Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 17.9.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2956USD   27.532CZK   0.79360GBP   313.70HUF   4.1876PLN   7.6255HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

Osobitný status pre Donbas nestačí separatistom a uráža Ukrajincov. (SME)
Vo štvrtok sa Škótsko v referende rozhoduje, či zostane v Británii alebo sa osamostatní. (SME)
Seriál Andrea za hranicou objavuje miesta, ktoré bežní turisti nenavštevujú. (SME)
Ani škótsky nacionalizmus neukojí veľkorysé delenie právomocí. Rovnako ako všade inde aj jemu ide o konečné víťazstvo. (SME)
Súdnu radu povedie Jana Bajánková, Najvyšší súd Daniela Švecová. (SME)
Stavba hlavnej dopravnej tepny mešká. Prečítajte si, čo nás čaká na cestách v blízkom čase. (SME)
Rusko vyhrá, ak Západu postačí, keď zo správ zmiznú mŕtvoly a zničené budovy. (SME)
Za obeť podkôrnemu hmyzu padajú aj najvzácnejšie časti tatranských dolín vrátane limby. (SME)
V našich kinách je nový slovensko­-český film, ktorý je originálny, zrelý a suverénny experiment. (SME)
Koniec kariéry a čo potom? Mnohí športovci končia pri alkohole a hazarde. (SME)
V Ružinove našiel psíčkar pri chodníku rezeň, v ktorom boli napichané pripinačiky. (SME)
Zvláštna stavba asi súvisela s uctievaním mesiaca. Má najmenej päťtisíc rokov. (SME)
Všetko sa raz skončí. Lacné vtipy na úrovni ich autora. (SME)
Miroslav Jílek odchádza po dvadsiatich rokoch. So svojím nástupcom je spokojný. (SME)
Z divízie DS urobí samostatnú značku. Konkurovať chce v zisku na jedno auto. (SME)
Možnosťami sú dočasné členstvo v Únii na 18 mesiacov a riadne rokovania o vstupe. (SME)
Keďže prezident odmietol vymenovať dvoch sudcov, súd je nekompletný. (SME)
Americký vesmírny úrad pošle peniaze na pilotované lode Boeingu a SpaceX. (SME)
Väčšina krajín by bola radšej, keby sa Británia nerozpadla. (SME)
Diskusná relácia RTVS Večera s Havranom na tému vizuálny smog. (SME)


PRAVDA

Situácia s dodávkami plynu sa komplikuje ešte pred začatím vykurovacej sezóny. Slovenská strana sa preto začala obracať na Česko a Rakúsko. (PRAVDA)
Modernejšie a rýchlejšie záchranky. Ministerstvo zdravotníctva zavádza pravidlá pre vybavenie sanitiek, ale aj operačných stredísk, ktoré ich na výjazdy posielajú. (PRAVDA)
Dom, pre ktorý polícia uzatvorila celú Švermovu ulicu v Galante a evakuovala neďalekú školu, bol plný nebezpečných chemikálií. (PRAVDA)
Český exprezident Václav Klaus v stredajšom materiáli britskej vysielacej stanice BBC označil rozdelenie krajiny za "veľmi jednoduchú" vec. (PRAVDA)
Vážení poslanci, ja sa nevyhrážam, ale iba informujem, že každého, kto nehlasoval, zapíšeme do zoznamu červenou farbou, opakoval šéf snemovne Alexandr Turčynov. (PRAVDA)
Polícia na juhozápade Anglicka oslobodila osem Čechov, ktorých proti svojej vôli nútili pracovať pre skupinu ôsmich osôb východoeurópskeho pôvodu. (PRAVDA)
V porovnaní s inými európskymi krajinami na Slovensku stále netvorí alternatívna doprava významný podiel na doprave. Cyklodoprava predstavuje asi dve percentá. (PRAVDA)
Podvody v sociálnom systéme stoja Francúzsko 20 až 25 miliárd eur ročne. (PRAVDA)
Iracké sily spustili v stredu intenzívnu vojenskú operáciu proti povstalcom z Islamského štátu v troch mestách v centrálnej časti Iraku. (PRAVDA)
Miroslav Lajčák nechce, aby Slovensko bolo palicou, ktorou bude niekto Vladimíra Putina biť po hlave a zároveň bude jediné, ktoré bude za to platiť. (PRAVDA)
Predstavitelia EÚ sa dohodli na nových opatreniach, ktoré by mali pomôcť producentom potravín zasiahnutých ruským embargom. (PRAVDA)
Protimonopolný úrad schválil akvizíciu stopercentného podielu v slovenskej telekomunikačnej spoločnosti Towercom. (PRAVDA)
Rusko a Egypt dosiahli predbežnú dohodu o predaji zbraní za 3,5 miliardy dolárov. Rusko je druhý najväčší vývozca zbraní na svete. (PRAVDA)
Švédsky kráľ Karol XVI. Gustáv sa v stredu stal účastníkom dopravnej nehody, no neutrpel žiadne zranenia. (PRAVDA)
Dodávky plynu na Slovensko sú stále nižšie o takmer štvrtinu, ale zatiaľ prekračujú spotrebu. Gazprom tvrdí, že krátené sú len dodatočné dodávky nad rámec kontraktov. (PRAVDA)
Na Slovensku bude druhý Národný pochod za život. Katolícki biskupi sa tak rozhodli po viacerých podnetoch mnohých osôb a mimovládnych organizácií. (PRAVDA)
Ukrajinská centrálna banka predpokladá, že ekonomika krajiny v budúcom roku posilní o 1 %. (PRAVDA)
Pätica katolíckych kardinálov protestuje v novej knihe proti novému liberálnejšiemu kurzu pápeža, ktorý chce presadiť, aby bola cirkev otvorenejšia voči rozvedeným. (PRAVDA)
Popraviť ho nemohli, rozsudok smrti si napísal sám. Belgicko má prvý prípad eutanázie väzňa, ktorý má na konte brutálne znásilnenia a vraždu jednej z obetí. (PRAVDA)
Ľudí v núdzi pribúda a ich záujem o potravinovú pomoc každým rokom narastá. Výrobkov s blížiacou sa dobou spotreby je však málo a nepokryjú potrebu. (PRAVDA)

HN Online

Na Slovensku končí ďalšia cestovka. Bratislavskú cestovka Academia Tours dobehli nesplatené záväzky vo výške takmer pol milióna eur. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Na Ukrajine prebieha podľa exministra zahraničných vecí Mikuláša Dzurindu hlboká civilizačná zmena. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Predstavitelia protiteroristický jednotiek upozorňujú na zmenu taktiky proruských síl. (HN Online)
(HN Online)
Dvanásťminútovka. Obľúbená i preklínaná. V každom prípade veľmi využívaná a pomerne veľa vypovedajúca. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Ruský minister zahraničných vecí upozornil aj na informačnú vojnu, ktorá sa proti Rusku vedie v médiách. (HN Online)
Iba deň pred referendom o osamostatnení Škótska od Veľkej Británie stúpol počet stúpencov delenia, väčšinu však stále nemajú. (HN Online)
(HN Online)

TA3

Hokejisti HKM Zvolen v stredajšom vloženom dueli 3. kola Tipsport extraligy 2014/2015 nečakane "zakopli" doma so slovenskou reprezentáciou do 20 rokov a podľahli jej 4:5 po samostatných nájazdoch. Zverenci trénera Josefa Tureka v dueli ani raz neviedli, zaostávali 0:1, 1:3 aj 2:4. (TA3)
Slovenský cyklista Peter Sagan nedokončil stredajšiu generálku na nadchádzajúce majstrovstvá sveta v španielskej Ponferrade (21. - 28. septembra). Preteky Coppa Agostoni v okolí Lissone na 200 km nedokončil ani jeho brat Juraj. (TA3)
Futbalisti Košíc začali sezónu katastrofálne, no momentálne sa karta v domácej Fortuna lige obracia v ich prospech. V posledných kolách pravidelne zbierajú body. (TA3)
Futbalisti MŠK Žilina dosiahli v priebehu štyroch dní dobrý výsledok s ďalším ašpirantom na majstrovský titul, po nedeľňajšom domácom jasnom víťazstve nad Slovanom Bratislava (3:0) získali v stredajšom dueli 10. kola Fortuna ligy bod v Trenčíne za remízu 2:2. (TA3)
Militantná skupina Islamský štát v utorok večer zverejnila videozáznam, v ktorom varuje USA pred vyslaním vojska do Iraku, o čom sa predtým zmienil náčelník americkej armády Martin Dempsey. (TA3)
Previerky sudcov dostali predbežne stop. Ústavný súd vyhovel súdnej rade, ktorá v nich vidí retroaktivitu a stratu nezávislosti. Proti plošným previerkam bola polovica sudcov. Presadili ich Smer a KDH. (TA3)
Áno alebo nie. To je zdanlivo jednoduchá voľba, ktorú musia zajtra urobiť Škóti. V historickom referende rozhodnú o tom, či sa ich krajina po vyše tristo rokoch oddelí od Spojeného kráľovstva Veľkej Británie. Vrcholia kampane za aj proti nezávislosti Škótska a s čoraz emotívnejšími apelmi prichádzajú politici z oboch táborov. (TA3)
Jednu z ulíc v Galante už tretí deň obliehajú policajti. Po veľkej pondelkovej razii obsadilo množstvo policajných špecialistov a pyrotechnikov jeden z rodinných domov. Objavili v ňom doslova sklad nebezpečných chemických látok a laboratórium na prípravu výbušnín a drog. Šokujúce je, že to všetko bolo len pár metrov od základnej školy. (TA3)
Hlavné správy zo 17. septembra (TA3)
Prvé kolo challengerového turnaja v Trnave dalo dokopy dvoch zaujímavých tenistov. Turnajová jednotka Holanďan Robin Haase prevetrala nášho nádejného mladíka Jozefa Kovalíka. Táto dvojica proti sebe nikdy nenastúpila. (TA3)
Napriek prímeriu má Ukrajina zostať v plnej bojovej pohotovosti. Premiér Arsenij Jaceňuk nariadil ministerstvu obrany, aby udržalo armádu v stave pripravenosti. Zároveň vylúčil uznanie legitimity samozvaných ľudových republík v oblasti Donbasu. (TA3)
Iracké sily spustili v stredu intenzívnu vojenskú operáciu proti povstalcom z Islamského štátu v troch mestách v centrálnej časti Iraku. Cieľom bolo znovu získať kontrolu nad stratenými územiami, uviedli bezpečnostné sily. (TA3)
V predošlých reláciách sme riešili problémy začínajúcich firiem s byrokraciou či získaním peňazí. Dnes sa posunieme o krok ďalej, povieme si o expanzii na zahraničné trhy. Reč bude o tom, ako urobiť zo slovenského startupu svetovú firmu. Hostia: Michal Truban, konateľ firmy Websupport a Miroslava Vojteková, daňová poradkyňa zo spoločnosti BMB Leitner. (TA3)
Hokejisti Admiralu Vladivostok vedení slovenským trénerom Dušanom Gregorom vydreli prvé tri body v novej sezóne KHL. V stredajšom dueli zdolali na domácom ľade Barys Astana tesne 3:2, keď dvakrát presne mieril Richard Gynge. (TA3)
Miláno, Paríž, New York či napríklad Praha. Mestá známe populárnymi módnymi týždňami, po anglicky fashion week, za ktorými sú niektorí ľudia schopní precestovať aj tisícky kilometrov. Ak aj vás zaujímajú najnovšie módne trendy, pokojne môžete ostať na Slovensku. (TA3)
Na Slovensko aj dnes prúdi o štvrtinu menej plynu ako inokedy. Podľa ruského dodávateľa Gazprom sú za tým technické problémy. (TA3)
Katarský vládca, šejk Tamím ibn Hamad as-Sání, povedal dnes v Berlíne nemeckej kancelárke Angele Merkelovej, že jeho krajina bohatá na ropu nefinancuje žiadne teroristické organizácie v Sýrii či Iraku a nikdy to ani nerobila. (TA3)
Nie som žiadny separatista. Takto na súde reagoval ujgurský profesor ekonómie a otvorený kritik čínskej vlády Ilham Tohti na obvinenia prokuratúry, že podnecoval etnickú neznášanlivosť a presadzoval ukončenie vlády Pekingu nad Ujgurskou autonómnou oblasťou Sin-ťiang. Súd v jej metropole Urumči má trvať do zajtra. (TA3)
Na to, aby ste objavili vskutku okúzľujúce miesta nepotrebujeme precestovať polovicu sveta. Častokrát ich nájdeme u nás doma, treba sa len lepšie popozerať. Vybrali sme sa preto na prieskum do Veľkej Fatry, do oblasti ležiacej v západnej časti Ružomberka lokalita Hrabovo - Malino Brdo, ktorá poskytuje možnosť celoročného oddychu v štýlových horských Apartmánoch Hrabovo. (TA3)
Bývalý primár detského oddelenia v nemocnici v českom meste Klatovy v Plzenskom kraji Jiří Havránek (42), ktorý podľa polície v dôsledku vážnej psychickej choroby svojimi zákrokmi týral maličkých detských pacientov, sa v utorok priznal, že aj keď o svojej chorobe vedel, zamestnávateľovi o nej nepovedal. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ NA SLOVENSKU

Denníky:

Informácie v angličtine

Správy, spravodajské agentúry

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TA SR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Spravodajstvo Slovenského rozhlasu (Vysielanie verejnoprávneho rozhlasu)
 • Aktuálne - priebežné spravodajstvo internetového portálu Centrum.sk

Týždenníky a časopisy

 • E TREND - online verzia hospodárskeho týždenníka TREND
 • PLUS 7 DNÍ - magazín
 • Je to tak - online mienkotvorný portál
 • FAKTY - kresťanský mesačník blízky Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH)
 • Katolícke noviny - týždenník katolíckej cirkvi
 • Týždeň - týždenník
 • Slovo - týždenník pre politiku a hospodárstvo, ľavicovo orientovaný

Ďalšie médiá na Slovensku a vo svete

NAVŠTÍVTE NAŠU DATABÁZU

Televízne vysielanie

Rozhlasové vysielanie

O médiách

Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk