto nebude najlepší možný, ale cenovo najprijateľnejší. (Denník N)

Aktuality

(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)

SME

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom. (SME)
Dopravná časť je v testovacej prevádzke. (SME)
Udržanie starých stíhačiek bude drahé. (SME)
Môže získať tretí titul majstra sveta. (SME)
Americká akadémia uvidí príbeh nelegálneho pašeráka Adama. (SME)
Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska. (SME)
To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách. (SME)
Ide o veľké množstvo peňazí. (SME)
V centre sa báli spraviť portrét Fica. (SME)
Kde sa asi tak nachádza Nambia? (SME)
To, že sa kroksy vracajú, nie je žiadna náhoda. (SME)
Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD. (SME)
Prírodné liečivá, ktoré pomôžu prekonať príznaky ochorenia. (SME)
Real Madrid strelil zatiaľ iba deväť gólov. (SME)
Agentúra zisťovala, aké slovo v rozhodovaní voličov má Putin. (SME)
Cesty upchali nehody. (SME)
Výbuch supervulkánu by bol katastrofický, hovorí geochronológ Martin Danišík. (SME)

HN OnlineTA3

Od spustenia akčných plánov pre najmenej rozvinuté okresy uplynul už viac ako rok. Väčšina samospráv z okresu Vranov nad Topľou ale stále čaká na schválenie sľúbených príspevkov od štátu. Medzi najväčšie investičné zámery patrí Centrum vodných športov na Domaši alebo vytvorenie pracovných miest vo vranovskom priemyselnom parku Ferovo. Projekty sú však zatiaľ len na papieri. (TA3)
Popradská samospráva nedokáže nájsť východisko z vážnej krízy. Dôležitá časť poslancov v auguste primátora vyzvala, aby pre alkoholový škandál odstúpil, inak budú rokovania zastupiteľstva blokovať. Odvtedy mestský parlament nedokáže prijať žiadne rozhodnutie. Nevyšiel ani politický obchod, od ktorého si primátorovi stúpenci sľubovali, že by mohol napätie v meste uvoľniť. (TA3)
Časť opozície chce zvolať sériu mimoriadnych rokovaní parlamentných výborov pre kolaps portálu Slovensko.sk. Informovali o tom na brífingu poslanci Jozef Viskupič z OĽaNO a Karol Galek zo SaS. (TA3)
Pozrite si tlačovú besedu predstaviteľov OĽaNO a SaS. Opoziční poslanci chcú zvolať mimoriadny výbor národnej rady pre projekt Slovensko.sk. (TA3)
USA sa zbaví každý mesiac určitého objemu dlhopisov s končiacou sa splatnosťou. Mesačne by malo ísť o cenné papiere v hodnote 10 miliárd dolárov. Horná hranica predajov sa má postupne až do októbra budúceho roka zvyšovať na 50 miliárd. Ide o ďalšie opatrenie na stabilizáciu menovej politiky USA popri postupnom zvyšovaní úrokových sadzieb. (TA3)
Počet osobných bankrotov na Slovensku stále stúpa. Do konca augusta tohto roka vyhlásilo takzvaný malý konkurz 2390 ľudí, čo je o 284 percent viac ako za celý vlaňajšok. Ukázala to analýza poradenskej spoločnosti Bisnode. (TA3)
V členských krajinách Európskej únie sa v tomto období vášnivo diskutuje na tému ohodnocovania vyslaných pracovníkov do zahraničia. Európska komisia by totiž mala do októbra zmeniť právnu úpravu v tejto oblasti. O možných dôsledkoch na firmy na Slovensku sme sa rozprávali s Petrom Kremským, riaditeľom Podnikateľskej aliancie Slovenska. (TA3)
Pozrite si prehľad cien nehnuteľností v Bratislave a v Prešove. (TA3)
Ako sme vás už informovali, Rakúsko sa pustilo do boja proti prevádzačom. V blízkosti hraníc so Slovenskom robia policajti a vojaci náhodné kontroly. Čoraz viac prevádzačov sa totiž snaží dostať utečencov na sever Európy práve cez Slovensko. (TA3)
V Mexiku pokračujú záchranné práce po ničivom zemetrasení, ktoré krajinu zasiahlo v utorok. Podľa najnovších informácii prišlo o život najmenej 230 ľudí. Ďalších vyše sto sa podarilo z trosiek zachrániť. (TA3)
Rôzne druhy škôl by sa mohli zlučovať a vytvárať sústavu škôl, takzvané vzdelávacie centrá. To je podľa Mosta-Híd budúcnosť pre slovenské školstvo. Podľa strany takéto centrá môžu na Slovensku fungovať už dnes a netreba preto meniť zákony. (TA3)
Celonárodné testovanie piatakov bude. V rozpočte rezortu školstva na to našli 160-tisíc eur. Testovanie sa uskutoční 22. novembra papierovou formou a žiaci si tak overia vedomosti zo slovenčiny a matematiky. Ministerka školstva Martina Lubyová považuje vstupné hodnotenie na začiatku druhého stupňa za dôležité. (TA3)
Český najvyšší súd rozhodol o dovolaní Jana Silovského, ktorý mal v úmysle bojovať v Sýrii v radoch extrémistickej organizácie Islamský štát, za čo si má odpykať trest šesť rokov odňatia slobody. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz. (TA3)
Minister dopravy a výstavby Arpád Érsek využil možnosť a v rámci pracovnej cesty do Galanty si nechal zmerať krvný tlak v jednom z Vlakov zdravia. Tie až do konca budúceho týždňa jazdia po Slovensku. (TA3)
V Banskej Bystrici slávnostne začali prevádzku novej autobusovej stanice, ktorá je prepojená s nákupným centrom a je považovaná za aktuálne najmodernejšiu na Slovensku. V plnom režime by mala fungovať od soboty. (TA3)
Piloti spoločnosti Ryanair odmietli navrhovaný systém odmien, ktorý ich mal presvedčiť, aby pracovali aj počas nároku na voľno, a vyzvali vedenie aerolínií, aby zlepšilo ich pracovné aj mzdové podmienky. (TA3)
Americký filmový herec a politik rakúskeho pôvodu Arnold Schwarzenegger navštívil Dóm sv. Štefana v bavorskom meste Passau, kde sa zúčastnil na organovom koncerte a následne si na tamojšom organe aj sám zahral. Podľa vlastných slov si tak splnil celoživotný sen. (TA3)
Podľa koordinovaného svetového času nastane jesenná rovnodennosť v piatok 22. septembra o 20.02 h. To znamená, že na Slovensku sa jeseň podľa astronomických výpočtov začne v ten istý deň o 22.02 h stredoeurópskeho letného času. (TA3)
Nestáva sa často, aby štátny predstaviteľ nejakej krajiny prirovnal oficiálny príhovor svetového lídra k zvieracím zvukovým prejavom. Šéf severokórejskej diplomacie si také prirovnanie dovolil. Do ríše zvierat nasmeroval šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa. (TA3)
Florian Philippot, dlhé roky považovaný za pravú ruku šéfky francúzskeho Národného frontu Marine Le Penovej, oznámil, že je rozhodnutý opustiť toto krajne pravicové zoskupenie. Philippotov odchod môže podľa pozorovateľov vyvolať rozkol v radoch Národného frontu a prinajmenšom svedčí o napätí v tomto hnutí po porážke v májových prezidentských voľbách. (TA3)

RTVS

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Spravodajské portály / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuality.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas: Rádio Slovensko, Rádio Regina - regionálne vysielanie, Rádio Devín, Rádio_FM, Radio Slovakia International, Rádio Klasika, Rádio Litera, Rádio Junior
 • Rádio Expres
 • Rádio Frontinus - regionálna rozhlasová stanica
 • Jemné melódie - hudobná stanica
 • Rádio Kiss - regionálna rozhlasová stanica
 • Rádio Lumen - vysielanie pre kresťanov

© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.