Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 19.12.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2279USD   27.636CZK   0.78470GBP   316.45HUF   4.2738PLN   7.6660HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

Americká FBI potvrdila prvé dohady. Za útokom na filmovú spoločnosť Sony Pictures má byť Severná Kórea. (SME)
Župan Banskobystrického samosprávneho kraja prišiel o 170-tisíc na právne služby, rozpočet mu škrtli poslanci. (SME)
Vykopávky je najlepšie garážovať. Lacné vtipy na úrovni ich autora. (SME)
Robert Fico počas tohto roka demontoval 20-ročný zahraničnopolitický konsenzus. (SME)
Ak existuje slovenská národná povaha, tak ju ovplyvnil Dunaj a jeho balkánske prítoky. (SME)
Lídri jednomyseľne a rýchlo schválili Junckerov investičný balík. (SME)
Poisťovňa upozornila na kuriózne poistné udalosti. (SME)
Hráči zo zahraničia podpísali v lete lukratívne zmluvy, teraz zarábajú oveľa menej. (SME)
Firma, ktorá uspeje v súťaži, získa stámilióny eur. (SME)
Prečo oslavujeme Vianoce? Prečo ich oslavujeme práve v decembri? (SME)
Prečítajte si, ako málo stačí na to, aby ľudia Darovali Vianoce. (SME)
Producent tvrdí, že sponzor odstúpil pre obavy z vplyvných ľudí. (SME)
Pokles cien ropy bol niečím, na čo sa mala ekonomika už dlhšie pripravovať. (SME)
Majiteľ Grand Power by chcel dostať pištole do slovenskej polície i armády. (SME)
Juncker chce získať investície hlavne zo súkromného sektora. (SME)
Súd uznal, že Ivan Gašparovič porušil nevymenovaním Jozefa Čentéša jeho práva. (SME)
Zabili zástupcu Baghdádího, šéfa operácii a šéfa islamistov v Mosule. (SME)
O kyberterorizme raz budeme rozprávať ako o tom pred Sony a po ňom. (SME)
Kód nebol príliš zložitý. Útočníci však poznali sieť spoločnosti. (SME)
Žiadny premiér nehovoril, že by sankcie vyriešili postoj Moskvy, tvrdí Fico. (SME)


PRAVDA

Spoločnosť Sony Pictures urobila chybu, keď ustúpila hrozbám a zrušila uvedenie filmu The Interview (Rozhovor) do kín. Povedal to americký prezident. (PRAVDA)
Dôvera v prezidenta Miloša Zemana v Česku stále klesá. V prieskume agentúry CVVM mu v decembri dôverovalo len 34 percent opýtaných. (PRAVDA)
Putin sa stretol so skupinou štyridsiatich najvplyvnejších ruských podnikateľov, aby rozptýlil ich obavy z vážnej menovej krízy a sľúbil štátnu podporu ich biznisu. (PRAVDA)
Turecké orgány vydali zatykač na moslimského učenca žijúceho v USA Fethullaha Gülena, ktorého súčasný prezident dlhodobo obviňuje zo snahy zvrhnúť jeho vládu. (PRAVDA)
Cez víkend slovenskí skauti roznesú Betlehemské svetlo po celom Slovensku. Slovenskí skauti ho postupne doručia na jednotlivé vlakové stanice. (PRAVDA)
Slovensko by malo s Maďarskom podpísať novú zmluvu o štátnej hranici. Na základe novej zmluvy si obe krajiny vymenia časti štátneho územia v rovnakej rozlohe. (PRAVDA)
Ruská vojenská doktrína je naďalej obranná, ale svoju bezpečnosť bude krajina obhajovať dôsledne a tvrdo. Vyhlásil to ruský prezident Vladimir Putin. (PRAVDA)
Misia MMF pokročila v rokovaniach s Ukrajinou, na uvoľnení ďalšej splátky dohodnutého úveru sa ale nedohodla. (PRAVDA)
O tretie miesto na zozname kandidátov na sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva nie je zatiaľ záujem. (PRAVDA)
O lyžiarov v nízkotatranskom stredisku Jasná sa v prípade úrazu postará chirurgicko-traumatologická ambulancia s digitálnym RTG zariadením. (PRAVDA)
Manželovi masáž chrbtice, dcére kurz kreslenia a synovi jazdu na pretekárskom okruhu. Postupom času sa nemení len vianočné počasie, ale aj darčeky. (PRAVDA)
Moskovský súd predĺžil do polovice februára domáce väzenie Alexejovi Navaľnému v prípade, v ktorom čelí obvineniu zo sprenevery viac ako 30 miliónov rubľov. (PRAVDA)
Nafta aj benzíny na čerpacích staniciach na Slovensku pokračujú v zlacňovaní, tentoraz o 2,5 centa. (PRAVDA)
Nový americký zákon o sankciách proti Rusku môže nadlho podlomiť možnosti normálnej spolupráce medzi Washingtonom a Moskvou, varoval Lavrov. (PRAVDA)
Nízkoprahový klub znamená miesto pre trávenie času s prístupom bez akýchkoľvek prekážok. Snaží sa ním byť aj nový klub na Obchodnej ulici v Bratislave. (PRAVDA)
Milión ľudí utrpelo zranenia počas bojov v Sýrii a začínajú sa šíriť choroby. Pri prejazde krajinou všade vidieť ľudí s amputovanými končatinami. (PRAVDA)
Národná diaľničná spoločnosť začala s distribúciou a predajom nových diaľničných nálepiek na rok 2015. (PRAVDA)
Nulová daň za ornú pôdu, trvalé trávnaté porasty a ovocné sady - mesto chce podporiť farmárov a gazdov, ktorí hospodária na lazoch a pritiahnuť mladých. (PRAVDA)
Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na piatok výstrahu druhého stupňa pred vetrom pre územie stredného a severného Slovenska. (PRAVDA)
Niektorí zamestnanci, ktorí sú Kotlebovi spolustraníci, županovi posielajú časť výplaty. Priznal to samotný Kotleba s tým, že peniaze používa na financovanie politickej kampane. (PRAVDA)

HN Online

Po vyhrážkach a obrovskom útoku hackerov na Sony Pictures tento film stiahli z kín a nebude ani premiéra. (HN Online)
Barack Obama oznámil, že zvažujú, aké kroky podniknú proti Severnej Kórei. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Pomocou národného projektu Vysoké školy ako motory rozvoja vedomostnej spoločnosti získajú mladí prehľad, čo by mohli robiť keď skončia štúdium. (HN Online)
Doba mobilného a internetového bankovníctva prináša čoraz viac transakcií mimo bánk. Našinec si zatiaľ cez mobil hlavne kontroluje zostatok na účte. (HN Online)
Do Rozhlasu a televízia Slovenska prichádza nový manažér. Na trhu vybudoval prieskum počúvanosti rádií, 20 rokov robil vo výskume. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Smiech cez slzy. V poisťovniach si občas vypočujú neuveriteľné príbehy (HN Online)
Čo znamená pád rubľa? Slovenské osobnosti sa vyjadrili na aktuálnu tému v Porote HNtv. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Nový mode RS3 dostal motor z Audi TT RS a ponúkne slušných 367 koní a rýchlosť 280 kilometrov za hodinu. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)

TA3

Ruská armáda posilní svoj jadrový arzenál päťdesiatimi medzi-kontinentálnymi balistickými raketami. Na armádnej konferencii v Moskve to vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin. Zároveň vyhlásil, že vojenská doktrína Ruska je naďalej obranná. (TA3)
Dobré správy z 19. decembra (TA3)
Južný Sudán je najmladšou krajinou sveta. Vznikol v lete 2011 osamostatnením sa od zvyšku Sudánu. Hoci nezávislosť priniesla ľuďom nádej, že sa krajina môže stať pokojnou, prosperujúcou a bezpečnou - opak je pravdou. (TA3)
24 hodín vo svete z 19. decembra (TA3)
Basketbalistky Good Angels prešli základnou časťou extraligy bez jedinej prehry. Väčšina ich víťazstiev bola suverénna a iba dve tesné. Včera absolvovali náročný súboj v Ružomberku. (TA3)
Vláda amerického prezidenta Baracka Obamu dnes oficiálne obvinila Severnú Kóreu zo zodpovednosti za zničujúci hackerský útok proti filmovej spoločnosti Sony Pictures Entertainment. (TA3)
Hlavné správy z 19. decembra (TA3)
Mesto Rövershagen na severe Nemecka zdobia opäť desiatky ľadových sôch. Festival patrí ku každoročným tradíciám v meste. Hlavnou témou 12. ročníka je Rock & Roll. (TA3)
Sudcovia sa musia mať na pozore. Ak zavinia prieťahy, môžu to pocítiť na svojej peňaženke, dokonca na svojom majetku. Štát si totiž môže odškodné, ktoré musel zaplatiť, žiadať od neporiadnych sudcov späť. (TA3)
Slovenská hokejová reprezentácia prehrala vo svojom úvodnom vystúpení na turnaji Arosa Challenge vo Švajčiarsku s výberom Bieloruska 1:2. (TA3)
Prezident SR Andrej Kiska nepodpísal parlamentom schválenú novelu Zákonníka práce a vrátil ju späť Národnej rade (NR) SR. Právna norma upravovala najmä agentúrne zamestnávanie na Slovensku. (TA3)
Pozreli sme sa, ako vyzerá aktuálna situácia a celý uplynulý rok na realitnom trhu. Pozvanie do štúdia prijal Ján Palenčár, prezident Národnej asociácie realitných kancelárii. (TA3)
Územie na juhu Izraela údajne zasiahla raketa vypálená z pásma Gazy. Tvrdí to velenie izraelskej armády. Ide o tretí raketový útok od uzavretia prímeria medzi Izraelom a hnutím Hamas. (TA3)
Poľsko hrozí, že bude vetovať britské kroky proti imigrantom z krajín Európskej únie. Britský premiér David Cameron plánuje obmedziť vyplácanie sociálnych dávok pre prisťahovalcov. (TA3)
Mestské zastupiteľstvo v Brne schválilo dnes vyhlášku, ktorá na celom území moravskej metropoly od 1. januára zakazuje hazard. (TA3)
Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) začala s distribúciou a predajom nových diaľničných nálepiek na rok 2015. Motoristi si ich môžu kúpiť za nezmenené ceny. (TA3)
Bielorusko zaviedlo poplatok vo výške 30 % na nákup devíz v snahe zabrániť panike, ktorá sa do krajiny šíri zo susedného Ruska. Informovala o tom agentúra AP. (TA3)
Česká skupina Kofola dotiahla do konca najväčšiu akvizíciu vo svojej histórii. Spolu so slovinskou investičnou spoločnosťou získala polovičný podiel vo firme, ktorá vyrába minerálnu vodu Radenska. (TA3)
Američan Steven Neman sa stal víťazom zjazdu Svetového pohára alpských lyžiarov vo Val Gardene. (TA3)
Fínsky hokejista Saku Koivu zažil dojemnú rozlúčku s fanúšikmi Montrealu Canadiens. Kým pred troma mesiacmi 39-ročný útočník informoval o konci kariéry len prostredníctvom tlačovej správy, teraz tak urobil oficiálne v Bell Centre, kde strávil dlhé roky aktívnej činnosti. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ NA SLOVENSKU

Denníky:

Informácie v angličtine

Správy, spravodajské agentúry

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TA SR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Spravodajstvo Slovenského rozhlasu (Vysielanie verejnoprávneho rozhlasu)
 • Aktuálne - priebežné spravodajstvo internetového portálu Centrum.sk

Týždenníky a časopisy

 • E TREND - online verzia hospodárskeho týždenníka TREND
 • PLUS 7 DNÍ - magazín
 • Je to tak - online mienkotvorný portál
 • FAKTY - kresťanský mesačník blízky Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH)
 • Katolícke noviny - týždenník katolíckej cirkvi
 • Týždeň - týždenník
 • Slovo - týždenník pre politiku a hospodárstvo, ľavicovo orientovaný

Ďalšie médiá na Slovensku a vo svete

NAVŠTÍVTE NAŠU DATABÁZU

Televízne vysielanie

Rozhlasové vysielanie

O médiách

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk